MTZ Belarus

4 mm prednja strana treba da bude sira od zadnje.
 
Moj rus ima oko 4500 sati i bivsi prvi vlasnik kaze da je promenio bar jedno 3,4 para prednjih guma.Sada su ruma guma.Svaki rus jede vise spoljnu stranu prednjih guma zbog loseg konstrukciskog resenja.To se najbolje vidi na novijim tipovima sa sirim gumama.Nisam nesto zagledao ali bar na 15 rusa 82,820.. sam to video.A ako neki misle da pisem gluposti neka uzmu vaser i neka izmere ugao tockova.
 
Moj rus ima oko 4500 sati i bivsi prvi vlasnik kaze da je promenio bar jedno 3,4 para prednjih guma.Sada su ruma guma.Svaki rus jede vise spoljnu stranu prednjih guma zbog loseg konstrukciskog resenja.To se najbolje vidi na novijim tipovima sa sirim gumama.Nisam nesto zagledao ali bar na 15 rusa 82,820.. sam to video.A ako neki misle da pisem gluposti neka uzmu vaser i neka izmere ugao tockova.

Kako kod mene jede ravnomerno?ja sam trap ustelovao kako sam gore napisao i nema problema.
 
Iskreno neznam koji traktor ne jede gume samo spolja??? Ne racunajuci ove novije i modernije traktore...
Kod mene Rakovica mozda najvise trosi gume samo spolja...
Belarus za sad nema problema..
Mnogo zavisi i na koliko pumpas gume...
 
Moj rus je 2005. (2900 rh) i još su prve gume na njemu. Ja sam ga kupio zimus i koliko vidim gume se jednako troše.

Nego, nešto drugo bih pitao. Kod mene je levi točak skroz skupljen, a desnom fali oko 1-1.5 cm do max uvučenog položaja. Tako mi je majstor namestio prednji trap jer kaže da samo tako može da dobije maksimalan ajnšlag sa desne strane (valda da spona negde ne zapne, nemam pojma). Da li tako namešten trap može da utiče na povećanu potrošnju guma?
 
Slazem se ja sa svima vama da zavisi od kvaliteta guma,da zavisi od stelovanja zakosenosti tockova,da zavisi koliko se vozi po asfaltu ali opet ce rus vise jest prednje gume nego drugi traktor jer mu je lose odradjen ugao oslanjanja tockova.Evo na slici sam na brzinu nacrtao.Kao da su ga pravili samo za oranje.
20131111143421.jpg
 
Druze ne znam ni sta se u mom dvoristu pravo desava,a ne kod komsije. Posebno sto je to bolna rana kad bih ga pitao sta se pokvarilo na novoj masini ? :osmeh:

- - - - - - - - - -

Neka slika belihRusa iz Rusije.
p9090320.jpg

p9080226.jpg
 
To bi doslo isto kao kad bi neko rekao da se jugo 55 crvene boje sklapao u kragujevcu,zelene boje je iz madjarske,plavi iz slovacke itd...........
zar je boja bitna,farbali su ih u bele,braon,plave i narandzaste i to je to.......
 
Nazad
Vrh