MTZ Belarus

Ja sam kod njega do sad nosio glavu od kineza,da je urade komplet i uradili su korektno. Ali to je samo jedna glava,ne znam ovako kakav je.
 
Juce majstor dok smo prskali (nisam bio prisutan) izmerio kompresije kaze sva 4 klipa na granici optimuma. A one gumice kaze da na mom mtz ne idu da je to tek kod novijih uvedeno. Proveravao kompresor kaze dobar je,on ne propusta ulje. I sada je primetio da je i usis isto mastan od ulja. Posle praznika valjda ce skontati sta moze da je u pitanju. Vec sam ludim kada ga vidim u supi a resenje se ne nazire.

Nada poslednja umire.
 
Puna generalna i eto ti resenja kad i onako placas majstora
Ovako ces ga samo placati, a resenje ce biti upitno. Bar delovi za Breznjeva nisu skupi.
 
Nestaje li ti ulja iz motora?
Juce majstor dok smo prskali (nisam bio prisutan) izmerio kompresije kaze sva 4 klipa na granici optimuma. A one gumice kaze da na mom mtz ne idu da je to tek kod novijih uvedeno. Proveravao kompresor kaze dobar je,on ne propusta ulje. I sada je primetio da je i usis isto mastan od ulja. Posle praznika valjda ce skontati sta moze da je u pitanju. Vec sam ludim kada ga vidim u supi a resenje se ne nazire.

Nada poslednja umire.
 
Juce majstor dok smo prskali (nisam bio prisutan) izmerio kompresije kaze sva 4 klipa na granici optimuma. A one gumice kaze da na mom mtz ne idu da je to tek kod novijih uvedeno. Proveravao kompresor kaze dobar je,on ne propusta ulje. I sada je primetio da je i usis isto mastan od ulja. Posle praznika valjda ce skontati sta moze da je u pitanju. Vec sam ludim kada ga vidim u supi a resenje se ne nazire.

Nada poslednja umire.

Ako su uljane karike polomljene moze on da meri kompresiju koliko hoce on ce bacati i trositi ulje jer uljane karike nemaju veze sa kompresijom.Kada ste stavljali karike dali su one imale puno lufta u svojim lezistima u klipu?Moze i to da ti pravi problem jednostavno lezista se rasire i karika onda ima lufta i dzabe joj sto je nova ona ce propustati i dalje ulje.Jedino ti je resenje sto ti je Paor rekao generalku i onda znas da si sa te strane sve uradio.
 
200 evra 4.kompleta tj klipovi karike stubline gumice. Mislim da to nije mnogo za traktor koji ima posla na preko.100 kj. Jesenas mi je majstor više od 30 dana študirao i opravljao traktor. Dok me je on zavlačio, kao posledicu tog zavlačenja ja sam mesto 10 ili 17 posejao psenicu 25.10. Pa sad treba gledati oćel biti roda ili mućak. E zbog toga kada je glava bila dole.mozda si tada trebao to menjati. Sada sekiracija je tu. Mada, posle bitke svi su generali.
 
Puna generalna i eto ti resenja kad i onako placas majstora
Ovako ces ga samo placati, a resenje ce biti upitno. Bar delovi za Breznjeva nisu skupi.

Tako smo i mi radili generalnu jer je motor pomalo troskario ulje(ali radio ko doksa),kupili po preporuci prodavca delova odredjeni sklop koji je vazio za kvalitet-i nakon desetak sati rada klip pukao na pola po kanalu za kariku do same bolcne gde je najslabiji...napravio nam takav haos,a hteli smo samo da otklonimo mizernu potrosnju ulja...NE DIRAJ TU NISTA.
 
Puna generalna i eto ti resenja kad i onako placas majstora
Ovako ces ga samo placati, a resenje ce biti upitno. Bar delovi za Breznjeva nisu skupi.
Dok nismo stavili dizne majstor je verglao motor i kaze da tada ulja nije bilo. Nista pre ili kasnije resicemo kvar e onda metla nakon 30godina.

Nada poslednja umire.
 
