MTZ Belarus

lepo ti čovek reko prvo wd 40 po polugici i videćeš da ide bolje tako to bude i kod mene s vremena na vrijeme
 
Hvala na odgovorima, ali vec ranije sam je tako iskljucivao u hodu pa malo gore malo dole ali sada je ladno zakocila kao zavarena! na znam da li postoji mogucnost da je nesto drugo u onom kucistu gde ulazi polugica...da se tamo mozda zaglavilo nesto, traktoristi sa ekonomije mi kazu da se njima to desavalo i da su oni sve resavali sa kuckanjem cekica po toj polugici...Sva sreca pa su poslovi gotovi...

a kojim cekicem treba kuckati.........
 
jutros -12 sve smrzlo ali istočna sila pali na okret alnasera od prve bez grijača .od kad sam ga kupio divim se tome kako pali
 
Svaki put moram duze da verglam i tako trosim akumulatore, a na pumpi mi rucica lako ide gore dole do god ne napumpam gorivo. Izgleda da mi je otisao povratni ventil... Ima li tome leka ili mora novi?
 
Ja sam promenio gumice na drukalici.Traktor je stao jednostavno mislio sam da goriva nema jer pumpica nije htela nikako da povuce gorivo i jako je lako radila i ok je sada sluzi vec drugu godinu.
 
i kod mene je plava i isto filter od ljetos jedino ja dodajem aditiv protiv smrzavanja nafte i mogu ti reći da vrijedi osjeti se razlika
 
Jer ima kakve veze špera ili blokada diferencijala sa uljem od hidraulike na 952.2,jer mi indikator od pritiska ulja volana ne radi godinu dana,ali mi sad kad stisnem šperu jako kapa ulje kroz indikator?Pa me zanima zakaj kaplje kad šperu uključim.
 
Poslednja izmena:
Imam Mtz 892. i sad nakon 1400rs konstanton pocinje da mi igra rucica rucne kocnice u voznji i da onako nesnosno lupka u vonji..ima li nacina da se to resi ?
Ima. Sto kaze Dragan Brestovac prati polugu ali u tvom slucaju od rucne i videces jednu cauru sto treba da podmazes. Nalazi se kod zadnjeg desnog tocka i isti baca vodu i blato na cauru i zato je zapekla. Paralelno sa podmazivanjem podizi i spustaj rucnu i trebalo bi da se razradi. Jos bolja varijanta bi bila kad bi sve rastavio i ugradio mazalicu da ti se to vise ne desi. Ja sam to uradio na jednom rusu ali nemam sliku....
 
Pa fali joj jako malo da se spusti, mogu da je gurnem dole ali se sama podigne tek toliko da ukljuci lampicu za rucnu, a sto se kocnica tice tu je katastrofa, kad vuce nesto tek-tek koci, cim nesto ponese mozes samo da se oslonis na rucnu za ne daj boze.
 
zasto?lose koci?jesu masne ili sta?nas koci odlicno,desnu kocnicu cak ne smem jace i odlucnije da stisnem,staje traktor odmah.nju cu malo samo da popustim na srafu,ali i 1025 i 82 koce odlicno,skoro kao rakovica.a za rucnu popusti je malo na poluzi i resio si muku.
 
Nazad
Vrh