MTZ Belarus

Atila ne zamaraj se glupostima koje neki pišu.Ko god prati pritisak u gumama i duva po propisanom,ko god vadi bolcnu kardana prednje vuče na asfaltu,ko god kontroliše ugao i raspon prenjih točkova nema šta da se sekira kod MTZ za prednje gume duži vremenski period.Inače odgovor o potrošnji sam dobio tako da moje prethodno pitanje više nije ni bitno.
 
  • Like
Reagovanja: aca
Dali je neko zamenio/ugradio neku bolju sedistu u mtz?ja sad razmisljam sta da radim,dali da ubacim od kamiona(jest da je visok),ili neki drugi mehanicko? ovaj fabricki deformirao,pukao,tako da vreme je za zamenu,ali hocu sto bolju,a sto jeftinije :haha:
predlozi?dali neko zna nekog ko prodaje sediste?ili za neki kamion otpad?
 
Ja sam vozio mtz82( mala kabina)oko 300km mozda malo vise(Backa topola-Petrovac na Mlavi)i nije mi pojeo prednje gume potrosio manje od 60l d2 znam tacno jer mi nestalo gorivo cim sam izaso iz dvorista prodavca iako je tvrdio da imam da stignem do beceja.Vozen je non-stop u patos osim na raskrsnicama oko 12 sati sam putovao:osmeh:

- - - - - - - - - -

Diklofen ne beri brigu za gume ako ti dobar trap.Umalo da zaboravim samo srednji most se malo otpustio nisam imao bolcnu na kardanu.
 
A koji treba da je ugao i raspon prednjih točkova na 820 i kako se to tačno meri?
 
Ugao je definisan konstrukcijski, a razmak mozes stelovati prema redovima u koje treba da udjes. To sto jede gume, to su krivi oni u Minsku, da ne kazem amerikanci u Farmalu :osmeh:
 
Moja firma uvozi Beloruske gume za traktore....BELSHINA..ako slucajno nekom treba...

- - - - - - - - - -

Ima I polj industrijskii teretni program..BELSHINA...ako nekom zatrebaju gume
 
Ugao je definisan konstrukcijski, a razmak mozes stelovati prema redovima u koje treba da udjes. To sto jede gume, to su krivi oni u Minsku, da ne kazem amerikanci u Farmalu :osmeh:
đž
Pa ja mislim da nisi u pravu.
Meni je počeo da troši gume u prevozu pod jednu stranu.Premerio sam i uvideo da je ona osovina sa navojima između dva točka suviše stegnuta.Onda sam otpustio dve kontra matice i odmotao toliko dok nisam dobio da mi je razmak isti i kad merim između točkova gore i dole i napred i nazad.
 
Na sponama mozete menjati razmak izmedju prednje i zadnje strane točka ,ali se nemože štelovati ugao točka(gore,dole)
 
A prijatelj na 892 menjao vec trecu garnituru prednjih od mislim 2003 godine...a nas 1025 je prednje skinuo na pola,iako postoje gume za transport i + RM...jednostavno kvalitet gume je 0,prosto se kruni sva.I da dopunim,prednje gume smo okretali jedanput,jer da smo ostavili onako,guma bi se vozila jos godinu dana i dosla bi do platana koliko je trosi sa spoljnih krajeva,iako je trap nastelovan.
 
đž
Pa ja mislim da nisi u pravu.
Meni je počeo da troši gume u prevozu pod jednu stranu.Premerio sam i uvideo da je ona osovina sa navojima između dva točka suviše stegnuta.Onda sam otpustio dve kontra matice i odmotao toliko dok nisam dobio da mi je razmak isti i kad merim između točkova gore i dole i napred i nazad.

Gresis druze,ne treba da budu prednja i zadnja strana na istom razmaku.
 
Evo kod mene jedni biseri imaju 820 ,2008 godine sve 4 gume celave prednje drugi put menjaju,zadne prvi put.Traktor ima 6300+sati.
 
Nazad
Vrh