New Holland

Menjaj ulje cesce a i vazdusni filter ne bi bilo lose da menjas svake godine jer ume da ovlazi kad se radi po magli pa se zasiti papir i onda motor sisa ulje.
 
Ako je pod garancijom reklamiraj to, vrati im traktor i traži drugi-novi. Ta potrošnja ulja je nenormalna. Kolega je imao problema sa novim traktorom i "istero" je potpuno novi traktor na čistac.
 
reklamirao sam i sad oni cekaju iz fabrike da im stigne neka upustva jel kazu da na par stotina litara nafte treba neznam kolko treba da trosi ulja
 
Pusti te priče, ta potrošnja ulja nije normalna ni u kom slučaju. Neka nasjest na to. Traži drugi novi traktor, advokata potegni i sve komunikacije obavljaj pismenim putem, ništa usmeno i telefon. Nažalost, nauživo sam se sranja sa kvarovima u garanciji i netom poslije garancije sa jednom traktorom. Naš tadašnji zastupnik se oglušivao na pozive i žalbe, al kad sam nazvo direkt u Italiju onda se sve oma rješilo. Odma "gađaj" u glavu jer kad te (i ako te) "nasankaju", onda je gotovo.
 
Oma šalji opširan mail, sa točnim i detaljnim opisom cijele situacije, direktno u tvornicu i isti taj šalji svome zastupniku da vidi da se ne šališ. Sve mail-ove arhiviraj i traži odgovor što prije, traži da dođe netko iz tvornice da pregleda traktor, budi uporan.
 
bili suu 3 puta kod mene pa su sve pregledali i sve je dobro i turbinu su menjali sve su cakcali i nista nisu nasli

- - - - - - - - - -

jedino da nije nesto kod motora problem
 
Oba Iveco motora sto teram ne trose ni kap ulja od zamene do zamene. Kao sto je Becarina rekao, predji na visi nivo, jer zastupnik ocigledno ne mari.
 
Drugi traktor traži i kapija. Ako ne mogu, a ne mogu, riješit problem na postojećem traktoru, onda nek ti doteraju novi traktor u avliju, a ovog nek rješavaju kako god oće.
 
Koliko ti je traktor star i koliko ima radnih sati?To je velika potrošnja ulja.Ja isto imam na Case NEF-iveco 4,5 l kao i Becarina na NH,od zamene do zamene ne dosipam ni kap ulja.Sipam u njih Akcela ulje koju Titan prodaje i sipa u garantnom roku.
 
Moj 7050 ima 4500 motocasova i ne trosi ni kap do 250 sati rada sa Ambrom Mastergold. Jesenas u podrivanju je radio 320 sati bez zamene ulja a bilo je perioda kada 10 dana nije bio ugasen i onda je skinuo nekoliko milimetara na meracu.

Marijane ne dozvoli ni slucajno da ti traktor izadje iz garancije a da ti ne rese problem. Odakle si?
 
Koliko si dobio garanciju?Vremenski i radnih sati?Jaši ih za to i ne odustaj jer si po isteku garancije naderao.Moj prijatelj je jako loše prošao sa motorom na kombajnu NH.Tada ih je jos zastupao ikr.Uglavnom motor je vrisnuo na oko 900 rh a vremenski je istekla garancija.Bilo je svega, uglavnom,nije mu priznata steta jer je istekao garantni rok...
 
Nazad
Vrh