MTZ Belarus

Traktor je dobar skroz,ima ga jedan kod mene u selu,ore svuda sa 4 brazde,ima dosta snage.
 
1zx5uet.jpg
ovako sam ja resio kontrolu goriva u rusu sad uvek znam koliko goriva imam.
 
trebao si da uradis ovako(mislim da ne ispadne da popujem)...na dnu rezervoara imas sraf sa kuglicom za ispustanje taloga,skines ga,kuglicu izvadis,na natavak tog dela sto se srafi na njega navuces crevo(14mm)a gore na vrhu grla za sipanje izbusis rupu 5-6 mm i navaris sa co2 parce cevice 14mm-tu navuces crevo takodje,sve osiguras sa dobrom selnom i nemas brige.nadam se da sam pomogao.
 
Pa zar nebi bilo jednostavnije da si na rezervaru probušio dvije rupe, jedna na vrhu gore a drugu na dnu rezervara, napravio neke šarafe sa rupom i stavio prozirno crijevo, kao što je na nekim prskalicama riješeno.

to crevo vec ima na njegovom rezervaru samo treba staviti providno crevo
 
Auu, a svemu treba dodati i mnooooooooogo plastike. Neka hvala, da sam u prilicu da kupujem traktor te snage, prvi izbor bi bio originalni Belarus, a tih 10k evra bi uvijek uložio u zemlju. Nisam imao prilike sjedati u taj Pronar, ali jesam u Belarusa i mislim da zaista nema potrebe nešto tu posebno mijenjati ili juriti neke suvišne moderne zapadne trendove.

:haha: ti si već pokazao kakav ti je izbor rus :haha: a i ostali :haha:
 
Ljudi,jel moze na Mtz-u da se skine klip hidraulike bez skidanja rezervoara,nego da se skine sediste pa od gore??Hocu da promenim gumice,pa zbog toga pitam.
 
Aco, ako je originalna bolcna od klipa mora jedan rezervoar (levi) da se popusti i malo pomeri da bi mogla da se izvuče bolcna.
 
Rakovica radi sa njim silazu za dnevne potrebe (1 kikinda dnevno), ali da radi ceo dan - nema sanse! A i brza je, rus moze dosta sporije da ide, jer je ovo stvarno jako cesto.
 
ma ovako je jednostavnije,gurne metlu u jedan pa u drugi rezervar i vidi,kasnije je zabije u auspuh........
Pa normalno par puta sam ostao bez nafte kao predpostavljam da ima, u drugom rezervoaru kad ono trtrtrtrtrrt i ugasi se e pa neces vise,sad mogu lepo da kontrolisem i potrosnju,a to sve sam uradio za 15ak min,i verujte mi da je jako prakticno e sad kako ko hoce ja ne volim da komplikujem stvari sto prakticnije to bolje :haha:
 
ljudi imam ponudu za belarusa 1025,04god,1600rc.6500e.posto nemam iskustva sa tim traktorom molim vas za pomoc, na sta da obratim paznju i sta da pogledam?
 
Nazad
Vrh