Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Ako govoris o teskoj drljaci ,koliko je metara i koliko valjaka .Moze i pp.Za ovu ti javim koliko je izasla.oko300.
 
imam i ja zanjimlive slike ali nemogu da ih ubacim na forumu
 
Poslednja izmena od urednika:
eve sto sum rabotel ovie dena
dsc00228.jpg
dsc00229.jpg
dsc00233.jpg
dsc00234.jpg
0063.jpg
0064.jpg
 
razmisluvam za jos dve sekcije ali sepak ostaje ovako posto na njega ke idu jos i depozitore za vestak :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Oće li biti još dve sekcije na preklop ili ostaje dvoredni inače sve pohvale za odrađeni posao :ppozdrav:
razmisluvam za jos dve sekcije ali sepak ostaje ovako posto na njega ke idu jos i depozitore za vestak :ppozdrav:
 
Par slika što se može uraditi kod kuće uz mnogo volje i malo više znanja

15wjqmo_zps03f0df95.jpg


69130o_zpsb34b002a.jpg


9kt7gi_zps6ce9bd37.jpg


k1a0sw_zps90a442ab.jpg


video kako je sve išlo od samog početka


Autor je jedan kolega sa hr foruma (zjockoo), oni koji prate njegov rad znaju za njegove prijašnje izume dvije ralice (jedna za mtz a druga za tomo vinkovic) , jedan sam stavio prije na forum http://poljoinfo.com/showthread.php?137-Ravnanje-puteva&p=533512&viewfull=1#post533512

prednja hidraulika za mtz
biplpt_zpsad959773.jpg


ralica za prima tt (tomo vinkovic)

 
Ima li neko ideju kako bi se mogla napraviti freza na ovo moje čudo? Uspio sam da ga pokrenem bez ikakvih ulaganja, od stajanja (najmanje 25-30 godina) sve živo je bio zapeklo sem motora srećom. Nakon dosta razradjivanja i podmazivanja, motor je upalio "od prve", mjenjač radi savršeno (4 brze, 4 spore i 2 rikverca). Imam plug za pravljenje redaka za krompir kao i plug za vadjenje krompira (to sam napravio), napraviću mu i plug za oranje jer imam u bašti dijelova koje ne može traktor da odradi, to nije problem jer ću uzeti na otpadu neki mali konjski plug i udestiti ga. Najviše bi mi trebala freza no to je već malo komplikovano. SVaka ideja je dobrodošla sem kupovina originala jer bi ga bilo nemoguće naći.

Ovo je mašina, motor je 275 kubika i 10KS i težak je oko 200kg.

aph1yb.jpg


34yz7zt.jpg


35bgq5z.jpg
 
Možda je bolja varijanta freza od mute stari tip jer mi se čini da bi trebale minimalne prepravke koje bi zombie_666 sam napravio s obzirom na njegove sposobnosti u izradi mašina.
Kod nje je identičan oblik vratila, a ako je prečnik cijevi 80 mm najbolje je da ide u tom pravcu.
Ako treba mogu slikati kako je na muti i skinuti mjere da provjeri je li to ono što njemu treba.
 
Nazad
Vrh