MTZ Belarus

@ zike

Ne slažem se sa tobom da su razlike između MTZ 52 i MTZ 82 samo one u snazi i reduktoru :nono:.

Stari MTZ 52 ima drugačije klipove, glava motora je potpuno drugačuja, ima za svaki cilindar grejač, ne poklapaju se uljni i vodeni kanali na bloku, tako da se i zaptivač glave razlikuje od MTZ 82.

Razlikuju se i blokovi motora, MTZ 52 ima mehaničku blokadu diferencijala, kompresor dobija pogon od menjača, nema dve brzine kardana, "boš" pumpa radi do 1800 (1700) obrtaja, itd.
 
bogme i 52-mozes da napravis da ima snage sa njenim standardnim motorom,ja sam ima 52 super,moji su ga kupili ganc novog,mislim da je to prvi rus u selu ...i sa njim sam se ja igrao,kad uradis motor kako bog zapoveda,nebois se nijednog novog....
 
igor74 je napisao(la):
pozdrav. vozio sam novog 892 i mozem reci da mi se uopste ne svdja. Da moram birati od belorusa koji bih vozio uzeo bih staru 52 ovi novi su katastrofa. nimalo mi nije zao sto nismo kupili novog mtz bas sam se razocarao

ne znam sta si radio kad si vozio 892 i kazes da nevalja i da je bolje 52 ali u veliku si gresku bar ja tako mislim dali za tebe je bolje da sedis u sediste i uzivas ili da teras te oldtajmere pa one rucke samo mrdas gore dole ja sam ove jeseni prvi put orao sa 82 i sam reko nikad vise u zivot to je glavobolja jedvaj je vukao 2 brazni plug sa punim gasom pa one rucke jedna spusta druga dize idi begaj bre 892 za njega je avion a sta kazemo za oni veci od rusi od 892 kad dodjes od oranje ili koji drugi rad si odmoran a kad sidjes od 82 samo gledas gde je krevet pa ti glava zuji cele noci jeste slazem se da su te stare modele od rusa bolje uradjene sto se tice kvalitet i izdrzjivost ali ih je vreme pregazilo :ppozdrav:
 
kumanovac. ja sam pisao za 52 a ne 82. sto se tice udobnosti ovi novi su ocaj, sediste je jako visoko i nemas oslonac a volan nemoz drzati pravac kad ides putem, jeste brz ali nemoz ga voziti brzo seta svud po putu. ovog sam samo probao i bas sam razocaran
 
Lele, ljudi, pa jel neko od vas čitao unazad par stranica.
Ni jedna korisna stvar. Samo neka prepucavanja.
A to što me najviše čudi svi ste vlasnici Belorusa. Ajd' da neko ima Kejsa pa upao ovde i ne može da ga nahvali...
Ali ovo... ::lose::
 
Branko je napisao(la):
Lele, ljudi, pa jel neko od vas čitao unazad par stranica.
Ni jedna korisna stvar. Samo neka prepucavanja.
A to što me najviše čudi svi ste vlasnici Belorusa. Ajd' da neko ima Kejsa pa upao ovde i ne može da ga nahvali...
Ali ovo... ::lose::
a gde pise da smo svi vlasnici MTZ a na kraju krajeva ovo je tema o MTZ
 
igor74 je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Lele, ljudi, pa jel neko od vas čitao unazad par stranica.
Ni jedna korisna stvar. Samo neka prepucavanja.
A to što me najviše čudi svi ste vlasnici Belorusa. Ajd' da neko ima Kejsa pa upao ovde i ne može da ga nahvali...
Ali ovo... ::lose::
a gde pise da smo svi vlasnici MTZ a na kraju krajeva ovo je tema o MTZ

Pa dobro, svi osim tebe...
 
Mozda jeste prepucavanje ali ja sam se recimo trudio da ukazem na neke razlike u modelima o kojima smo pricali pa sam od nekih clanova pogresno bio shvacen iako sam dokazao da sam u pravu u nekim stvarima... :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Mozda jeste prepucavanje ali ja sam se recimo trudio da ukazem na neke razlike u modelima o kojima smo pricali pa sam od nekih clanova pogresno bio shvacen iako sam dokazao da sam u pravu u nekim stvarima... :ppozdrav:

dali si u pravu nemogu da kazem ali mogu da potvrdim sta si reko za 892 kad je rucuca za (sto kazes ti pred menjac kod nas se kaze polubrzine ili polovinke bar tako kaze narod pa sada dali je predmenjac ili multipower zaista neznam) u gornjem polozaju ili gurnuta napred prema volanu je vecu brzinu nego nazad ili kako se kaze u zeca :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267483206[/time]
_________________________________________________
Rale 83 je napisao(la):
@kumanovac
Ti ko da si vozio avion bogati :haha: :haha: znasli da razlikujes Belorusa 82 od Rusa T40 :ppozdrav:

avion nisam vozio rale a sto kazes da ne znam da razlikujem belorusa 82 od "rusa" T40 si se prevario kod nas se taj tvoj T40 rus kaze vladimirac a sto sam pricao za tu 82 sto sam terao u jesen mozda sam se prevario mozda je i 52 jednostavno neznam tacno o kome se radi nasao sam na netu neke slike ali ne mogu da procenim koji je traktor ima jedan prijatelj moga oca i dosao da mu pomogne da mu zaore stalsko gubre pa sam ga malo provozio ovih dana cu da idem kod njega na vikendicu pa cu da ga slikam

