Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Mozda ce momoci nekom,ja sam imao stari jednobrazni plug od dede ostao (konji vukli) skinuo sam raonik i dasku sa njega i namontirao neki dosta veci raonik a na njega navario prste kao neki golemi cesalj je izgledao.Lepo je izdigao krompir a zemlja je ispadala kroz prste.Nemogu slikati nema ga vise.
 
interesantna ideja ali ova varijanta od zobia mi deluje bolja jer radiš red pored traktora a tvoja verzija ide da traktor opkorači red koji radi neznam dali igra neku ulogu zbog gaženja a tvoju varijantu mogu napraviti lako jer imam stari trobrazni konjski plug što je moj stari pravio za ugar za fergu a sad nekoristim.
 
Svaka cast na zombijevom izumu, ali veruj mi ova varijanta izdigne krompir na povrsinu i nema ceprkanja po zemlji. Jeste da opkoraci dva reda ali izorava samo krajnji taj jednobrazni plug je imo i taljigu na dva tocka i prethodni dan smo znali izorati i po vise jutara dok iduci dan nadnicari kupe.:ppozdrav:
 
Evo par slicica pravljenja plitkog podrivaca Cizela.
Hvala drugarima sa ovoga foruma sto su mi pomogli recima-savetima oko izrade istoga,a oni ce sami sebe prepoznati u ovom tekstu.
fotografija0358.jpg
Piramida
fotografija0360.jpg
[Radni organi
fotografija0365.jpg
[Konstrukcija
tekst-2-deo-023.jpg
[/IMG]
tekst-2-deo-025.jpg
[Temeljna boja
fotografija0366.jpg
[/IMG]
tekst-2-deo-033.jpg
[Zavrsna faza-montirani radni organi za ljustenje strnjike.
tekst-2-deo-039.jpg
[ Radni organ.
 
@Sale
Opruge su kupljene u Temerinu(Agrol) oko 3000 din. bez radnih organa(gola opruga).Pacija sapa oko 1400.din. a list(zadnja slika)oko 1000 din.
 
Na koju dubinu?

I ja trenutno radim sebi sa 9 radnih tela.Planiram vuci sa 540 ali na dubinu oko 10 cm za vocnjake.
 
Ciklon,ili kako se vec zove....Drugar za 10-tak dana imao naruceno da napravi5-6 komada,evo slika jednoga.....
fotografija0389.jpg
[/IMG]
 
Imam jedno pitanje za vas prijatelji.. Koliko je izvodljivo napraviti sam vucnu tanjiracu??? Nasao sam jednu kamionsku sasiju vise dzaba nego za pare i osovinu od Imt prikolice sa sve felnama... e sad gde da nadjem diskove i one caure izmedju diskova i cistace diskova.. A da imam i hidraulicni klip koj bi je podizao... Molim vas za vase cenjeno misljenje i hvala vam u napred...
 
Nazad
Vrh