MTZ Belarus

miroslav78 je napisao(la):
evo kako sam ja ... produzio rucicu menjaca i rucicu hidraulike... :ppozdrav:
2a6mez7.jpg

2nbf6za.jpg
dali imaš problema sa sporima i brzima mislim dali udara produžetak gdje pitam zato što bi i ja tako napravio
 
nemam problema... jer sam stelovao 100 puta...da mi bude dobro i sada extra radi...i krivinu moras dobro da uradis , pa kada ubacivas u brzinu da nigde nesmeta...znaci meni bez problema ulazi u sve brzine i sve je na dohvat ruke...ali moras imati vise krivina sto se na slici bas nevidi najbolje...
 
Pankin, svašta se dešava ljudima, nisam se šalio za krpu u cevima...
Da li si skidao klip volana, da li on sam ide lako, da nije kriv pa da zato ide teško?
 
danas probali Maju kako radi,ali se desava nesto cudno,najme kada dignem poluge do kraja,kardan pocne pomalo da kao kucka dok okrece,cim malo spustim poluge da sejacica bude nize dignuta,kuckanje prestaje...jel imao neko takvu pojavu?
 
Kardan je stigao do kraja hoda pa poceo da kucka nemoj toliko da podizes hidraulik da ga ne bi polomio..
 
srdjan7 je napisao(la):
danas probali Maju kako radi,ali se desava nesto cudno,najme kada dignem poluge do kraja,kardan pocne pomalo da kao kucka dok okrece,cim malo spustim poluge da sejacica bude nize dignuta,kuckanje prestaje...jel imao neko takvu pojavu?

Jesam ja, ukljucenu sejalicu nikad ne mozes dizati skroz do kraja, jer se kardan previse ukosi i sudara se pa lupka, kad ga malo pustis smanji se kosina i onda je ok!
Kao kad bi sa beracem kukuruza ukljucenim krenuo da motas pun krug!!
 
srdjan7 je napisao(la):
danas probali Maju kako radi,ali se desava nesto cudno,najme kada dignem poluge do kraja,kardan pocne pomalo da kao kucka dok okrece,cim malo spustim poluge da sejacica bude nize dignuta,kuckanje prestaje...jel imao neko takvu pojavu?

Isto to se desavalo i kod mene. Problem je sto se kardan previse savije kao sto su neki clanovi vec i napisali. Na gaspardu postoji mogucnost da se vetar pomera gore-dole pa smo ga mi spustili nize sa cim smo smanjili savijenost kardana i problem je nestao.

Proveri da li na maji moze da se pomera vetar!
 
i ja sam mislio da je teko...jer sve je ispravno i radi savrseno do krajnjeg dizanja...sto kaze cici videcu da spustim vetar,tj turbinu nize,pa cemo videti...HVALA! :cao:
 
Rale 83 je napisao(la):
:off_topic: :off_topic: :off_topic: :off_topic: postojem sirokougaoni kardani za pneumatske sejalice .
i to sto kazes... ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1300906320[/time]
_________________________________________________
Savoris...sa malim kasnjenjem-evo slike napukle pumpe,pa procenite... :sta:
30wkxsi.jpg
2jfxe2x.jpg
 
bio sam danas u vajskoj,i nema nigde adaptere za zadnje tockove,samo od torpeda i imt-a ima.ima u novom sadu na najlonu ali traze oko 250E.a to mi je malo puno.dali neko zna gde bi jos mogao naci?ili da neko pravi a da nije skup.
 
srdjan7 je napisao(la):
Savoris...sa malim kasnjenjem-evo slike napukle pumpe,pa procenite... :sta:

ovako puca kada puca , čak nije ona pumpa za koju sam mislio nego je kvalitetnija
ako se to tebi desilo na istom traktoru ja bih definitivno provjerio hidraulični sistem jer kažem ti da ovakva ista pumpa kod mene radi na 150-160bara na bagerčiču non-stop

nema šanse , ali nema teoretske šanse da ti pumpa pukne dva puta na 80bara , znači nema šanse :nono:
 
jednom stradao semering,a drugi put pukla,nisu dve pukle,da ne dodje do zabune...pumpa zamenjena,namestena tada na 90,i tako ide vec 4 god...a sad ima orbitrol i tera ga...
 
srdjane7 negdje ti je povrat ulja zaštopan zato ti puca pumpa imao sam i ja takih problema jedanput upao trun kad sam sipao ulje...........
 
Kako dase rašteluje kardan na 820 da ne zaustavlja naglo mašinu,nego da još vrti pri isključenju ja sam to radio pre ali sam zaboravio.
 
robert je napisao(la):
bio sam danas u vajskoj,i nema nigde adaptere za zadnje tockove,samo od torpeda i imt-a ima.ima u novom sadu na najlonu ali traze oko 250E.a to mi je malo puno.dali neko zna gde bi jos mogao naci?ili da neko pravi a da nije skup.
Ima jedan iz Curuga radi pravi krunjace i poteznice skokni do njega nije ti daleko mogu ti i broj dati na pp.
 
Nazad
Vrh