@igor74

zasto kazes da seta po asvaltu meni ne seta ali ne mozes da ga juris sa 40 km/h i da se zajebavas da zaobilazis loptice samo drz pravo izvini ako sam te uvredio kad sam vozio ovaj gore pomenut traktor nisam smeo da ga vozim u tu njegovu najbrzu brzinu jer je imao mnogo lufta na volan valjda je imao neki problem sa cilindrom jer spone su mu bile dobre to je to ja sam reko sta imam
pozdrav i :ppozdrav:
 
Da li je bolji 952 sa 14/4 sinhronizovanim menjacem od 892 sa 18/4 nesinhronizovanim i zasto? :ppozdrav:
Cena 892 i 952 sa ravnim mostom je 1000 evra veca od 892 i 952 sa grbavim! :kisa:
Vredi li platiti ravan most 1000 evra i zasto? ::novac::
Znam da traktor sa ravnim mostom ima sire gume i jasno je zbog cega.
Ne zanima me samo koji je brzi,samo prednosti i mane u oranju,tanjiranju i
predsetvenoj pripremi. :D
 
Ukratko, 892 ima bolji izbor brzima a 952 ima sinhronizovan menjač, ravan most se manje kvari i ima veće - šire gume. O ovome je diskutovano i ranije i to dosta premotaj par stranica ranije.
 
@ bewisa

Jesenas smo drugar i ja orali zajedno njegove njive, on sa 952 čizmašom (grbavim mostom) a ja sa mojim 892.2 ravan most.Što se tiče brzine oranja bili smo tako reći izjednačeni,nekada je on malo odmicao nekada ja (sve zavisi od dela njive,traga kombajna..)Oboica smo vukli trobrazne plugove,on IMT 757 a ja VN M950.
Ja sam se za ravan most odlučio zato jer zadruga u Srbobranu ima ruse sa ravnim mostom i dobo ih služe.Baš se hakaju i njakaju ali služe.
Traktori sa širim gumama lakše idu u oranju i pripremi.Lakše im je i pri tanjiranju jer ne propadaju toliko u zemlju(imaju širi oslonac).
 
bubiša je napisao(la):
@ bewisa

Jesenas smo drugar i ja orali zajedno njegove njive, on sa 952 čizmašom (grbavim mostom) a ja sa mojim 892.2 ravan most.Što se tiče brzine oranja bili smo tako reći izjednačeni,nekada je on malo odmicao nekada ja (sve zavisi od dela njive,traga kombajna..)Oboica smo vukli trobrazne plugove,on IMT 757 a ja VN M950.


Ja sam se za ravan most odlučio zato jer zadruga u Srbobranu ima ruse sa ravnim mostom i dobo ih služe.Baš se hakaju i njakaju ali služe.
Traktori sa širim gumama lakše idu u oranju i pripremi.Lakše im je i pri tanjiranju jer ne propadaju toliko u zemlju(imaju širi oslonac).

manje jedu prednje gume, i to nije zanemarljivo.... :cao:
 
"bubisa "za pripremu i tnjiranje stoji da je bolji siri balon guma ,ali za oranje mi nije bas jasno .zar ne cepa uzoranu brazdu? :sta:
 
Dragan18 je napisao(la):
Traktor sa "grbavim mostom " je bolji za transport zato sto manje skakuce po putu jer ima opruge unutra.
to nema veze sa promajom.
bewisa @
ako neplaniras sa njim sijati ispartati obavezno ravni most
 
traktor sa ravnim mostom vise skakuce , provereno jer su napred krute veze , a sa grbavim ima opruge pa amortizuje udarce koliko toliko...
 
stim da grbavi most pojede jedno dva para guma vise od ravnjaka.a i te opruge slabo rade.
 
grbavi most je sam po sebi losije konstrukcijsko resenje od ravnog , e sad, ima i on svojih dobrih strana nemozes ni prskati ni spartati sa ravnim mostom. Sto se tice izjave da jede gume , to stoji , zato sto su "cizme" napravljene pod odredjenim uglom . te cizme vec odavno su prisutne na MTZ traktorima jos kad su uveli prednju vucu , e sad, s vremenom su se povecavale prednje gume tako da je doslo do krajnjih prednjih sirokih balonki kod kojih se jede spoljna ripna, bas zbog ugla pod kojim su postavljene u odnosu na povrsinu . samo da naglasim , da se ripne ne jedu na njivi vec na betonu i asfaltu.

20seltu.jpg

141pkxw.jpg

evo laicki nacrtano..
 
Nazad
Vrh