MTZ Belarus

Da obnovimo

wk3j0l.jpg
sto bi Danger rekao zlatna kola.
 
Ako neko zna gde ima solidna,zdrava guma 18,4-34,neka mi javi u PP,hvala.
 
Poslednja izmena:
Vratice ti Afu kada traktor izadje iz Madj, ali nasi ce te oporezovati za carinu + pdv. Carina ne znam kako se tretira proizvodnja Belarusija a uvoz EU, a pdv znam da je 20% na racun + carinu (kolika god da je).
 
Ima negde taj cenovnik video sam pre jedno mesec dana dva Madjarska Dzondira na terminalu u Ziperu u Somboru tako da se mozda i i isplati.
 
Kad se traktor kupi preko racuna u inostranstvu ne placa se pdv u toj zemlji. Izvoznik/kupac dobija bar kod koji carina ocitava pri izlasku robe/traktora na carinskom premalu EU. To je u ovom slucaju svakako HU. Spediter ti pravi sve papire gde se prikazuje faktura i na osnopvu te fakture se razrezuje PDV. Carina se ne naplacuje ukoliko je poreklo roobe EU. Za sve ostale zemlje porekla je carinska dazbina, cini mi se 10 %. PDV se placa na Osnovnu cenu/fakturu + carina(ako je ima) + troskovi prevoza(faktura/racun prevoznika).
 
Malo je to problematicno za novu masinu, jer ne mozes da se kreces kroz Madjarsku ako nije registrovan na HU tablice. To mozes izvesti sa polovnim traktorom verovatno po uzoru na automobile sa zapada.

Ako se razrezuje 10% carina i 20% pdv-a nema racuna se cimati. To je tacno nastelovano da za par stotina evra niko se nece cimati.
 
Kako ovaj manometar kontrole opterećenja motora funkcioniše,jel ga ugrađivao neko?
orig_20171202153924-1512495784.jpg
 
To je na turbo motorima merac nadpunjenja turbine. Jednostavno merac pritiska vazduha u usisnoj grani.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh