Naknada za odvodnjavanje.

Kod nas je primalac lokalna poreska uprava.Verovatno dele deo kolača mada što se našeg atara tiče sređuju i održavaju kanalsku mrežu inače bi plivali.
 
I ja sam platio (i plaćam redovno) taj harač, a eno mi sredina njive pod poniklim tritikalom pliva u vodi...
Kome se žaliti?
A Zima nije čestito ni počela, pa ledena kiša, prolećno topljenje snega, opet voda na njivi...
Bitno je da su je svrstali u I i II klasu, pa spram toga i porez i odvodnjavanje...
 
Dve susedne katastarske opstine, u jednoj procenjena cena m2 106 dinara, u drugoj 116, to ista cena za drugu klasu zemlje, kao i za trstike.

Na 106 dinara, opstina Zabalj porez oko 900 din/Ha, opstina Titel na procenjenu vrednost 116 din/m2 porez 3.000 din/Ha. U opstini Zabalj kupoptodaje idu i do 9.000 evra za jutro, opstina Titel najskuplja zemlja placena 5.000 evra za Kj. Ovo je ocigledni dokaz da Lokalna Samouprava radi sta im se prohte, a mi krivimo AV.


Inace, odvodnjavanje je ista cena za obe opstine.
 
Dve susedne katastarske opstine, u jednoj procenjena cena m2 106 dinara, u drugoj 116, to ista cena za drugu klasu zemlje, kao i za trstike.

Na 106 dinara, opstina Zabalj porez oko 900 din/Ha, opstina Titel na procenjenu vrednost 116 din/m2 porez 3.000 din/Ha. U opstini Zabalj kupoptodaje idu i do 9.000 evra za jutro, opstina Titel najskuplja zemlja placena 5.000 evra za Kj. Ovo je ocigledni dokaz da Lokalna Samouprava radi sta im se prohte, a mi krivimo AV.


Inace, odvodnjavanje je ista cena za obe opstine.

Za 3. klasu je oko 2000rsd po Ha porez. Ali to je Lokalna Samouprava za koju su gradjani glasali ne tako davno ;)

LS = porez
AV = odvodnjavanje
 
Obećali penzionerima novce, moraju od nekud uzeti da bi dali.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Stiglo danas i meni skoro 2000ha, kradja o laganje naroda. Rekli si otpis duga 2015 zbog suse. Kako ih vise nije sramora da lazu i muce narod.

Nada poslednja umire.
 
"Zaiskali ste, evo vam ga na" rekao bi Nele u nadrealistima pre 25 g.Nego gledam ove mlade popisivače od kuće do kuće što sad idu(pred izbore su se učlanili i od vrata do vrata agitovali za AV,a sada stalno zaposleni u opštini).Kažu stari liče na one mlade proletere iz 1948 što su oduzimali i tako to..Kad sam malo pogledao gle stvarno većini roditelji primaju socijalu(nisu socijalni slučajevi)način na koji ulaze kod domaćina u dvorište zaista izaziva blagu jezu.Bar tako je u našoj opštini:zli:
 
Ove godine nas tukao led,i to pošteno,od 10 jutara površine koliko je zahvatio u minusu sam samo tako(suncokret 150kg po jutru,kukuruz prosek mi izašlo 27 meteri po jutru).U vlasništvu imam 13 jutara zemlje,samo 3 jutara mi ostalo netaknuto.Ni toliko nisu sposobni da barem umanje ili otpišu dug za odvodnjavanje,porez.A "negde" 20 ari "nečega"tuče grad pa odmah pomoć stiže sa svih strana,barem tako prikazuju.
 
Nazad
Vrh