Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

lepo radi,ja sam pravio cev precnika 33cmx2,15 napunjen betonom nemam pojima kolko je tezak onako dosta tezak
 
Jako prosto za napraviti a jako korisno,za transport bala u lokalu(dvoristu)

vb8s6.jpg


ie2qew.jpg
 
Evo i moje korpe, konačno je gotova. Cijevi su sve sa otpada, dugo je trebalo da se sve skupe, materijal (metal) me koštao 50 evra a daska 20 evra. Široka je 1.5m, visoka 1m i dugačka 1m i teška oko 120-130kg. Jeste malo velika ali sam je pravio i za veliki i za mali traktor jer počesto zatreba prevesti kakav teret, posebno kada je sjetva a dobro će mi doći kada budem probirao redove za prolaz berača u kukuruzu, može u nju da stane 1.5m3 klipa.

29zokes.jpg


2nb8rrs.jpg


1h9k5y.jpg
 
Imam pitanje da utvrdim da li sam u pravu. Znaci zakacis praznu korpu, potom podignes hidraulik i onda fiksiras duzinu lanaca, potom spustis hidraulik? Zanimljiva stvar definitivno.
 
Da, bas tako. Nosim sve priključke tako, prskalicu, rasipač za vještak (ovo dvoje nosim u radu, naštimam radnu visini i to je to), prije i rotacionu kosu, tanjiraču...jednostavno sve. Maksimalno štedi hidraulik ali je potrebno malo ojačati poluge, ja sam moje ojačao sa 16x16mm kvadratnom šipkom sa obje strane. Ojačanje je potrebno zbog toga što ih teret, preko lanaca, vuče malo u stranu pa bi mogle da se saviju prema unutra. Sa ovim lancima sam nosio moju Fahr KM24 rotacionu kosu (zahvat 185cm) koja je mnooogo teška bez ikakvih problema, samo što naravno malo propinje traktor pa mora baš pažljivo da se nosi.
 
Ovaj sistem fiksiranja je vrlo zanimljiv.
Gledao sam to i prije i to je odlična stvar.
Inače zombie_666 korpa je dobra i tvrda, ali je i teška da si stavio lim umjesto daske sigurno bi bila i dosta lakša, ali sve u svemo dobra je.
 
Svaka cast za izum.evo jos jednog korisnog saveta,dok smo imali korpu,hidraulika je sluzila samo za dizanje,podigne se na maximalnu visinu,a onda smo pod poteznice podbacivali dva parceta drvene grede koje se naslone na zadnju osovinu traktora,i hidraulika se pusti skroz.tako da ona ne trpi nista,a teret korpe nosi sam traktor.nadam se da sam dovoljno jasno objasnio.:ppozdrav:
 
Evo moje zanimacije u zadnje vreme , jos je mali ali kad poraste bice samohodni berac sa tri reda koji bere u klipu i u zrnu , kad radi u zrnu onda pokupi sapurinu u bunker + tarupira
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ovaj sistem fiksiranja je vrlo zanimljiv.
Gledao sam to i prije i to je odlična stvar.
Inače zombie_666 korpa je dobra i tvrda, ali je i teška da si stavio lim umjesto daske sigurno bi bila i dosta lakša, ali sve u svemo dobra je.

Jeste poteška ovako, tražio sam lim ali je strašno skup ovdje u BiH nov a na otpadu nema teorije da se nadje, jako dugo sam tražio ali ništa. Danas sam je ofarbao, sutra ce biti slike. Hvala na pohvalama!!!
 
Bio sam se vec dogovorio sa vulkanizerom da kad bude gotov doteram kod njega pa da napravi krampone na svakih 5-6 cm na sve cetri gume jer ima pogon na sve cetri tocka , pa kad bude zaradio dobice nove papuce.
 
evo i mog valjka radio sam ga prosle godine. glatki valjak sirine 2m tezine nesto preko 300 kg punjen peskom neznam koliki je prečnik cevi nije veliki tako sam je nasao na otpadu od neke masine transportera original imala je i osovine samo su dodata kućista i lageri. u ovaj jaram se knap uglavila paleta i na nju dodajem dzakove peska po potrebi.taman je za fergu.povaljao je nekih 20ak ha do sada i radi super osim ovih par zuba što je neko pogubio po medjama jer se :spavam:u traktoru:osmeh:.ovo ispred su krila od zaprezne drljace skracena na tri reda.odlicno rade.posle setve odmah idem sa njime i odlicno zatrpa i povalja u istom prohodu







a evo i kako radi pre i posle.malo je slika mala u originalu


 
pa dobro trudim se da smislim nesto novo i da uvedem neke nove masine u rad.ovo sa drljacom stvarno super funkcionise i bas mi je milo kad ga teram kroz selo a njih 10 mi je reklo da nemam pojma i da se glupiram trosim pare i vreme i oci.sad bi i oni hteli valjanje kada su videli nicanje psenice i kukuruza posle ovoga ali nema nekima ne bih ni usluzno radio pa ni da mi plate:haha:.

evo kolega me je pitao za ovu spravu sa slike sta je.to je u stvari moj rasturac otkosa koga sam sklepao za sat vremena od raznih cevi koje sam nasao po garazi i starog lomljenog krsta poteznice koji je stajao u rezervi i neke osovine sa lezajevima od nekog tresaca za višnju ali o njemu drugi put.
na kraj ove osovine sam srafio tanjir od tanjirace sa navarenim lancima i to je odlično radilo.ove godine planiram da ubacim felnu od auta imaće onda dva reda lanaca pa ce duplo bolje razbacivati.inace idem 2 brzom ali negde zagusi u vecem otkosu pa zastanem.e tritikal sam morao 1 jer je bilo nenormalno mnogo slame





slikacu uskoro bočnu vocarsku frezu interesovace vocare verujem.nisam je ja pravio ali resenje je izuzetno.starije voće radim sam ide skroz do stabla imam i video kako radi samo je zvuk nikakav.na principu je diferencijala od lade blokirana jedna strana moticice od freze 509 mislim da su isti i zahvat ima (vi mozete praviti koliko zelite) tek da obradi redno travu da se ne prilazi blizu podrivacima spremacima tanjiracama ili cime već.vec je jedna garnitura moticica pojedena gledacu na jesen da izvarim neki tanji gibanj ili nesto slicno
 
Daj molim te stavi fotke na netu ja sam iz knjaževaca i planiram da istu uradim. Ovamo svi prave te bocne freze sa gibnjevima ali nisu nesto ekstra ne secu bas najbolje travu i izdanke. Mislim da je ta varijanta sa moticicima mnogo bolja varijanta. Daj pusti fotku bas me interesuje ovaj deo gde su moticice . Hvala puno
 
vazi slikacu sve.ne mogu pre vikenda sutra popodne idem za selo pa tek u pon.postaviću sllike i objasnicu sve nedostatke da bi bila odlicna i da bi sto bolje radila posao i to cu otkloniti do jeseni.postaviću i video ako uspem da vidite kako radi i to sam snimao u nekoj ledini u višnjama koje su bile zapustene u livadi
e sad vidim pa ni vova nemoze izdanke da posece prodju oni svakako nema sanse.i ja to radim trimerom.ali travu rade super nista ne ostaje
 
Nazad
Vrh