MTZ Belarus

Nije bas sve tako!Uzeo sam pre dve godine Mahindru u Agropanonci kamata je 5%(kredit dinarski) stim da sam ja dao ucesce jednu trecinu ukupne sume,sam traktor je garant(nema hipoteke,zaloga kuce itd) i ne mozes da ga otudjis 3god.Imam godisnje dve rate fiksne nema povecavanja rate ni smanjivanja i nema veze sa kursom Evra.Te rate sam ja sam odredio kad ce da budu...ja sam jako zadovoljan naj verovatneje da cu od proleca 2015e uci ponovo u neku vrstu kredita.Mada bi danas trebao da mi stigne predracun za Agriju sejacicu,mozda ce to biti i ranije.
 
Nisam nikad gledao to preko pokrajinskog fonda uslove.

@jugi
Za 10-15ha ti ne treba MTZ. Dosta je i 539 ili 558/560
Bojce druze, sa 558 ne mogu da radim silazu a i 558 pije naftu kao pijanac pivo...A sa mtz prilikom sliaze ne moram da pratim nikoga, zakacim prikolicu i teraj bajo, a druga stvar, za sada je 10-15 hektara a ako se ukaze prilika mozda bude i vise....Al dobro nema veze bice prilika jos :osmeh:
 
Na mtz 82 imam stub volana(polu hidraulicni), desava mi se u voznji da prednji tockovi setaju levo desno na skoro svakoj neravnini na putu, onu donju veliku maticu sam dotego koliko god moze, spone su nove tu nema lufta. Sta moze biti uzrok?
 
Ima i od gore matica na stubu volana,probaj nju da dotegnes.

- - - - - - - - - -

Tj. sraf ima.
 
Jel ova matica.
002.jpg
 
Dotego sam i mnogo je bolje, koliko sme da se steze posto straf ide dosta tesko.

Moze da bude bolje samo ako si pretegao,inace to nema veze sa landaranjem tockova nikakve,ispod tog srafa ima kuglica i taj saraf stezes prstima ili kljucem lagano i cim osetis da je saraf upro u osovinu stanes i zakontras,to sluzi samo da osovina neseta gore dole,ako si dotegao dole maticu i ako uzmemo u obzir da ti nutovi na osovini i ruci na kojoj se nose spone nisu osteceni onda bih ti preporucio da skines gornji poklopac na stubu volana(pazi da ti ta kuglica neupadne) i da dotegnes i gornju maticu,ispod dekla ima isto jedna matica za 41 kljuc koja popusti i zato landara,kad to proveris pokusaj eliminisati i prazan hod puza volana,to stelujes iznad hladnjaka gde ulazi sipka od volana,imas za 14 kljuc saraf koji popustis i u desnu stranu zakreces kuciste,e tu pazi da nepreteras jer onda ide tesko volan,ako i dalje bude tresao onda prepakuj gumice na klipu........kakve su ti gume i optika prednjih tockova????
 
Gume su 11 2 20 juce stavljene nove, ovo za optiku ne razumem.Sta da radim sa onim strafom koji sam stezao?
 
Poslednja izmena:
kratkorocno resenje(do odlaska kod majstora) moze da posluzi jedan sistem..naime jednu gumu izduvati za pola bara u odnosu na drugu ili jednu sponu malo zaviti da vuce u jednu strnu i nece vise tresti tockovi..to moze da posluzi dok traju radovi i ne bude vise vremena za otklanjanje kvarova..ovo drugo sa sponama kod mene stoji vec tri meseca,devete pun gas i nema da mrda..
 
Gume su 11 2 20 juce stavljene nove, ovo za optiku ne razumem.Sta da radim sa onim strafom koji sam stezao?

Pa napisao sam ti,popusti ga ako si pretegao,ako je navoj dobar i ide rukom privrni ga rukom koliko mozes i zakontraj ili klucem,cim osetis da je upro saraf u osovinu zakontras i to je to....

- - - - - - - - - -

Kolega jel bih bio problem da mi objasnite gde se nalazi ta matica za kljuc 41?

Procitaj ponovo da nepisem dva puta isto....
 
