MTZ Belarus

srdjan7 je napisao(la):
zlaja je napisao(la):
Kod mene se to slično dešavalo a rezultat je bio ležajevi na sejačici (na vetru)
kako mislis lezajevi na sejacici...sta si ih menjao?
Pa da zamenio sam ih i pucketanje je prestalo.Bili su suvi i uvek pri samom vrhu kad je podizao traktor čulo se pucketanje a dok je mašina bila dole i dok je sve bilo u horizontali radilo je o.k.
 
v-m je napisao(la):
Kako dase rašteluje kardan na 820 da ne zaustavlja naglo mašinu,nego da još vrti pri isključenju ja sam to radio pre ali sam zaboravio.
ispod sjedišta , ispod hidrauličnog klipa ima jedan poklopčič , skini ga i ispod njega ima dva vijka , jedan je kočenje drugi vuča , onaj od kočenja samo raspusti i neće naglo stajati
 
imam sledeci problem sa rusem ( 82.1 ):

Proklizava kardan i ne mogu nista teze preko kardana da radim sa njim. Sejalicu, prskalicu, rasturivac djubriva i takve stvari okrece bez problema ali kad zakacim na njega tarup kardan proklizava. Stavio sam novu lamelu za kardan izasao da tarupisam i posle 2 kruga otisao kuci jer je opet ista prica.

Zna li neko resenje?
 
Otpozadi traktora a ispod hidraulicnog klipa ti se nalazi mala deklica i tu se podesava kardan
to ti je samo popustena lamela nista strasno.
skini tu deklicu,i promrdaj te sipke sto vire jedna treba da je zategnuta a jedna labava
kad ukljucis onda treba da je kontra od toga.
Ti uradi sledece>
ugasen traktor,skines deklicu ili ti poklopac,
ukljucis kardan i sipka koja je zategnuta tu treba dotegnuti e sad koliko?toliko da ne proklizava probaj
A na drugoj podesavas da koliko brzo da iskljuci kardan
ps .neznam dal sam ti dobro objasnio a ako nisam pitaj.
meni je to 15min posla
 
oltovac je napisao(la):
srdjane7 negdje ti je povrat ulja zaštopan zato ti puca pumpa imao sam i ja takih problema jedanput upao trun kad sam sipao ulje...........
gde moze trun da zacepi ceo povrat:haha:
 
другари колико уља моторног да сипам у руса 820 сада на сервису?
 
Sipas i kontrolises merac ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1300986508[/time]
_________________________________________________
Nekih 10 do 12 litara stane zaboravio sam nemogu tacno da se setim ja kupim lukoil kanister od 20 litara sae 30 imam i za motor i da dolijem u hidrauliku i budem miran do sledece zamene
 
cicimoric je napisao(la):
imam sledeci problem sa rusem ( 82.1 ):

Proklizava kardan i ne mogu nista teze preko kardana da radim sa njim. Sejalicu, prskalicu, rasturivac djubriva i takve stvari okrece bez problema ali kad zakacim na njega tarup kardan proklizava. Stavio sam novu lamelu za kardan izasao da tarupisam i posle 2 kruga otisao kuci jer je opet ista prica.




isti takav problem mucim i ja na 82.1 :zli: :zli: mijenjao sam obloge(lamele) stelovao sto puta mijenjao oprugo sto zateze obloru i nista nisam napravijo sve lakse tera bez problema ali rolo balirku pri kraju sabijanja proklize. sam neznam sta da radim
Zna li neko resenje?
 
kod va na 82kama se uključuje kardan povlačenjem čini mi se a ispod kabine ima jedan dio u kome je sabijena opruga , znači nešto nalik cijevi a unutra je opruga , jeste li gledali da ta opruga nije izgubila elastičnost
pokušajte pojačati tu oprugu garant mora biti promjene na bolje , jer ti kada uključiš kardan ta opruga preuzima ''guranje'' lamele u radni (vučni) položaj , e ako ona oslabi onda nema dovoljno pritiska i džaba vam nove lamele i čudesa mora klizati

ako bi neko mogao da slika taj detalj o kojem pričam možda mogu pomoći više :cao:
 
imama isti problem sa kardanom sve sam pokusavo ali nemogu da dobijem pravu silu
gledo sam kod vecine starih 82ki cilindar gdje stoji ta opruka a i sama opruga je malog presjeka na mom traktoru taj cilindar je mnogo veci i ima dvije opruge jedna u drugoj,ta maja sto je kod vecine 82ki i velika sto je kod mene kako god nastelujem neide :udri:
 
savoris je napisao(la):
kod va na 82kama se uključuje kardan povlačenjem čini mi se a ispod kabine ima jedan dio u kome je sabijena opruga , znači nešto nalik cijevi a unutra je opruga , jeste li gledali da ta opruga nije izgubila elastičnost
pokušajte pojačati tu oprugu garant mora biti promjene na bolje , jer ti kada uključiš kardan ta opruga preuzima ''guranje'' lamele u radni (vučni) položaj , e ako ona oslabi onda nema dovoljno pritiska i džaba vam nove lamele i čudesa mora klizati

ako bi neko mogao da slika taj detalj o kojem pričam možda mogu pomoći više :cao:

mijenjo sam i tu oprugu i dotezo ju maximalno toliko da jedva ukljucim kardan rukom
 
ja sam radi problema sa kardanom mijenji i citav sklop sa lamelama ali isto nista nisam dobio
cak kada oprugu jako stegnem sve vise proklizaje onda je popustam dok ne dobijem koliko toliko da mogu radi
 
mozda ima i do toga nesto kad sam kupio traktor kardan me zezo i onda zamijenem obloge i ono isto pa sam radijo malo tako (patio se) i nakon mozda mjesec dana zamijenem oprugu i nista nisam postigo sa tim e sad mozda sam vec uspio sjebati obloge u medjuvremenu, imam novu oblogu pokusacu nju namontirati pa cu da vidim onda sta ce biti. dali bi se smjela pojacati opruga ili staviti jos jedna u nju ili oko nje
zorancile je napisao(la):
Mladene, da ti nisu obloge već izgorele pre nego što si naštelovao oprugu?
 
Mislim da ne treba da se pojačava opruga, ako je dobro naštelovano sve i ako se posle nekog vremena dotegne.
 
jer zna neko pošto je nov razvodnik hidraulike:haha:,neznam štamuje sad sam nedavno kupio traktor i nemam pojma gore dize dobro ali čim pustim ručicu odma poluge padaju a na one tri palice nereaguje neće da drzi u nijednom poluzaju ili spušta ili dize :sta: :zli:
 
Ja mislim da sam u novom sadu bacio oko na razvodnik jesenas bio je 3500 hiljade.Mad je mislim da ti je riknuo ona ventil razvodnik ili kako se vec zove kosta 15-20 evra to zamenis kao lud ce da dize i pusta opet.Tako je jedan mucio muku sa novim rusom dolazio servis menjali novu pumpu kuka nece da dize nezna sta da radi zali mi se kud sam ga kupio je oco da mu zamenim taj deo on nemoze da veruje svojim ocima dize kao lud + ima rezervnu hidraulicnu pumpu
 
Nazad
Vrh