MTZ Belarus

Mislim da bi najbolje bilo videti dijagram obrtnog momenta i snage na odredjenim obrtajima za određeni motor i vladati se po tome.
To važi za sve motore.
 
@spajki
Model NH t6.140-150 ili 160 ili Maxxum istih motornih sposobnosti sa 16x16 menjacem bi resio sve moje probleme. Kako mi je nedostizan moram da izvazem sta mi je bitniji ali sta manje bitno i kod Breznjeva:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Brankovic
Meni je to isto zapalo za oko da nije kadar ni krenuti po asfaltu bez gasa.
 
Ajd sad, Pa Kako mislis toliki traktor da uteras u voćnjak?

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока
 
Kod belarusa mi se ne svidja visina odnosno kad ore pa kad se nagne. Sedi se visoko što je za transport jako dobro ali u oranju ne znam kako bih izdržao mada nisam čuo da se neko kod mene u kraju prevrnuo. Ali neko će biti prvi a ne želim da to budem ja. Skoro sam rekao da je svaki nagib za nas iz Vojvodine smrt, meni je to noćna mora.
 
@spajki
Model NH t6.140-150 ili 160 ili Maxxum istih motornih sposobnosti sa 16x16 menjacem bi resio sve moje probleme. Kako mi je nedostizan moram da izvazem sta mi je bitniji ali sta manje bitno i kod Breznjeva:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Brankovic
Meni je to isto zapalo za oko da nije kadar ni krenuti po asfaltu bez gasa.
Ako ima turbinu,bilo koji Belorus je na 1000 obrtaja jak kao 533.Ovi bez turbine ipak mogu da krenu prazni i bez gasa na asfaltu:osmeh:
 
Možda će nekom biti smešno, ali meni nije bilo jer sam kuburio oko tri nedelje zbog toga. Evo o čemu se radi: jesenas prilikom oranja, zbog nagnutosti u brazdi i rđavog ruskog sedišta u MTZ 82.1, stalno sam klizio u desnu stranu i to sam pokušao da neutrališem tako što sam se odupirao levom nogom. Ali ne tako da se odgurujem već da se zadržavam da ne skliznem u desno. Posledica toga je bilo da sam dobio ili upalu ili istegnuće mišića u pripoju leve noge i bukvalno sam jedva mogao da hodam uz zaista velike bolove kod okretanja leve noge levo desno (napred-nazad je bilo manje bolno). To mi se nikad nije desilo sa IMT-om ili Rakovicom i mislim da je to sve zbog tog neugodnog osećaja zbog visine na kojoj se sedi. A da ne spominjem koliko se mlatim više u rusu u odnosu na IMT-a kod prelaska preko većih neravnina...
 
Замена левог резервоара на 820.
Влажио је од кад сам га купио а у последње време капље и то добро.
Неки дан из Агропанонке ми послали нови тип и данас га заменио.

f2df460dd9a77c2ea1c9a3db2b67430e.jpg
 
Ja sam sa mojim Breznjevim sejao sa sestorednom nodetkom na oko 1100 obrtaja motora jer je bio na brzom kardanu. Isao je bez problema i nisam imao nikakvih problema. Na probleme sam naisao kad sam presao na drugu sejalicu koja je znacajno teza. Ni onda mu ne bi bio problem da je vuce sa tim gasom, ali mu je bio problem da je digne na tako malom gasu.
 
što znači da nikad nisi toliko duboko orao sa imt ili rakovicom,da si pliće išao sa rusom nebi se toliko krivio pa te nebi ni noga bolela:ppozdrav:
Možda će nekom biti smešno, ali meni nije bilo jer sam kuburio oko tri nedelje zbog toga. Evo o čemu se radi: jesenas prilikom oranja, zbog nagnutosti u brazdi i rđavog ruskog sedišta u MTZ 82.1, stalno sam klizio u desnu stranu i to sam pokušao da neutrališem tako što sam se odupirao levom nogom. Ali ne tako da se odgurujem već da se zadržavam da ne skliznem u desno. Posledica toga je bilo da sam dobio ili upalu ili istegnuće mišića u pripoju leve noge i bukvalno sam jedva mogao da hodam uz zaista velike bolove kod okretanja leve noge levo desno (napred-nazad je bilo manje bolno). To mi se nikad nije desilo sa IMT-om ili Rakovicom i mislim da je to sve zbog tog neugodnog osećaja zbog visine na kojoj se sedi. A da ne spominjem koliko se mlatim više u rusu u odnosu na IMT-a kod prelaska preko većih neravnina...
 
