MTZ Belarus

nije taj deo skup,oko 70-80e u kompletu sa tanjirastim,a i vreme za zamenu je tesko reci jer se samo to moze uraditi za sat vremena uz pivo,al to se po pravilu menja u paru sa tanjirastim zupcanikom i tu vec treba malo vise vremena.....



ja se stvarno izviljavam ali iz kog razloga bi se ta osovina menjala u kompletu sa tanjirastim?
 
iz kog........ ako kupite originalni deo dobicete ga ovako kao na slici u kompletu gde je uvezan zicom da se nepomesa sa nekim drugim,sta mislite zasto,jel to tesko zakljuciti......drugacije ga nemozete ni kupiti a na vama je kako ce te ga promenuti i koliko ce dugo trajati,ako nadjete negde u prodaji samo konusni znajte da je made in prc....

id502b.jpg
 
Neći da vređam vlasnike Belarusa, jer neko probao da stavi made in PRC? Jer originali koliko pratim temu nisu baš nešto

neradi se tu o samom kvalitetu materijala u made in prc varijanti,problem je u sinhronizaciji koraka u prc konusnom i fabricki tanjirastom,sanse da se upari bez drugih posledica su 1:30,ako vas mrzi sve menjati nabolja je uzeti org i raspariti a tanjirasti ostaviti za temelj kad se bude nesto gradilo.....
zasto to puca moze biti dooosta drugih faktora koji to prouzrokuju,na primer na slici koju je okacio clan Mims se vidi da je pukotina unutar same prirubnice,skoro pa na pola sto moze da bude da mu je prirubnica bila popustena i da ju je kardan bacao i kidao jer nije bila dovoljno stegnuta i eto belaja....
 
Da li moze kod pogonskih zupcanika da se menja samo jedan bilo koji?Mozda pitam kasno zato sto sam vec promenio kod mog rusa samo konusni i to ugradio sam polovni deo.
 
Pitaj i kod http://www.macar.backabanat.com/ brojeve za polovne delove sam poslao na pp.
jedan rodjak radio generalnu i porucio od macara ruske delove koji su duplo skuplji od ukrajinskih . i zove me on da vidim kad sam video ono je bilo smesno 5 karika a luft u stublini kao da je uradio 10000 sati kazem mu ja prvo ovo nisu ruski delovi nego ukrainski a ako si dao te pare zovi i trazi sta si platio, zove on a njega poceo da maze neki komercijalista prvo to su ukrajinski pa nisu ukrajinski nego ruski a ovaj odlepio sve bi to trajalo da moj rodja nepopizde i rece daj mi gazdu e onda poce nema problema zamenicemo vam sta god da treba i ode on tamo i zameni i dobio je ono sto je i trazio inace bi ga zavrnuli za 200evra i ponovo bi ga otvarao vrlo brzo.
 
iz kog........ ako kupite originalni deo dobicete ga ovako kao na slici u kompletu gde je uvezan zicom da se nepomesa sa nekim drugim,sta mislite zasto,jel to tesko zakljuciti......drugacije ga nemozete ni kupiti a na vama je kako ce te ga promenuti i koliko ce dugo trajati,ako nadjete negde u prodaji samo konusni znajte da je made in prc....

id502b.jpg



po meni daleko pametnije kupiti polovnu a dobru osovinicu od stare 82,promeniti lezajeve i lepo je nastelovati i biti miran dugo vremena.
To je moje misljenje a naravno da svako treba da radi onako kako misli da treba.
 
Pred menjač ima već u 552 koji je bio pre 820 , ne zaboravite 820 ima pun hidro volan a 82 servo pojačivač , 820 ima sa plivajućom hidraulikom i rezervare goriva ispod kabine što zna praviti probleme ...
 
Pre neki dan sam sedao u jednu 82-ku on ima ručicu spore -brze i ispred nje ručicu kako on kaže za polovljenje brzina,jel to to,pošto se razmišljam da kupim mtz-a od 80ks naravno polovnog, tu je znači samo razlika u kozmetici u mehanici nema razlike i naravno razlika u ceni mtz 82-820.
 
Nazad
Vrh