Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Bio sam jutros da izmerim prohod od prohoda nije kao sto sam napisao 1.5-2 m. nego 0.90-1.20m.Posle cu staviti sliku....
@Spasoje isao sam tocak pored prohoda,nisam izlazijo iz traktora,osim kada sam slikao,ali nisam obracao paznju na rastojanje...
fotografija0324.jpg
[/IMG]
fotografija0321.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
... sve je to OK, ali nerazumem , zasto se to radi, kod nas se saceka kisa, i kad padne onda plug i udri, tako da ne shvatam znacaj tog rada, izvinite, ali moze li neko da pojasni rad tim podrivacem, unapred hvala ??!!!
 
trnavac za odvod vode treba i drenazna krtica i to se radi kad je zemljiste vlazno a razbijanje pluznog djona po suvom slazem se sa spasojem da je retko ja imam slican podrivac ali je rasturen i sve sam naso jos samo neznam de je kolenasta osovina inace je orginal mf i ima crtalo a kupio ga pradeda u austriji kad je kupio i prvi traktor 50-ih godina dvadesetog veka i sa njim je prvo radio steyr 180 A posle imt 533 samo moj ima crtalo ko na plugu
 
VELJO , sve je OK, hvala ti na zalaganju, ali razbijanje tog djona, znaci lakse oranje posle toga, ili zasta se to radi, to mi nije jasno, pitam , jer to kod nas niko, ama bas niko ne radi , hvala jos jednom.
 
podrivanje se koristi radi aeracije zemljišta i pogoduje boljem i lakšem prodiranju korena u dublje slojeve. zemlja postaje rastresitija, i samim koren se bolje razvija
 
@Djole71

Od kog matrijala si napravio vrh na plugu(podirivacu) imam i ja neki stari plug jednobrazdni pa razmisljam da napravim nesto kao ti......i ako mozes da ubacis jos neku sliku vrha.....pozdrav
 
Usisivac uovom slucaju za piljevinu,a mislim da bi moglo i zitarice(neznam da li bi drobilo-turbina lopatice)
Nekosta ,a puno vredi.
Drugar kupio piljevine za bubnjaru-centralno(sam pravio pec) 34 kubika.Strasno puno dvoriste,dva ogromna kamiona.Kako dici piljevinu na tavan radionice velika kolicina.
fotografija0332.jpg
[Motor od Odzacke krupare,kuciste turbine od lima 2mm,sastavi izlepljeni trakom da ne vuce fals vazduh.
fotografija0333.jpg
[Na ovu cev smo natakli(cev za izduvnu masu)vodovodnu-kanalizacijonu plasticnu cev,prvo koleno od 45 stepeni,pa 5 komada cevi od 2m(preko terase radionice,krova do naj vise ploce-koja je skinuta),pa koleno od 90 stepeni i jedna od 2m.cev(sipanje u tavan).Svaki sastav cevi je lepljen trakom(mislim da su cevi 120 fi,pozajmljene od komsije koji ih je kupio za uvodjenje kanalizacije.)Napravili smo jedan podupirac cevi,da se nebi rastavila na sastavu na 4m.,ostatak cevi lezi na krovu.
fotografija0334.jpg
[Slika gde se vidi aluminiska remenica na kojoj su pricvrscene lopatice od lima ojacane kosnikom armature.(slikano sa izduvne strane odozgo)
fotografija0337.jpg
[Ovde se vidi da je motor od krupare,mislim da je oko 2800 obrtaja/min.
fotografija0338.jpg
[Slikano kroz usisnu granu,gde se vide lopatice na alu.remenici.
Na usisnu granu smo prvo stavili cev od 2m. spojeve pricvrstili trakom zbog fals vazduha.Kako je gomila odmicala,dodavali smo cevi,jos 2 kom,vise nismo imali.Posto su cevi krute,piljevinu smo naguravali na usis.Da smo imali rebrasto crevo(skontali smo od aspiratora kuhinskog)bilo bi kao pravi usisivac.
Usisna cev se vidi na prvoj slici spram cela motora...Posao uradjen,cevi vracene...Za sledecu godinu sledi dorada ....
Usisivac koji radi posao na duzini oko 16m. i visini oko 8-9 m.
 
Korisno
[video=youtube_share;ENDpJ96n8LM]http://youtu.be/ENDpJ96n8LM[/video]
Dragi nedic sila od coveka sta vidi okom i zamisli u glavi prav iodmah na licu mesta od gomile gvozdeta kako on kaze ,inace je klip od kamionske prikolice za kipovanje i trosi preradeno ulje jedno 4.5 litara za dan ali je sila od masine ,mom prijatelju je iscupao 500 jabuka za dan ladno
 
Napravio sam krajnje jednostavan i jako ružan plug za vadjenje krompira. Sastavljen od sveg mogućeg otpada kojeg sam našao u garaži i šupama, isproban i radi, namontiran sa klinnima na rudu od leskovačkog pluga, skida se i montira za manje od minute.

wwndk5.jpg
 
Pa neces ga zeniti :haha:,bitno da radi posao...
 
Poslednja izmena od urednika:
Zombie napravi kratak snimak kako radi ako nije problem da vidim pa možda i ja uradim nešto slično dosta je jednostavno a za mene dosta jer nemam puno površine.
 
Nazad
Vrh