MTZ Belarus

Pa hajd,i njega cemo da probamo kakav je...ili sto kaze srdjan nova i u majcinu...dosad sam dve nove mogao kupiti ..
 
Naravno da je bila pumpa,nisu dobro podesili sklop za turbo,pa je traktor svo vreme radio bez punjenja...ali nisu oni usamljeni u tom,necu da kazem neznanju,ne bi bilo ok,jer nisam strucniji od njih,ali recimo toj"ekipi"-tu je i toliko hvaljeni Ramac(bolje da vam ne pisem sta je radio i hteo da podvali na nase oci)
Svetinja je kupiti novu pumpu.

Što reče kolega, najbolje prežaliti i kupiti novu pumpu i gas, i ja sam sa ramačom imao problema ali no.
 
Neki iz karlovaca sremskih(pokojni je) je izjavio da je ruska pumpa nezahvalna za raditi,kaze nasteluje da na sva cetiri baca isto naftu,skine sa stola i ponovo stavi,a ono pokazuje sasvim drugacije...navodno je dosta gruba i neprecizna al zato guta svakakva govna sa dunava i kojekakve lose nafte...al sam i cuo da su sa rotacionim pumpama sasvim druge zverke...cak sam i o tome razmisljao da mu nabacim rotacionu
 
Ja sam prosle godine bio da gledam jednu staru 82 u Beceju imala je rotacionu pumpu i ugradjen turbo bogami zvucalo je zverski ima i snimak kako ore na yu tube ,gazda je prodavao ali je trazio 5000 evropskih sto mozda nebi bilo puno da nisu sve gume bile celave tako da nije pala trgovina
 
Jel se na tom manometru za turbo moze desiti da ode i preko jedan bar... To cu na milera turiti da se bolje razumemo...
 
Neki iz karlovaca sremskih(pokojni je) je izjavio da je ruska pumpa nezahvalna za raditi,kaze nasteluje da na sva cetiri baca isto naftu,skine sa stola i ponovo stavi,a ono pokazuje sasvim drugacije...navodno je dosta gruba i neprecizna al zato guta svakakva govna sa dunava i kojekakve lose nafte...al sam i cuo da su sa rotacionim pumpama sasvim druge zverke...cak sam i o tome razmisljao da mu nabacim rotacionu
Uporedite korak letve na ruskoj pumpi sa nekom drugom i sve ce vam biti jasno...
 
Meni se svidja i rus clana hrnciar ,gledao sam i snimak kako rus ore sa motorom s46 i sam sam razmisljo na tu temu .Pozdravio bi clana hrnciar jer i ako se ne poznajemo on mi je odgovorio na neka pitanja preko fb
 
Prije sam napisao, da bi volio vidjeti deutz motor f4l413 u mtz82......to bi bio posao, zracno hladenje, ima oko 100ks pri 2200 obrtaja, mjenjac bi trebao izdrzati.....
 
Jel taj motor 4 ili 6 cilindara?
Iz iskustva mog komsije bolje su se pokazali motori od 4 cil sa turbom od 6staka atmosferca...
Naime one je gore pomenute sa oko 100ks ubacio u 90ku i dve 75ce i nema apsolutno nikakvih problema sa menjacem i diferencijalom a svi znamo kako prolazi 90ka sa menjacem...razlika je u drugacijem obrtnom momentu na drugacijim obrtajima...
Tako da smatram da bi i rus podneo tih 100ak konja bez problema...ubacivanjem turba na 82ku vise su se ljudi zalili na radilice i slicno nego na menjac..
Ili imam pogresno misljenje?
 
Ja sam imao dva rusa sa rotacionom pumpom,jedan 920 koji sam prodao i 82.1 koji je jos uvek kod mene... Te rotacione su retke ali ja sasvim slucajno potrevih na oba koji su sa rotacionom... Jedina mana je paljenje na minusu,tu jedva upale i moraju akumulatori biti super,ako malo popusti struje vergla ali nikako nece da upali...potrebna mu je brzina alnasera u samom startu... Sto se tice ostrine na gasu ni benzinac mu nije ravan,to je kao zmija kad mu udaris papucu od gasa,potrosnja dosta manja nego kod linijske,a o snazi da ne govorim,vuce kao blesav.... Ali sam potrevio na obe pumpe tj traktora koji su imali manje od 1500 rč,tako da su pumpe bile u fabrickom stanju i fabrickom stelovanju...

Sent from mTalk
 
Moj majstor je na svom 820 ugradio turbo, i ima rotacionu pumpu. Kaže da je baš rotaciona za turbo varijantu, (šta god to značilo, ja nemam pojma o tome).
 
Nazad
Vrh