Probao sam da smanjim prazan hod puza zaokrenuo sam kuciste skoro do kraja i nisam nista dobio(sem da volan ide teze). Skinuo bih gornji poklopac na stubu volana pa me zanima prilikom skidanja kako da ta kuglica ne ode tamo gde ne treba, nisam nikad otvarao stub pa pitam, i moze li se zameniti puz i time smanjiti prazan hod.
 
Poskidaj sve sarafe koji stezu gornji dekli,zatim popusti gornju maticu(kontra) do vrha sarafa i zatim stezi taj saraf koji ce ti posluziti kao radapciger za skidanje gornjeg dekla da se dekli odlepi od stuba,zavrci ga dokle god imas navoja a zatim odvrni saraf skroz i nekim magnetom izvadi kuglicu da ti neupadne unutra u stub(ako je uopste ima) zatim digni dekli pa ces proveriti maticu i videti stanje potrosenosti puza
 
stizanin@ ako je on počeo da zeza tu je blizu kraj ja sam prosle god menjo sve te gumice štelovo ovo ono ma sve je to kod mene bilo kratkog daha pa sam sad lepo kupio klip i orbitrol poskido te budze oko stuba i a stub je osto kao rezervoar za ulje i sad se neplasim daću nekog zgaziti dok vozim jel točkovi znaju igrati ko na svadbi::super::
 
Moze da bude bolje samo ako si pretegao,inace to nema veze sa landaranjem tockova nikakve,ispod tog srafa ima kuglica i taj saraf stezes prstima ili kljucem lagano i cim osetis da je saraf upro u osovinu stanes i zakontras,to sluzi samo da osovina neseta gore dole,ako si dotegao dole maticu i ako uzmemo u obzir da ti nutovi na osovini i ruci na kojoj se nose spone nisu osteceni onda bih ti preporucio da skines gornji poklopac na stubu volana(pazi da ti ta kuglica neupadne) i da dotegnes i gornju maticu,ispod dekla ima isto jedna matica za 41 kljuc koja popusti i zato landara,kad to proveris pokusaj eliminisati i prazan hod puza volana,to stelujes iznad hladnjaka gde ulazi sipka od volana,imas za 14 kljuc saraf koji popustis i u desnu stranu zakreces kuciste,e tu pazi da nepreteras jer onda ide tesko volan,ako i dalje bude tresao onda prepakuj gumice na klipu........kakve su ti gume i optika prednjih tockova????
Poslušao sam vaš savet i juče sam pritegao tu maticu za 41 ključ.Samo što ona nemože da se pritegne sa ničim osim sa cevastim ključem,pa je morao raditi čekić i sekač,sada je mnogo bolje ali i dalje nije idealno, gde se nalaze te gumice što se menjaju?
 
Jedno pitanje ako se neko sreo sa ovakvim slučajem da pomogne naime na mtz52 mi se jutros prilikom paljenja na auspuhu pojavilo ulje pre tri dana sam orao i nisam primetio nikakvu promenu na njemu normalno ga parkirao u šupu i ostavio a jutros kad sam ga upalio on mi je na auspuh izbacio ulje nije nešto mnogo ali se vidi trag. Šta bi to moglo biti pre paljenja sam pogledao ulje u motoru nije ga falilo i voda je bila u njemu onako kako treba upalio je iz prve ali jedino sam primetio trag od ulja da je slilo prilikom paljenja!?
 
Jedno pitanje ako se neko sreo sa ovakvim slučajem da pomogne naime na mtz52 mi se jutros prilikom paljenja na auspuhu pojavilo ulje pre tri dana sam orao i nisam primetio nikakvu promenu na njemu normalno ga parkirao u šupu i ostavio a jutros kad sam ga upalio on mi je na auspuh izbacio ulje nije nešto mnogo ali se vidi trag. Šta bi to moglo biti pre paljenja sam pogledao ulje u motoru nije ga falilo i voda je bila u njemu onako kako treba upalio je iz prve ali jedino sam primetio trag od ulja da je slilo prilikom paljenja!?
Jesi li siguran da je ulje da nije nafta pa zbog cadji pocrnela?
 
Nazad
Vrh