Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
60 din extra cena moram videti da podignem ulaganja do maksimuma da joj dam sve ima da rodi ko luda i da mi cena kostanja po kg bude 80 din i sve da oberem i da jednom za svagda bankrotiram i da dignem ruke od ove vocke
 
Podizanje hladnjače je (možda) najbolje rešenje, ali seljak za to nema sredstava i tu se priča završava.
Maksimalno smanjiti ulaganja i brati porodično, ili neko vama pomogne par dana malinu a vi njemu kupinu.
Ove godine smo nabrali 2504 kg, cena 75(pri kraju 2 berbe 90), dakle oko 190 000 a troškovi za celu sezonu(đubrivo, prihrana, gorivo, naš rad, hrana) circa 140 000.
Od ove cifre najviše odlazi na naš rad a to je ono što niko ne računa jer svi razmišljaju: dao sam malo za đubrivo i gorivo i ostalo mi je xxx xxx dinara. Upravo zbog ovakvog razmišljanja ja se uvek posvađam sa ocem i bratom kada pokušam da im ukažem na ovo. Kada je takva situacija u porodici, šta da očekujem od sela?
70% ljudi kod mene ima posao i stalan izvor prihoda, većina pored 15-ak ari malina ima i malo kupina, šljiva i višanja, dakle ako na jednom malo zakaže cena nadoknadiće na drugom(višnja ove godine).
Iako oni psuju hladnjačare, izgleda da su u suštini zadovoljni sa onim što imaju i nemaju ambicija da nešto menjaju jer se plaše promena i rizika.
To promeniti možda izgleda kao borba protiv vetrenjača, ali Servantes je moj dobar drugar:ppozdrav:
 
Данас сам проверио у хипермаркету "Темпо", малопродајна цена 711,00 Дин/Кг (Фриком)паковано по 300 гр. Груба калкулација показује да ако би произвођач добио наредне године 2€, паковање 1€, замрзавање 1€, транспорт 0,5€, рабат трговцу 30% 1.35€, порез 0,5€ произилази малопродајна цена 6,35€. Овде сигурно има места за уштеде како би потрошач имао нижу цену а самим тим и више куповао. Складиштење робе нисам рачунао јер би све отишло одмах у малопродајне објекте на консигнацију, па ће они држати у својим замрзивачима, а одјава консигнације и плаћање би били на недељном нивоу.
Ко има прецизније податке нек коригује калкулацију па да продискутујемо.
П.С. Имлекови воћни јогурти су били заступљени са 4 производа али ни један није био од малине:sta: али је било 5 других понуђача од чега 3 из увоза.
 
strani kupac hoce kvalitet i kontinuitet dobavljanja robe tokom cele godine taj koji bi zamrznuo u mini hladnjacu 20 tona mogao bi u eu da obezbedi godisnje potrebe 1 prosecne pekare a to je smesno plus iz nase zemllje ima firmi registrovani za spoljnotrgovinski promet ali nemogu malinu da izvezu ima protekcija u izdavanju resenja tako da to sa mini hladnjacama nevazi za izvoz samo bi tu malinu mogao opet da proda nasem hladnjacaru koji moze da radi export iz Srbije a za kredit je zakasnio trebao je po tvome da uzme pre 2 god i to u chf franak

A probao si da trazis dozvolu za izvoz?
Pazi, jasno mi je da je ovo Srbija, da su srpska posla takva kakva su, ali ipak......postoje pravila koja se moraju postovati. Ako ti/tvoja firma ispunjavate sve uslove za dobivanje resenja za izvoz voca/povrca, resenje cete dobiti. Makar preko suda.

