MTZ Belarus

Ja sam je i nastelovao kako sam hteo(pise MAX 200 BARA) i prihvatio taj rizik ima na polici u radionici par komada pa menjas po potrebi:haha:Ja sam zadovoljan mada iskreno da kazem i ne palim traktor preko zime,ali ko to radi tokom nizih temp neka povede racuna.
 
Koliko staje vode u sistem i hladnjak u 820? Po katalogu piše 17L al to mi nešto puno.Hoću da ispustim vodu i stavim antifriz.Da li treba nekim sredstvom da isperem hladnjak pre zamene i da li da stavim onaj 100% ili što se razblažuje sa vodom 70-30%
 
Koliko može da vredi 892 ravan most, 2006 godište, 2500rh, ispravan za jednog rusa, prvi vlasnik.
 
Koliko staje vode u sistem i hladnjak u 820? Po katalogu piše 17L al to mi nešto puno.Hoću da ispustim vodu i stavim antifriz.Da li treba nekim sredstvom da isperem hladnjak pre zamene i da li da stavim onaj 100% ili što se razblažuje sa vodom 70-30%

Upravo tako,oko 17-18 lit.......pa 100% antifriz se i razblazuje sa vodom,na poledjini imas tabelu koliko vode i koji se minus dobije pa sam muckas,a ako neces da muckas onda sipas 40% i kvit....
 
Danger
Jos jedno pitanje, jel ti se grejala hidraulika kad si vukao regent, I onako stuca kad dignes plug, kako koristis rucice u oranju?
 
Danger
Jos jedno pitanje, jel ti se grejala hidraulika kad si vukao regent, I onako stuca kad dignes plug, kako koristis rucice u oranju?

Ulje mora biti toplo sto je i normalno u radu,nikakvo preterano grejanje,desava se nekad kad je podignut i kad duze stoji na upaljen traktor da stucne i digne,verovatno malo popusti pa ga hidraulika vrati gore,kazu da je to ok,sa rucicom(desnom) dizes i spustas a levom do sedista podesis dubinu,gledaj da radis u proslicovanoj rupi i da ti plug bude tako podesen da kad lepo radi i kad su sve glave u istoj dubini da ti topling bude slobodan i nenategnut,naravno za to mora biti i tocak,ako ga opteretis na toplingu da plug bude oslonjen previse na njega onda hidraulik udara jer pokusava da rastereti pritisak pluga na topling i da ga digne a ti si mu zadao na rucki dublju poziciju i onda stalno trza i poskakuje,znaci podesis tako da prilikom oranja mozes da otkacis topling a da plug lepo radi

- - - - - - - - - -

Danger jel na slici model XM pluga

XM1050 3+0 vario sa radnotransportnom varijantom
 
Kod mene I jeste m4 pumpa, tako I radim sa rucica, stim sto rucicu za dizanje I spustanje nikad ne spustim do kraja nego do odredjenog broja zavisi od dubine oranja oko 4 I 5 uglavnom, a rucica do sedista mi je vislja za oko pola broja u odnosu na drugu, tako su mi rekli serviseri.Inace plug sto imam je xs 1050 4+1,ali orem naravno sa 4 glave, daleko veci I tezi od tvog pluga
 
IMT BELARUS :osmeh:


827b9a989b8b-800x600.jpg



dd396777be8c-800x600.jpg



4024e78ba8cd-800x600.jpg
 
Kod mene I jeste m4 pumpa, tako I radim sa rucica, stim sto rucicu za dizanje I spustanje nikad ne spustim do kraja nego do odredjenog broja zavisi od dubine oranja oko 4 I 5 uglavnom, a rucica do sedista mi je vislja za oko pola broja u odnosu na drugu, tako su mi rekli serviseri.Inace plug sto imam je xs 1050 4+1,ali orem naravno sa 4 glave, daleko veci I tezi od tvog pluga

Da,fabricki je M4 pumpa na 1221,rucku do stakla slobodno gurni do dole kad ores a do sedista nadji poziciju da topling pliva u proslicovanom delu rupe,obicno rucka do sedista bude u poziciji 2,cak i jedan ipo zavisno od dubine oranja i zategnutosti vertikalnih spanera,vukao sam bas takav plug dva dana kakav ti imas,4 brazde,vukao sam ga u 2 rangu 4 brzina,za vuci nije bio problem al nositi ga uzasno tezak plug,taj plug je prodan u backi petrovac za nekog starog dzondira,sa 3 brazde idem u 3.3 brzina i samo 5 minuta razlika oranja po jutru tako da nisam hteo da opterecujem traktor sa 4 brazde zbog pet minuta....
 
Pa vucem ga 8,5 km/h I nikad nije posustao, odlicno ore samo sto mi se ugreje hidraulik u radu, jel se tebi grejao kad si ga vukao, da je tokom dana sve sporije dizao tj morao si da dodas gas kad hoces da ga dignes?
 
Nazad
Vrh