MTZ Belarus

@mucobieno
Imas prava 2 puta da pogadjas-kao i svakom traktoru tako je i tom 1025 jako lako povecati broj obrtaja motora jednostavnim odvrtanjem srafa granicnika na polugi za gas ako to regulator broja obrtaja motora u Bosch pumpi dozvoljava! Momcima je ocigledno bilo sporo na 2200...

@rile
Nije bas tolika razlika! Ne verujte bas podacima na flajerima..

@nikola indjija
Na satu mu pise 34.3 pri 2200-2250 o/min ali ide vise
892 sa istim gumama i istim satom (mislim na digitalni) pri 1800 o/min izbaci nesto malo vise od 40 km/h
 
samo ti malo vrati 892 na 1800,znam ih dosta u mom kraju koji su po preporuci AP digli 892 na 2200 jer kao dobiju 105 ks :haha:,a bos pumpe nisu ni blizu 892 i 1025,a po tvom ispadne da je 820 brzi od 82.1/82 a razlika samo u donjoj vuci i zadnjim tegovima,e bas preterujes,dodji ti do mene sa 892 da te ostavim u prasini sa 82 iz 79 godine ::traktor::
 
@danger
Svi ovi 892 su bili na standardu sto znaci 1800-1850 o/min!
820 jeste brzi na istim obrtajima od 82.1 zbog guma koje nosi!
Da bi 892 bio 105 KS potrebni su drugaciji elementi Bosch pumpe i veci turbo!!! A i 1025 ima dosta veci vazdusni filter od 892...
A taj tvoj 82 iz '79. garant ima preko 2500 o/min pa mozes da se trkas... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Cinjenica je da se uvek trkamo, sta mozemo kada je to takmicarski duh u nama...
 
@Bubu
koje to gume nosi 820 a koje 82.1 pa je zato brzi,napisi dimenzije leba ti......
drugo....turbo od 892 i 1025 je apsolutno isti,takozvana 6 turbina dok 1221 nosi 7 turbo,a 1025 ima i tegove u bos pumpi drugacije dok je filter ili protok vazduha apsolutno veci,jedino si potrefio ovaj put filter,a na mom 82 iz 79 bos pumpu steluje Zeravica a ne ja tako da je ravno na 2200,a ti opet stani na crtu ako smes,kao sto rece malo trkackog duha :ppozdrav:
 
narode ne zneam zbog cega se svadjate.ali sto sporiji traktor to jaci! :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267241787[/time]
_________________________________________________
i da,neko je pisao da ima stari tip i novi tip 552 isti im je menjac kao na 820,samo nemaju onih 20 posto ubrzanje,i nekima su stavljali kompresor na menjac a nekima napred.ja sam radio jednog 552 89 god. i a moj je 92 god.i u nicemu se ne razlikuje.tako da ko je radio sa 552 taj zna kakav je traktor.i nema 552 od 60 konja.552 ima 52 KW,a kojima pise manje u saobracajnom tu su smanjeni KW-ti zbog registracije,a to su radili na ekonomijama i zadrugama.
Post je spojen: [time]1267270992[/time]
_________________________________________________
izvinjavam se,53 KW imaju 552 :ppozdrav:
 
KOlega znaci mtz552=ltzab60 tornado, pita moj drug za koliko bi ::novac:: mogao da nabudji mtz menjac i predmenjac na njegov ltz i dal moze upotrebiti diferencijal i polu osovine itd
 
@danger
Jel znas da imas na 892 i 1025 3 razlicita proizvodjaca turbina (videh ja i Ruski i Ceski i Schwitzer u fabrickoj varijanti)i ne rade traktori bas isto! Koliko znam, pomenuta 7 ide na 1025!?!? Uopste nije tacno da su isti, sve zavisi od godine, serije...
Tvoja 82 ako ima a ima gume 15.5x38 i 2200 obrtaja ide nekih realnih 40 km/h i uopste nije problem pobiti tu brzinu sem ako nemas pred-menjac od 892 ili vise obrtaja na motoru a mudro cutis! ! ! :D
Pricao sam ti o 820 sa slike koju sam ja okacio, dakle 13.6x20 i 16.9x38!

@robici
Pa i jeste fora u kompresoru! Sa kompresorom na menjacu su stariji. Ja ne znam kako vi niste videli fabricki 552 sa pred-menjacom?

@rale 83
To sto ti hoces, ne moze!
 
:nono: na 1025 ide 6 a moze i clan mucobieno da potvrdi,a to ko je napravio tu turbinu je nesto sasvim drugo,dal je proizvodjac rus kinez amer ili talibanac je marka turba, a 6 i 7 je oznaka snage i protoka vazduha,dakle velicina,a pred menjac na 552 se radio samo po porudzbini,dakle serijski ne a ako ga je neko naknadno zatrazio kao danas klimu ako oces u nov spada u dodatnu opremu moguce je da si video,sve je moguce,a sto se tice guma na 820 i 82.1 stvarno si talibanac tezak,usporedjujes 82 eurolux sa 82.1 a ja ti pricam o 820 standard koji nosi gume isto kao i 82.1 i tu nema razlike u brzini,a ti vodis rat samo koji je brzi sumaheru
 
@danger
Ja ti lepo govorim o traktorima koji su sa slike a to da su 82, 82.1 i 820 isti to i mala beba zna!
Zapoceli smo pricu menjacima i brzini pa je tako i pocela diskusija-boli me uvo koji Belarus je brzi jer ja vozim IMT a ove traktore kad idem drugima da pomognem!
Ocigledno je da nisi video 7 turbinu marke Schwitzer na 1025 koja je duplo veca od Ruske i Ceske i fabricke je ugradnje! :haha: :haha: :haha:
Razumem ja to sto ti pricas, mozda i vise nego sto bih trebao a da svaki proizvodjac napravi istu turbinu-tesko jer svaka firma tezi da se razlikuje makar malo pa tako i traktor drugacije radi makar za nijansu! Ako ne verujes-nadji pomenute traktore pa uporedjuj, boli me uvo!
I jos nesto, na forumu smo da bi sumirali utiske i naucili nesto a ne da bi se vredjali!!! :nono: :nono: :nono:

@Rale 83
Lakse je kupiti celu 82 nego da se zajebava bez veze!
 
jok ti si je video,ocigledno nisi upucen koja turbina ide na koji traktor,i nemoze da pravi turbine kako ko oce vec postoji standard po kome se radi nezavisno od proizvodjaca,turbo se nepravi od gline pa da neka ispadne veca neka manja,a kakve si ti budzotine video to je nesto drugo :cao:,odustajem od natezanja sa tobom jer dosta si uporan u necem sto nema veze sa zivotom i realnosti,uporedjujes babe i zabe
 
moje zapazanje od svega procitanog je sledece;bubu je upravu oko svega sto je rekao i napisao i ja stoim iza toga,a neko je kanda sedeo malo vise pa citao knjige i prospekte od mtz-a,pa se sad prosipa sa nekim ludim oznakama po forumu,ja bi voleo samo da vidim da li ce nastrebeno gradiovo moci da se prenese na prektican deo,ili bi bilo "ko tele u sarena vrata...
:ppozdrav:
 
@bubu
kompresor na menjacu ili napred,to ti isto,nemas stariji i noviji tip,u seriji su stavljali napred i na menjac.znaci to ti nije do tipa,nego serija tako radila!imas 552 kompresor na menjacu a traktor je 92 god.
 
Nazad
Vrh