MTZ Belarus

A za snimak 82 sa rotacionom pumpom se ukuca MTZ 82 turbo robert dudas [ima vise snimaka oranja]
 
sto se tice remonta ruskih pumpi mislim da je tu vrh Krivokuca iz Ns,covek nekad radio pumpe u sklopu firme interservis (a danasnja agro panonka) a sad radi privatno i agropanonka kod njega radi pumpe,meni je samo prestelovao pumpu od 1221 i traktor se preporodio na niskim obrtajima



Imas rusku pumpu ? Ako je imas a pretpostavljam to jer motorpalova nema probleme na malim okretajima. Razlika ruske pumpe i motorpal je ne samo u velicini pumpe vec sto motorpal nema pomjeranje kuta ubrizgavanja goriva dok ruska na 1221 ima(ono sto sam ja vidio) i to je ono sto je on izgledao "prestelovao" , prije blokirao.

Postoji i druga razlika izmedju ceske i ruske pumpe na 1221, ovdje je stvarno proizvedena pumpa u Rusiji a ne Belarusiji kao traktor. Elementi kod ceske pumpe su daleko manjinego kod ruske , kod ruske puno veci i komplikovaniji(iz vise djelova), takodje i centrifugalni regulator proporcionalno tome mora biti veci , a fizika kaze da ce uvijek manja pumpa imati brzi odziv(rotaciona je tu jos bolja ako je ispravna) , mora imati brzi odziv jer u igri je manja masa i inercija , a razlika mora biti kod kretanja traktora ili ubrzanja motora.

A sto se tice rotacione pumpe , ja znam ljude koji su stavili linijsku umjesto rotacione i kazu rus se preporodio, jer ako je pumpa u ku*** nije bitno koje je tipe uvijek je nova i ispravna bolja od bilo kakve razj***. A kod rusa su pumpe smece , znam jednog koji vec ima 3-cu na traktoru , 82-jka je u pitanju, oko 10k radnih sati jos bez generalke motora.
Neki ce reci sve moze da se popravi , moze a tko vam popravlja od bosista centrifugalni regulator , niko , jer se mora staviti novi , onda vam je jeftinije uzeti novu pumpu za 82-jku , ne reperiranu vec novu.
 
Motorpalova pumpa lepse radi traktor i nijansu manja potrosnja, ruska progutace sve sto mu naspes od goriva (gasno, d2, sa dunava itd) ali je veca potrosnja. Koliko sam razumeo Ruska je pouzdanija tj dugotrajnija?:sta: Ovako kod nas pricaju, sada citajuci nekoliko postova unazad ispada da Ruska je smece?
 
Jel taj motor 4 ili 6 cilindara?
Iz iskustva mog komsije bolje su se pokazali motori od 4 cil sa turbom od 6staka atmosferca...
Naime one je gore pomenute sa oko 100ks ubacio u 90ku i dve 75ce i nema apsolutno nikakvih problema sa menjacem i diferencijalom a svi znamo kako prolazi 90ka sa menjacem...razlika je u drugacijem obrtnom momentu na drugacijim obrtajima...
Tako da smatram da bi i rus podneo tih 100ak konja bez problema...ubacivanjem turba na 82ku vise su se ljudi zalili na radilice i slicno nego na menjac..
Ili imam pogresno misljenje?

Motor 4 cilindra bez turba.....ugradivan u kamion tam 110, a sestak mislim da se nalazi u zmaju 170 i torpedo rx 170......

Na 75 i 90 su motori oznake 912, a ovaj je oznake 413......
 
Motorpalova pumpa lepse radi traktor i nijansu manja potrosnja, ruska progutace sve sto mu naspes od goriva (gasno, d2, sa dunava itd) ali je veca potrosnja. Koliko sam razumeo Ruska je pouzdanija tj dugotrajnija?:sta: Ovako kod nas pricaju, sada citajuci nekoliko postova unazad ispada da Ruska je smece?


Ovdje se svasta psalo o toj temi , odnosno bila je tema o tome.Motorpalova je 2x skuplja od ruske, mjenjao pumpu pa znam. Treba da vise goriva trosi sa motorpalovom nego ruskom zbog nedostatka mehanizma promjene kuta ubrizgavanja na malom broju obrtaja. Brzi odziv traktora , i lakse kretanje s mjesta sa motorpalom u odnosu na rusku pumpu.

Kod povlacenja gasa ti zadajes regulatoru novu turazu , ne povlacis elemente direktno nego to radi centrifugalni regulator , kod motorpalove pumpe su otprilike 2x tanji i laksi elementi nego kod ruske , i samim tim regulator brze odradjuje posao plus sve je puno preciznije napravljeno od ruske, tehnicki treba da je inferiornija motorpalova ali u stvarnosti je obratno. Losiji kvalitet izrade je kod rusa nego kod ceha za sigurno jer su elementi kod ceske pumpe puno komplikovaniji za izradu , sve je radjeno iz jednog djela dok kod rusa iz vise djelova.


Ako nekom treba ruska pumpa za 1221 samo alu kuciste je osteceno kod rastavljanja i jedno kuciste elementa za ubrizgavanje ostalo bi mogla za dijelove imam u garazi dok ne odleti u staro zeljezo. Napravila oko 3600rh sati ukupno.

- - - - - - - - - -

Jel može na 82-ku da se ugradi neka druga linijska pumpa od 577,560 ili kog već?

Teoretski da ali prakticno vrlo tesko , koliko ja znam samo cesi su radili za mtz pumpe ali njihove su 2x skuplje , ima u selu 1025 sa ruskom i 1025 sa ceskom pumpom , po zvuku motora ne bi rekao da je isti motor u pitanju. Ako ti radi stara i nije pokvarena zasto bi mjenjao?
 
Danas stavili ceske zadnje gume na rusa,a pre nesto menjali i prednje,a skinuli belshinu...nisam nikada mislio da onaj ravan most moze biti onako udoban u transportu...samo pliva.inace razlog zamene guma je ne potrosenost sare,nego su sve 4 gume dobile od 5 do 15 pukotina kroz koje su se videle unutrasnje gume-moj savet u sirokom luku izbegavajte voltyre i belshinu.

- - - - - - - - - -

Drugar nosio pre neki dan pumpu od 1221 u Ns,stao traktor na 1800 sati od loseg goriva,komplet remont 44000.00
Motorpal?mi smo dali 32000.
 
Drugu je poceo Rus trositi ulje. Upitanju je 102.5, 2012. godiste. 2500-2600 radnih sati.
Da li se nekom jos to desavalo, on ne zna u cemu je problem?
Pali lepo, vuce, ne dimi. Ali trosi 0,5l ulja na dan, za nekih 9-10 sati aktivnog rada.
 
Danas stavili ceske zadnje gume na rusa,a pre nesto menjali i prednje,a skinuli belshinu...nisam nikada mislio da onaj ravan most moze biti onako udoban u transportu...samo pliva.inace razlog zamene guma je ne potrosenost sare,nego su sve 4 gume dobile od 5 do 15 pukotina kroz koje su se videle unutrasnje gume-moj savet u sirokom luku izbegavajte voltyre i belshinu.

- - - - - - - - - -


Motorpal?mi smo dali 32000.

Da palova je pumpa,crkli su mu elementi,traktor nije imao snage da ide.
 
Tako je i kod nas jedan sipao u 105-icu neko sumnjivo gorivo i otpala mu radilica,dobro je onda još i prošao.
 
Nazad
Vrh