Vilamet 2002, jesi li nastavio sa pisanjem nekome u EU? To je i potrebno uraditi. Nastavi s time.
 
ako bi otvorio firmu za spoljno trgovinski promet dobio na loto 7 - cu naprvio hladnjacu koja bi zadovoljila potrebe inostrani kupaca za kolicine uradio bi to a onda sigurno nebi bio proizvodjac malina tako da ta dva pojma neidu jedan sa drugim treba tragati za drugim resenjima
 
Poslednja izmena od urednika:
Pouzdano se zna da zamrzavanje,prebirivanje i cuvanje maline 6-8 meseci kosta, 0.45 do 0.60 eur, sto zavisi od kakva je tehnologija u hladnjaci

O tome bi mogao Vladan spas vise da nas informise :osmeh: ...on je pola hladnjacar a pola.....
 
pole dobio sam subvenciju drzave za cuvanje i zamrzavanje u javnom skaldistu od 1000 dinara po toni sto smanjuje troskove prodao sam sav orginal mikerov i ostalo mi je jos samo 4 tone orginala vilameta zna li ko cenu oginala vilameta, ima li kupaca ? potrudicu se iduce godine da budem ne pola pola vec, 1/3 proizvodjac, 1/3 hladnacar i 1/3 izvoznik, obavesticu vas o tome a sad odoh na zasluzeni odmor na more pa vam se necu javljati od utorka, srecno kupinari i sljivari i svi vocari , zelim vam uspesnu prodaju i najbolje moguce cene
 
Ma ne pitah te ja ko si i sta ces No koliko kosta rashladjivanje i ost. OKEJ reci nam i izvoznu cenu ...kao buduci 1/3 izvoznik morao bi je znati:ppozdrav:
 
pole poceo sam preko interneta da trazim strane kupce zainteresovane za rad direktno sa proizvodjacima od iduce godine , osim ove 4 neprodate tone vilameta nemam sta vise da ponudim (dok se ne udruzimo pa svi onda zajedno) usluga zamrzavanja bez prerucivanja u kese i kutije 0.14 eura po kilu (tako sam ja dogovorio -1000 dinara po toni subvencije) a sami smo kum i ja prebacivali iz gajbica u ciste kese i kartonske kutije (od po 10 kg koje smo sami kupili) Sto se tice izvoznih cena radim na tome pa cu vas obavestiti kad budem siguran odo na more u spaniju, pa cu i tamo da vidim sta ima od prodaje

sobzirom da sam brzoo prodo robu i da mi je ostalo samo 4 tone ako prodam do kraja septembra uslugu cuvanja zamrznute 4 tone robe mi nece naplatiti zadruga u arilju kao jednom od retkih koji je zamrzavao i skladistio kod njih kao javnom skaldistu (oce da tako motivisu i druge za iducu godinu) tako da me zamrzavanja i skaladistenje sa subvencijom kosta 0.04 eura po kilu uz nas rad za prerucivanje....... kad uzmes da sam miker prodao po 1.6 eura po kilu u orginalu saberi tu kalkumaciju i vidi zasto odoh na more u spaniju, poslusajte ponekad i ovakve crne ovce kao ja koje sve rade suprotno od ostale mase ......ja cu mojim putem ko oce da se udruzimo i idemo u istom smeru neka mi poslaje poruku pp
 
Poslednja izmena od urednika:
Zdravo drustvo, nije me bilo par dana. Citam ove postove i ne mogu da verujem kakve se ovde sve gluposti pisu?
Znate li Vi da u Srbiji samo pet (5) firmi izvozi malinu. Ostali mogu da imaju 1000 hladnjaca , ne mogu izvesti. Mozes imati kakvu god hoces firmu, registrovanu za export-import, ne moze.Malina je na specijalnom rezimu i treba ti izvozna dozvola.
 
pakovanje kosta oko 0.20 na vecu kolicinu i zamrzavanje isto je jeftinije sto posto ovo ostalo neznam

Пошто знамо да "паковање продаје робу" нека буде 0,5€/Кг и да смањимо замрзавање за 0,35€ (значи биће неког растура код пребирања) долазимо до МПЦ од 5,5€ што је значајно ниже од 771 Дин/Кг. Можда би могло да се ових 0,5€ уштине на рабату и транспорту па да се заокружи на 5€? ::prica:: требало би анкетирати домаћег потрошача на ову цену замрзнуте малине а узгред и на цену и количину свеже у време кампање (у случају свеже мисли се на 2. класу).
 
