Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

nisi dobro procitao moju prvu poruku

znaci, koristio bih srafilicu ali bez baterije , to jest ugradio bih kabl i stpaljkice i lepo na akumulator od traktora , tako da bi moglo da se koristi gde god treba , u isto vreme srafilica moze da posluzi i za neki rad oko traktora ili bilo cegadrugog a u polju gde nema 220v
takodje moze da radi i na staro napajanje od racunara ako je u blizini kuce a traktor zauzet
nema nikakve brige oko baterija, punjaca itd

ja inace prodajem tako prepravljene srafilice, makar nama u gradu dobro dodju kad treba nesto oko kola da se izbusi i slicno a soliter daleko

cena za kompletan projekat ne moze da prebaci 3000 dinara, a mislim da sa dobrim secivom , kovac ima da napravi da cepa cackalice na pola, bi bilo itekako od pomoci , makar za te grane

radi orijentacije koliko tu ima posla oko cepanja , brat je jesenas dovukao oko 20 prikolica granja , onih jednoosovinki, koje se koriste kod nas u okolini ljiga, nisam siguran da ce sa tim izdrzati do jeseni

sad svaku tu granu treba udariti najmanje tri puta sekirom biti stalno savijen itd

prepravka da radi na nozni prekidac je fantasticna jer onda moze jedan covek to polako da cepka
kod brata hvala Bogu ima dovoljno radne snage ali umesto da jedan sedi i prebacuje prekidac srafilice levo desno, moze za to vreme slagati ili motorkom seci grane na meru

ipak iako se pokaze lose sve se da iskoristiti jedino rad mene i burazera bravara ne, ali sam resio da ceo proces sastavljanja snimam jer je covek apsolutni sampion,
pa da posle preko zime to pregledavam i lecim nervozu,
 
tooo prijatelju
bas ovo
definitivno ce ovo biti projekat za leto
malo cemo mozda izmodifkovati da moze da se traktorm prevuce da moze da opsluzi par kuca
au sto je dobro , nema motora hidraulike a drva se cepaju laganica
odmah cu da ugrubo proracunavam mnaterijal pa polako po otpadima da prikupljam
 
Koliko ce da bude efikasan u malo tvrdjem drvetu???? :sta:

mislim da ce biti ok za sve sto je standardno a sto se koristi za grejanje, sad bas nesto cvornovato....
u svakom slucaju moze se dodati teg iznad seciva tako da sila udarca bude veca a da bi se vracalo u pocetni polozaj sa tim tegom, potrebno bi bilo pomeriri malo oprugu unapred
svakoko bi rucice za potezanje stavili sa strane tako da se moze potegnuti nadole sa obe ruke
sto bi rekli, malo da ustelujemo
mada mislim da je sasvim ok spravica , jer vidim istrosenost farbe na rucici . znaci da covek to upotrebljava redovno
 
Dosada zbog vremena je ucinila svoje pa vijuge samo rade.Video sam par korisnih stvarcica sto na forumu sto na protestu prosle godine pa sam resio i ja da pomognem malo sebi.Napravili smo drugar i ja korpu za seme koju cu kaciti napred jer koliko god da ponesem uvek hvali pa moram nekoga da obavezem da mi donese seme,a i slama od zita i soje mi netreba pa smo napravili i za to spravicu.:cool:
 
Evo šta sam namestio, sutra još farbanje i nadam se mnogo lakša montaža svih guma.
21j0ln9.jpg

30aqbo9.jpg
 
Odprilike shvatam princip,ali ako moze neko dodatno objasnjenje.Inace odlicna stvar,trebamo cuvati kicmu,a na kraju krajeva ipak je 21. vek.:bravo:
 
Točak se postavi između valjaka koji se razvuku pošto je prednja greda na izvlačenje, zatim se pomoću sajle i naravno vitla te dve grede skupljaju dolaze do gume i dižu je do željene visine za montažu, ako sve to ne stoji na rupe pošto je na valjcima može se rotirati levo-desno i tako se postavi pa se vraćaju vijci, isti postupak je i prilikom demotaže samo suprotan postupak.
 
Svaka cast Ganga,masina je prava.Nisam video da je prednja greda klizna,sad je sve jasno.Jel ima nesto da drzi tocak u gornjoj zoni dok je skinut ili mora nesto i rucno da se odradi?:bravo:
 
Svaka cast Ganga,masina je prava.Nisam video da je prednja greda klizna,sad je sve jasno.Jel ima nesto da drzi tocak u gornjoj zoni dok je skinut ili mora nesto i rucno da se odradi?:bravo:
U stubu vertikalnom nalazi se drugi ubačen unutra i na gornjem delu ima cev koja rotira levo-desno a za nju je zavarena jedna kratka cev kroz koju prolazi druga a savijena pod uglom od 90" koja drži točak da nepadne na traktor tako da je potreba za ručnim delovanjem svedena na minimum danas sledi proba pa ako bude neke sitne dorade videćete šta je to naravno i farbanje.
 
Nisam siguran da je dobro resenje prednja greda. Mislim da bi ta greda trebala da funkcionise na sredini, tj u osi valjaka, jer ce se ovako zakosavati i zaglavljivati
 
Nisam siguran da je dobro resenje prednja greda. Mislim da bi ta greda trebala da funkcionise na sredini, tj u osi valjaka, jer ce se ovako zakosavati i zaglavljivati
Ovoga puta si pogrešnu procenu dao, ispitano danas i nema kako kažeš zakošavanja i zaglavljivanja funkcioniše besprekorno.
 
More slikaj ti patent pa da vidimo.Ako ne trazis "naknadu za autorsko pravo" da pristupimo kopiranju,dok imamo vremena(dok ne krene ofanziva),jer mi je muka skidati tocak od rusa na misice,te za oranje,nasteluj kocnice,plovak za gorivo,odvijanje kandze,itd......:ppozdrav:
 
Završeno danas uz još male korekcije isprobano i kako sam kazao funkcioniše besprekorno, mislim da će vam ove slike sve reći proban je veliki i mali točak, zamenu ćemo vršiti kada to vreme dozvoli naravno opet slika. Dimenzije grede na razvlačenje 60x60x1500, ove gde su valjci 60x60x1200, visina stubova 1000 + 1000 koji se izvlači gore i sevi 3/4".
2enysg2.jpg
;
9ljzpu.jpg
;
34zbkn6.jpg
;
o0xrbq.jpg
;
2ynpks1.jpg
;
2z9i9md.jpg
;
eil7ad.jpg
;
65srco.jpg
;
2mhbdbs.jpg
;
16h0uwy.jpg
;
ip2k9z.jpg
;
jzijj9.jpg

Da nezaboravim ova mašine nediže traktor već samo točak, dakle potrebno je prvo sa dizalicom malo podići traktor pa tek tada raditi sa ovim.
 
Ganga
svaka čast vidi se da je uradjeno stručno i sa ukusom. Obzirom da si isprobao i da je dobro, povlačim svoje mišljenje i zahvaljujem ti se na iscrpnom objašnjenju i besprekornim slikama.
 
Nazad
Vrh