MTZ Belarus

meni on dize poluge ali čim pustim ručicu odma poluge padaju dole:haha:neće da ih zadrzi u zadatom polozaju:haha:
 
dex79 je napisao(la):
razvodnik oko 120 eura ja ga zamijenio radio odlicno neka tri mjeseca sad sve vise slabi hidraulika
Bogami je skupo ipak je to rus 200 evra je klip sto dize hidrauliku pumpa je mislim 50 evra koliko se secam neko se tu ogradio u cenu
Skal ipak ti zameni ventil razvodnik pa vidi kako dize i pusta nije to do razvodnika gde se rucice spajaju za dizanje i pustanje
 
zameni ventil i pogledaj pritisak u sistemu meni je tvornički bio podešen na 280 bara i klao me godinu dana dok nismo našli šta mu je na to pritiku hidraulika gore reaguje nego kad ti ode pumpa hidraulika
 
neznam danas sam dva puta rastavljao pomenjo sve gumice i isto zeza ,videću još taj ventil.
 
Imam jedan problem na 820,danas sam setvospremirao i pre nego sto cu poceti proverio ulje u hidrouliku i sve sto treba,onda sam radio jedno dva sata i ugasio traktor otisao da rucam kad sam se vratio imao sam sta da vidim,sve ulje mi je iscurilo iz hidroulika... neznam kako je doslo do ovoga,nije mi jasno,juce sam ceo dan radio i sve je bilo ok. :udri:
 
danger je napisao(la):
@Rale,samo nemoj sad da to ulje menjas na 1000 radnih sati kao neki clanovi(clan),sto se tice pozicionih regulatora ili hidropojacivaca vecina rusa ih ima pocevsi od stare 82 mala kabina,pa noviji modeli do dan danas,552 takodje,neke serije 82.1 nemaju,e sad ima dosta njih koji su to izbacili na starim modelima jer su imali problema zato sto tada pozicioni regulator je radio u sklopu razvodnika hidraulika pa se desavalo da kad nesto kipujes on prvo digne poluge (npr...kipujes bunker beraca a on digne poluge i smota ti kardan ako nepazis),malo ko je to znao da popravi tada u to vreme pa se to izbacivalo jer ti rusi dobro oru i sa one dve poluge od ukupno cetiri,sad svi noviji rusi imaju nezavisnu hidrauliku tj. rad regulatora i razvodnika,svako radi za sebe a rucke sluze samo za kipovanje,i svi rusi imaju oprugu ispod toplinga,evo fotka novog tipa pozicionog regulatora
2s9d1fk.jpg

Post je spojen: [time]1298619467[/time]
_________________________________________________
@rale,ulje u korito sipas do onog ruba ili do onih rupica na plasticnoj kadici,ulje treba da je i u kadici i u koritu,koliko ti dugo teras bez ulja :sta:
ja mučim muku sa takvim regulatorom bar tako mislim prvo je dizo al čim sam pustio ručicu poluge su odma padale,e danas sam malo čačko oko njega sad dize al neće da spusti poluge a one ručice napred uopšte ne reaguju na poluge rasturio sam regulator i sklopio po katalogu al neradi kako treba ima neka caka ??'il daga izbacim i spojim direktno bez onog regulatira ako ju to izvodljivo jer ima tri cevke koje idu u taj regulator :zli: :udri::haha:
 
25hjrme.jpg


r1kbkp.jpg


rmjm3b.jpg


2gsn0xe.jpg


2155bb.jpg


Pošto sam primetio još u oranju da levi točak ima lufta krenuo sam danas da ga rastavljam i došao do sledećeg da mi je jedna od matica koja je na slikama spala skroz a druga bila odvrnuta za 4-5 krugova i da mi je ova čaura na slici napukla pa sad par pitanja za stručnjake pošto MTZ imam svega par meseci pa još nisam vičan prvi put da nešto rastavljam na njemu, a u knjizi nemam nacrt mtz sa prednjom vučom.Prvo da li ta čaura mora da se vari i sa čim je bolje u tom slučaju sa Co2 ili elektrodom.Drugo da li je ona platna i one dve matice na slici 4(od kojih je jedna imala ulogu kontra matice predpostavljam)fabrička kombinacija za dotezanje ležaja ,ili je to neko improvizovao.I treće da li moram i dalje da rastavljam da proverim da još nešto nije stradalo ili je ovo sva šteta koju sam dobio. :cao:
 
Jel moze da se hidraulik prebaci na onu malu rucicu pored sedista,tj.,da se radi sa njom,a ne sa onom napred? :sta:
 
Možda neko može pomoći?
MTZ 952 oko 1500 rh ima problem padanja hidraulika. Nisam baš mjerio vrijeme ali hidraulik sa sjetvospremačem ili trobraznim plugom kad je ulje dobro ugrijano pada skoro vidljivo. Kad je hladan padne isto vrlol brzo.
 
Meni kada se ugreje ulje pada brze naprimer ali kada je hladan duze ostaje uglavnom pada.
To mi je zamerka na novijem rusu ja sam imao 79 godiste sa uskom kabinom ja kad naprimer dignem imam ricicu i samo zablokira moze da stoji godinama tako zakacen plug
Imam ovog sa sirokom kabinom i neku mehanicku blokadu obicna poluga koja zablokira celo hidraulicnog klipa i to mi neradi jer se tu redovno napuni zemlje i nemogu da je pomerim pa u transportu svremena na vreme dizem kad upusti ::lose::
 
Reseno curenje ulja,ono sto sam pisao da se pali lampica za volan,na tom eletro cepu ili sta je vec sto se uvrce i ima struju na njemu kad nema ulja da pokazuje on je propustao,stavili novi za 300 din i sad ne curi :) a nazad je trebalo kod klipa stegnuti sarafe :) e sad videcemo dokle ce da ne curi :)
 
da li mi neko moze reci kako se stavljaju dupli tockovi na 1221 da li mogu samo glavcine da se navuku na onaj nastavak osovine ili moraju oni odstojnici?
 
Nazad
Vrh