Skoro sve mi je jasno ali osim u Avganistanu i u Kolumbiji nisam cuo da negde proizvodjac diktira krajnju cenu :sta:
 
Skoro sve mi je jasno ali osim u Avganistanu i u Kolumbiji nisam cuo da negde proizvodjac diktira krajnju cenu :sta:
diktira nego sta ali samo nekada i u retkim situacijama kad je deficit sa robom a bojim se da ovakvim ponasanjem nekih ljudi u lancu dovedu proizvodnju maline na ivicu propasti a znamo svi pa i vrapci na grani da u Srbiju zavisi od godine udje od 100 miliona eur do cak preko 200 miliona ( 2008 god ) a malo li je to na ovu oskudaciju i kad to pukne koliko ce naroda da osiromasi ??
 
Krajnja cena i nije toliko problematična, više je problem ono se dogadja između početne i krajnje.
 
Poslednja izmena:
Skoro sve mi je jasno ali osim u Avganistanu i u Kolumbiji nisam cuo da negde proizvodjac diktira krajnju cenu :sta:
Да појасним. Тачно је да је губљење времена и енергије да пороизвођач диктира крајњу цену али је могуће: ако трговцу дамо ВП цену он онда маржира робу по свом нахођењу и јавља се шаренило цена на тржишту за исти артикал што штети бренду. Да би цена била иста у свим малопродајним објектима трговцу се да замашан рабат код уговарања тако да он нема право да мења цену (нема ни трошкове транспорта а манипулативне трошкове ће надокнадити из рабата).
Одговор за Vilamet 2002: мислим да цена од 2€/Кг за произвођача није "проблем".
 
Upravo sam dobio poruku iz Švedske.
"I maline i borovnice iz Bosne - zamrznute 9.29e za 1kg, a sveže između 24 i 25e za 1kg. To je cena u supermarketima."
Bosne? Nisam siguran.
 
http://www.google.com/search?source...xport+price+IQF+raspberries+from+Serbia,+2011.

Otvorite ovo:
" Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit"

Deo teksta:
Evica Mihaljevic, an official from Serbia's national fruit and vegetable producers' association Plodovi Srbije, said that lower demand in Europe and heavy inventories carried over from last season are pushing producer prices in Serbia downwards.
"Rolend raspberry prices in Europe currently range between EUR1.6-1.7/kg, which is a large drop compared to the same period in 2010 when prices ranged between EUR2.5-2.7/kg," said Mihaljevic.
"Buyers are no longer focusing on raspberries indicating that their stockpiles are brimming. This is not the case with sour cherries and other types of fruit," she added.
According to the official, Serbian freezers still contain between 10 000-15 000 tonnes of raspberries from 2010, which represents "a burden" for the sector and the market.
But this was disputed by one Serbian source. He claims that normally carry-over stocks would be around 5 000-8 000 tonnes, compared with this year's estimated volume (which he pegs at 12 000-14 000 tonnes), a figure that, in his view, was "not excessive".
He said current quotes for new season frozen raspberries are as follows: IQF 95% whole raspberry, packed 4 x 2.5 kg at EUR1.75/kg fca cold store; IQF raspberry crumble, packed 1 x 14 kg at EUR1.15/kg to EUR1.20/kg fca cold store and IQF whole and broken raspberry (50/40/10), packed 1 x 13 kg at EUR1.50/kg fca cold store.
Other fruits

Cene kineskih malina:
http://www.alibaba.com/showroom/frozen-raspberry-iqf-raspberry.html
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh