MTZ Belarus

Slazem se sa Dangerom multipover ili medjureduktor su isti na 820 i na 892. :ppozdrav:
 
E da, da ne zaboravim....nestala je fotografija sa razlikama u pred-menjacu 820 i 892...pitam se zasto?

@mica967
Ne znam kakve traktore vozis ali provozaj 820 i 892 sa istim gumama i uvideces razliku! Ne zaboravi da kornjaca i zec nisu u istim polozajima rucice pred-menjaca ili medjureduktora kako ti kazes na ova dva pomenuta modela!
 
jao koje rasprave...stvarno neznam odakle da pocnem...
ajd od turba cu poceti...nisu svi isti turbine...Kao prvo drukcije je namjesten za rus 892 koji ima manje obrtaja od 1025. Na 1025 su veći obrtaji motora i mora biti turbo usklađen tj lopatice drukcije ili nesto..Nije isto turbo kao na 892 ili na 1025 ne,i ne i ne..
A sto se tice onog multipowera sto spominjete to nijedan rus nema...ovo sto imate je MEHANIČKI reduktor...eto to je to valjda.. :ppozdrav:
 
normalno da znam sta je multipover i kako se salta,ja licno za to kazem reduktor zec kornjaca dok je mnogo postova unazad njih vise reklo multipover a ti kazes pred menjac sto sam prvi put cuo za taj izraz na forumu od tebe a nisam ti se nasmejao a ti proveri da li je neko sem tabe uzeo taj izraz, pocni od prve stranice da citas pa nadji i nigde nisam napisao da se salta bez kvacila ni bez opterecenja a kamoli sa,i razume se da je mehanicki sistem,drugo...nenapadam vas koji neznate vec ispravljam u nekim stvarima,a ako neznas nesto nemoj pisati bezveze,trece....odakle ti sad ideja da je kornjaca direktna brzina na 892,opet nebuloze :sta:,cetvrto.....sa fotografijama nemam veze jer nisam urednik i nemam pristup ikakvom brisanju :cao:,valda sam ti sve odgovorio,
@tesin
ako nemas sta pametno da kazes bolje cuti i nemoj se smejati ::lose::
Post je spojen: [time]1267346052[/time]
_________________________________________________
@zrine
moram da te razocaram al turbo za 892 i 1025 je apsolutno isti,ako znas kako turbo radi, razlika je samo od 1800/2200 obrtaja motora,znaci u tih 400 obrtaja vise je i jaci pritisak turba zbog veceg obrtaja
303bbxk.jpg
 
@danger
Mozda i moj izraz nije merodavan ali svakako multipower ne moze da se koristi kao izraz za to sto Belarus ima jer svi dobro znamo sta je multipower!
Nebuloza ili ne, slika govori vise od 1000 reci ako znas u kom polozaju je kornjaca a u kom zec na 892:




Jos nesto, prevedite mi sa ruskog jezika sta pise na slikama!?!?!? :haha: :haha: :haha:
 
pozdrav. vozio sam novog 892 i mozem reci da mi se uopste ne svdja. Da moram birati od belorusa koji bih vozio uzeo bih staru 52 ovi novi su katastrofa. nimalo mi nije zao sto nismo kupili novog mtz bas sam se razocarao
 
igor74 je napisao(la):
pozdrav. vozio sam novog 892 i mozem reci da mi se uopste ne svdja. Da moram birati od belorusa koji bih vozio uzeo bih staru 52 ovi novi su katastrofa. nimalo mi nije zao sto nismo kupili novog mtz bas sam se razocarao
Slazem se sa tobom ruja 52 je tata mata za ove nove.moj 52 se neboji ni jednog novog u oranju.
 
15 godina sam ga vozio, siromah da je znao pricati , ali nije se dao. jednom smo radili motor i to je sve od vecih opravki bilo.
 
676vt4.jpg

ovo je neunistiva masina, Bere kuruze, sprema,ore.jedno vreme je i presovao.masina koja je vecna a ovo movo sranje treba samo :udri:
 
pidikanac je napisao(la):
auspuh ti je prva liga samo mislim da je 82 malčice bolja
po meni jedinu prednost osim sto je jaca ima reduktor koji dosta znaci.ali i ti cu da resim ubacivanjem reduktora na ovu moju 52-ku.sve ostalo mislim da je tu i tamo podjednako.
 
podjednako :sta:
Post je spojen: [time]1267375029[/time]
_________________________________________________
sta je to podjednako ja sam imao staru 82 pa skoro nista nije podjednako
 
Nikola prva 82 i nova 820 imaju isti motor i menjac razlika je u kabini instrument tabli i stara 82 je imala blokadu hidraulika sto je po mom misljenju bolje nego na novima a razlika je u u volanu mislim na servo. :ppozdrav:
 
@BUbu
neznam sta si hteo slikama da kazes,bolje to reci recima da nemoram opet da mislim sta ti mislis pa da ispadne nesporazum,nisi mi odgovorio odakle ti to da je razlika u polozaju rucke zec kornjaca na 820 i 892
Post je spojen: [time]1267386332[/time]
_________________________________________________
a zec je za one koji neznaju kada je ogrlica sa brojem 8 povezana sa zupcanikom broj 9 na gornjoj i donjoj slici :cao:
 
@danger
Ocigledno da nisi vozio 892! ::lose::
Na 820 ti je zec kada je poluga blize vozacu a na 892 kada ti je poluga do intrument table!
Na slikama lepo pise reduktor snizujuci za model 800/820 i reduktor povisujuci za model 890/892!
Zagledaj se malo bolje u slike i odnos zupcanika i bice kako Balasevic kaze: ''kas'ce ti se samo''... :D
Ako ne verujes u moje reci-idi kod nekoga ko ima 892 i proveri! :ppozdrav:
 
nikola indjija je napisao(la):
podjednako :sta:
Post je spojen: [time]1267346229[/time]
_________________________________________________
sta je to podjednako ja sam imao staru 82 pa skoro nista nije podjednako
nikola govorio sam da stara 82 i 52-ka da je izmedju njih jedina razlika sto je stara82 malo jaca i sto ima reduktor za razliku od 52-ke.a sve ostalo je isto. jel sada razumes?
 
ljudi jel bitno koji je brzi od kog :haha: pisite o necem korisnijem u vezi rusa sto bi moglo svima da znaci tj da koristi.molim vas da se neljutite u ostalom sto se svadjate ako se necete tuci :haha: :ppozdrav: :cao: :cao: :cao:
mala sala pozdrav svima
 
Nazad
Vrh