Ako su uljane karike polomljene moze on da meri kompresiju koliko hoce on ce bacati i trositi ulje jer uljane karike nemaju veze sa kompresijom.Kada ste stavljali karike dali su one imale puno lufta u svojim lezistima u klipu?Moze i to da ti pravi problem jednostavno lezista se rasire i karika onda ima lufta i dzabe joj sto je nova ona ce propustati i dalje ulje.Jedino ti je resenje sto ti je Paor rekao generalku i onda znas da si sa te strane sve uradio.
Karike stavljene nove

Nada poslednja umire.
 
Majstor je proveravao ventile i klackalice. Iskusan je valjda bi primetio da ima lufta. Mada sutra merimo kompresije da budemo sigurno da ne propusta na klipu.
Koliko je iskusan ako nakon obradjenih ventila i karikovanog motora očekuje da motor ima full kompresiju? Ajd još ventili i ne utiču toliko ako je dobro obradjeno sedište pa dihtuju,ali nove karike na ovalne stubline?
Ako ti nije glavni igrač teraj ga da vidiš da li će se smiriti potrošnja ulja,a i da vidiš kolika je.... I što kaže Srdjan,ne diraj ti to ništa! Moš mislit ako malo troši ulje.
 
Kaze da je na granici kompresija. Nije sjajna ali ne i da je to razlog da baca ulje na izduv.

Nada poslednja umire.
 
Ja sam imao iste simptome jer je posle generalke zaglavio jedna dizna i tako je izgledao da baca ulje na auspuhu
Na ulazu diznu je raspao onaj mala sita i zbog toga je zaglavio
 
Karike stavljene nove

Nada poslednja umire.

Rusu kad menjas karike a ponekad i generalna kad se radi zna nekad i do 100 moto casova rada da trosi ulje a i da ga isteruje na auspuh,posle to polako staje,samo ti njega peglaj i zaposli pa ce ti vreme pokazati.....

- - - - - - - - - -

Ako su uljane karike polomljene moze on da meri kompresiju koliko hoce on ce bacati i trositi ulje jer uljane karike nemaju veze sa kompresijom.Kada ste stavljali karike dali su one imale puno lufta u svojim lezistima u klipu?Moze i to da ti pravi problem jednostavno lezista se rasire i karika onda ima lufta i dzabe joj sto je nova ona ce propustati i dalje ulje.Jedino ti je resenje sto ti je Paor rekao generalku i onda znas da si sa te strane sve uradio.[/QUOT

Dal ste sigurni da ta "uljana" karika ima ulogu da sprecava potrosnju ulja motora??
 
Njena uloga je da podmazuje cilindar ali ako je pukla itekako zna da trosi ulje i da ga izbacuje na auspuh!
 
Zavisi kakva joj je konstrukcija. Ako je ujedno i brisajuća, trošiće ulje ako nije dobra. Ako je samo mazajuća, ne smeta ni da je slomljena jer brisajuća skida ulje.
Mislim da mazajuća ne može da pukne tek tako. Ako je već pukla, onda je kompresiona sigurno kaput a cilindar mnogo u plusu.

Kada je mazajuća ujedno i brisajuća , i kada joj se gornja ivica poravnja do federa, onda dizelaš izbacuje ulje na auspuh kao lud. Može i da se zapali tako Tada se zameni ulje a sipa se neko kvalitetnije i narednih bar 50h ne troši ulje.
To su moja iskustva sa karikama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Lord Ogy

Ako ti treba savet dobrog majstora, mogu ti dati broj na pp da pitaš šta još može biti ili šta da radiš. Čak možda može i da ti pomogne, da dođe i popravi......i on i otac su majstori za ruse, čak mu je otac i na specijalizaciji bio u Rusiji svojevremeno...sad nije živ više, ali dugačko iskustvo u porodici majstorluka....okolina Pančeva je.
 
A zato 1221 oru u decembru, ako oru u septembru onda se pregrevaju pa posle 2 kruga na ovratinama 5min hladjenje.:osmeh:
 
Nazad
Vrh