Možda će nekom biti smešno, ali meni nije bilo jer sam kuburio oko tri nedelje zbog toga. Evo o čemu se radi: jesenas prilikom oranja, zbog nagnutosti u brazdi i rđavog ruskog sedišta u MTZ 82.1, stalno sam klizio u desnu stranu i to sam pokušao da neutrališem tako što sam se odupirao levom nogom. Ali ne tako da se odgurujem već da se zadržavam da ne skliznem u desno. Posledica toga je bilo da sam dobio ili upalu ili istegnuće mišića u pripoju leve noge i bukvalno sam jedva mogao da hodam uz zaista velike bolove kod okretanja leve noge levo desno (napred-nazad je bilo manje bolno). To mi se nikad nije desilo sa IMT-om ili Rakovicom i mislim da je to sve zbog tog neugodnog osećaja zbog visine na kojoj se sedi. A da ne spominjem koliko se mlatim više u rusu u odnosu na IMT-a kod prelaska preko većih neravnina...

Ja sam pre 2 nedelje kultivirao i puklo mi je sediste,dobro nisam izleteo kroz soferku. Sve se raspalo,a staro je 2 godine. Kupio sam gramer u agropanonci (opet drze gramer,posti se mnogi zale),ja sam se preporodio,nisam mogao da verujem da sediste toliko znaci. Kao da sedim u JD od 200ks
 
Ajd sad, Pa Kako mislis toliki traktor da uteras u voćnjak?

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока

Mi sa MTZ-892 prskamo jabuke na podlozi M9 3,5m međurednog razmaka. Bude malo knap, ali prolazi. Ako se fino oreže onda to ide. 1025 je, kolko ja znam, iste širine ko i 892 (gume 16,9R-3:cool: ili neznatno širi.

Nisam tero 1025 nikada i ne znam kakav je sa kretanjem iz mjesta, al znam da se 1025 vrti do 2200, a 892 do 1800 o/min i sukladno tome slabiji ima veći okretni moment na manjem broju okretaja (zaboravio sam na kolko okretaja ima maksimum). Sa 892 krećeš sa mjesta u leru bez brige.

@bojcetic: Možda bolje da gledaš 892 nego 1025. Više brzina, bolji ajnšlag... jedino je 1025 malo jači (premda je i 892 žilav stroj (uspređivao moj NH i njega)) i više nosi sa monoblokom (kako kažu).
 
Možda će nekom biti smešno, ali meni nije bilo jer sam kuburio oko tri nedelje zbog toga. Evo o čemu se radi: jesenas prilikom oranja, zbog nagnutosti u brazdi i rđavog ruskog sedišta u MTZ 82.1, stalno sam klizio u desnu stranu i to sam pokušao da neutrališem tako što sam se odupirao levom nogom. Ali ne tako da se odgurujem već da se zadržavam da ne skliznem u desno. Posledica toga je bilo da sam dobio ili upalu ili istegnuće mišića u pripoju leve noge i bukvalno sam jedva mogao da hodam uz zaista velike bolove kod okretanja leve noge levo desno (napred-nazad je bilo manje bolno). To mi se nikad nije desilo sa IMT-om ili Rakovicom i mislim da je to sve zbog tog neugodnog osećaja zbog visine na kojoj se sedi. A da ne spominjem koliko se mlatim više u rusu u odnosu na IMT-a kod prelaska preko većih neravnina...
Ja na 82.1 imam sediste sa mogucnoscu namestanja nagiba levog ili desnog kada orem i mnogo korisna stvar jer i meni je kada sam sa IMT-a presao na MTZ-a bilo bas nezgodno em visok em nemas blatobran da se podlaktis na njega sa ovim sedistem sedis u normalnom polozaju!
 
Nazad
Vrh