Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Evo stranica koje sam ja uradio.. Nisu nesto lepe ali su zato izuzetno jeke... :osmeh:

KcYJb.jpg
 
ovo kao cirino ako ocec bas sve sam da uradis i jake su.
a ja sam posto kupujem lim ljudi mi izsavijali samo ovaj unutrasnji deo,a ja sam ceo okvir napravio od cevi 30*30, i to ubacio unutra povario i jake su bas dosta.
slika024i.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Evo i bocna freza rucni rad u eksploataciji.....
pozdrav ...nameravam da pravim nesto slicno samo ne u bocnoj verziji,pa se namece par pitanja :)...
konstrukcija je od kutija 40x40....prenos izmedju reduktora i osovine sa moticicama je preko nekog lanca,predpostavljam...
koja je dimenzija radnog dela...precnik osovine...ja planiram moticice od IMT506-507 i da ih stavim na 10-13cm jedne od drugih a ukupno nekih 140cm da bude zahvat...diferencijal od PZ-jca,a taj lancani prenos bih od lanca za berace...sta mislite o tom projektu?!
 
lim je 2mm i cevi 2mm,mada mogu ti saviti komlet stranice da ne uzimas cevi i varis i seckas. zavisi kako ko voli.


Vise mi se svidja ova varijanta sa cevima, jaca je mnogo, jos bih ove za dodatne stranice pustio kolko god je moguce nize da budu jos ojacane i razmisljao sam nesto da napravim pozadi stubice kao na kamionima na kojima bi se koopcale
stranice i koji bi mogli po potrebi da se izvade. Jeste da bi ponekad smetali, ali bi mi koristilo kad imam potrebe da otvorim zadnju stranicu, a bocne bi ostale zakopcane i nebi se uvijale
 
Ja sam koristio cevi 4x4 cm i debljina lima na stranice je 2.5mm a debljina patosa je 3mm plus da ske ispod.. Prikolica za sva vremena!! :haha: Ove sto oni prave to je igracka,nisu ni do kolena onim kad napravis sam... Koriste duplo tanji lim nego sto sam ja...

- - - - - - - - - -

A da uspravne cevi na stranicama u sredini su 6x4 a bebljina zida svih cevi je 2.5mm..

- - - - - - - - - -

Vise mi se svidja ova varijanta sa cevima, jaca je mnogo, jos bih ove za dodatne stranice pustio kolko god je moguce nize da budu jos ojacane i razmisljao sam nesto da napravim pozadi stubice kao na kamionima na kojima bi se koopcale
stranice i koji bi mogli po potrebi da se izvade. Jeste da bi ponekad smetali, ali bi mi koristilo kad imam potrebe da otvorim zadnju stranicu, a bocne bi ostale zakopcane i nebi se uvijale

Uradi kao moje stranice i nema sanse da se uvijaju.. :haha: Mnogo bolje kad stavis ti cevi nego kad oni to urade od savijenog lima...
 
Ma to je najlaksa varijanta kao ove tv oje i najjaca, a svidja mi se i ovo sto je mikser odradio, mogu ovde da savijem lim gde ga i kupim i ubacim cevi okolo, a moze i posredini nesto da se nabudzi nema greske.
Ja imam onu zelenu tehnostroj i stranice su ocajno slabe
 
borko
moze i tako stubove nazad ili ja sam stavljo dva stupca i na vrh lanac,i kad kipam nazad punu drva sa nastavcima nema razvlacenja.
ciro
kolko li je teska tvoja stranica,za razliku fabricke iskipas nazad i sve ode u stranu,mislim da oni cibutare sa limom 1.5mm.moze kokos da je prokljuje. ta tvoja je deset puta trajnija.
 
Meni se bas sjebale sa drvima, kad tovarim ja uvek secem na duze, debla su oko 4 metra duzine i onda moram da otvorim zadnju stranicu, i ako se to uveze prilikom kipovanja ode u stranu pa posle isprav ljaj
 
Uzasno je teska i stranica i cela prikolica... Moja se fakticki raspadala u pravom smislu te reci i ja odlucim da je uradim i apsolutno da ne zalim na meterijalu.. Stavim daske ispod patosa i to dosta debele i suve,pa preko lim 3mm.. Pa uzmem za stranice 4x4 cev i 6x4 sve sa zidom 2.5mm i lim na stranici 2.5mm.. I to sam kupio onaj skuplji lim sto je valjan na hlednom a ne grejan.. Sad kad podizem stranicu jeste teska ali ne zalim tezak sam i ja.. :osmeh: I ja nikad ali nikad znaci ne kipujem prikolicu unazad... Moja jos nije iskipovana unazad...
 
Dobro odradjeno... :bravo:

- - - - - - - - - -

Nisam znao gde da postavim ovaj prikljucak pa ajde ovde posto je rucne proizvodnje...

http://www.polovniautomobili.com/oglas2733342/imt_livadska_drljaca_novo/

Moze li ovo da posluzi za drljanje zita??? Ili je preslabo???

- - - - - - - - - -

Evo slike da se zna o cemu je rec....

AVs3.jpg
 
Nazad
Vrh