MTZ Belarus

Zanima me kako radi ona ruckica ispod sedista i onaj tockic za hidrauliku?sta se regulise tim spravicama,kod mene je tockic odvrnut do kraja a ruckica je na gore,i cini mi se da malo sporije dize traktor inace ima 4 meseca,820.2 :ppozdrav:
 
Na ventilu šteluješ pritisak,a na "ručkici" dali hoćeš poluge da samo diže -spušta ili hoćeš da ima plivajući režim.
 
Dobro vece svima,
vidim da ovde ima puno dobrih poznavaoca ovih traktora pa sam hteo da upitam za savet.
Nameravam da kupim traktor snage oko 90 KS
Vodeo sam da postoje modeli 952 i 892 sa istom konjazom i oba modela sa ravnim mostom i b ez njega.
Konkretno pitanje koja je razlika izmedju ova dva modela i sta znaci taj ravni most?
Traktor bi trebao da radi sa rolpresom i da manipulise balama prednjim utovarivacem
Unapred se zahvaljujem
 
952 i 892 su motori sa turbo punjačem i isti su (prečnik cilindra i hod klipa 110x125) .952 ima sinhro menjac i malo je sporiji u a 892 mehanički ako se dobro sećam. pitaj iskusnije kao što @mitar88 reče
 
zahvaljujem se na informacijama
ja sam dobio ponudu iz Agropanonke gde je cena oba modela bez ravnog mosta ista kao i cena sa ravnim mostom.
Znaci li to da je je model 852 ipak bolja varianta ako je cena vec ista?
Kakva su vasa iskustva sto se kvarova i odrzavanja tice. Pretpostavljam da bi jedan takav traktor koji se normalno opterecuje moze par hiljada sati da odradi bez nekih problema?
Unapred hvala
 
pogledajte ovo :
http://poljopartner.rs/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=8058&catid=1&Itemid=26

to je kao 1221 sa klimom i modernom kabinom,nzm ko proizvodi no ne zvuci lose.


2r288.jpg


evo skinuo sam sliku
 
Taj Ruja Pronar moze da se kupi u Srbiji i cena je nesto veca nego kod redovnog ali je zavrsna obrada bolja i neki detalji su unapredjeni. Za informacije kontaktirajte Agrodivo.
 
I cena je veca za ravno 10000 eura u odnosu na 1221.3 sa klimom, a ne dobija se apsolutno nista sem jos vise plastike. A motor je bez interkulera, kao na 1221.2 sa 133ks.
 
pa ako je udobnije sedista kabina bez buke i prasine i ako je i unutra kao evropljanin ja mislim da ce s tom cenom naci trziste.
p.s.rezervar na dobrom mestu...
 
Dobro vece svima,
vidim da ovde ima puno dobrih poznavaoca ovih traktora pa sam hteo da upitam za savet.
Nameravam da kupim traktor snage oko 90 KS
Vodeo sam da postoje modeli 952 i 892 sa istom konjazom i oba modela sa ravnim mostom i b ez njega.
Konkretno pitanje koja je razlika izmedju ova dva modela i sta znaci taj ravni most?
Traktor bi trebao da radi sa rolpresom i da manipulise balama prednjim utovarivacem
Unapred se zahvaljujem
952 imas kod slobe cirinog u kuli , a 892 imas kod malise u kobilje . 952 je nekad bio skuplji od 892 jer ima sinhra menjac , a sad su cene iste isto zbog toga
 
I cena je veca za ravno 10000 eura u odnosu na 1221.3 sa klimom, a ne dobija se apsolutno nista sem jos vise plastike. A motor je bez interkulera, kao na 1221.2 sa 133ks.

To već nije vrijedno takve razlike, mislim, 10.000E za bolju kabinu, sjedište i rezervoar na "udobnijem" mjestu je baš previše, a sva ostala tehnika ista. Bolje uložiti tih 10k evra u koji hektar zemlje.
 
Prvo, ta kabina uopste nije udobnija od ruske, preglednost je losija (pogledajte polozaj sedista), raspored komandi je sulud, sediste dal je udobnije to je vec diskutabilno posto je neko poljsko, jedino polozaj i zapremina rezervoara mu je plus. Inace, paradoks je da taj traktor bude skuplji od originalnog Belarusa, jer je u Poljskoj obrnut slucaj.
 
Prvo, ta kabina uopste nije udobnija od ruske, preglednost je losija (pogledajte polozaj sedista), raspored komandi je sulud, sediste dal je udobnije to je vec diskutabilno posto je neko poljsko, jedino polozaj i zapremina rezervoara mu je plus. Inace, paradoks je da taj traktor bude skuplji od originalnog Belarusa, jer je u Poljskoj obrnut slucaj.

Auu, a svemu treba dodati i mnooooooooogo plastike. Neka hvala, da sam u prilicu da kupujem traktor te snage, prvi izbor bi bio originalni Belarus, a tih 10k evra bi uvijek uložio u zemlju. Nisam imao prilike sjedati u taj Pronar, ali jesam u Belarusa i mislim da zaista nema potrebe nešto tu posebno mijenjati ili juriti neke suvišne moderne zapadne trendove.
 
Svako zna svoje,no meni se iskreno ovaj svidja u svakom slucaju vise od 1221,pa nek kaze ko sta hoce,svako ima svoj ukus.
 
@igordulic

Naravno, o ukusima se ne raspravlja. Svako je samo iznio svoje mišljenje. Nekome se svidja, nekome ne. U ovom slučaju se manje-više radi o optici, a znamo svi da je bitno ono ispod haube.
 
Nazad
Vrh