MTZ Belarus

Mislis na mono blok , imas na monobloku i na rezervoaru gdje se ispusta, a najlakse ti je prikopcaj neko crijevo na zadnje izlaze i isteraj ulje u neku kantu, ostaje ti nesto u mono bloku gdje imas cep.
 
Skoro ste u pravu samo što kod tih poljskih, turskih, indijskih...........traktora ne možete da uradite generalnu popravku "POD ORAHOM" kao kod rusa.......
Skoro vam ni mašinska obrada nije potrebna.....samo doterate traktor pod oras u debeli hlad..........i krenete da šrafate......ni majstor vam ne treba......:haha::haha: Ravnanje glave !!!!!! :osmeh:
Ne mora orah. Mi smo generalku radili pod starom jabukom, a moze i sljiva ili dzanarika :haha: .
 
meni 558 skine 1l za 4kj otp. Oko 1.5-2% u odnosu na potrosnju nafte. Kada radi lakse radove ne trosi ulje uopste, samo kada mu je ekstremno tesko.
 
Zanimljivo i kod mene u sojistu nista nije trosio ali je bilo i ekstra lako oranje ,a u kukuruzistu sam primetio potrosnju .Ostalo mi je jos par kj dzombe pa cu bas da pratim .
 
Zašto je dobro imati rusa ? Da ne ispadne "crnjak" ali istina je ........
Čoveku u Staparu ukradu rusa iz dvorišta u sred jesenje sezone, noću....... i sad ga nađu posle 8 godina
Mislim da član Bojčetić ima više informacija......
 
Imam vise informacija o tom 820rm ali dok traje istraga i dok ne dodje kuci gde pripada necu pisati nista o tome.
 
Koliko je normalna potrosnja ulja kod rusa npr. u oranju ceo dan?

Moj (82.1) u sojištu gotovo da ništa nije trošio (ekstremno lako oranje), ali u džombištu za 8 sati oranja po 0.6l sam dolivao. Jedan manji deo mi curi negde na glavi, ali veći deo ipak potroši. Iberlauf mi je bio suv u sojištu, dok se u džombištu lepo video trag ulja po karteru ispod tog cerva. I dimi solidno na to crevo. Izgleda da mu je prethodni gazda izvadio dušu sa trobrazdnim 757.
 
Nema sus motora, pa ni ruskog koji ne trosi ulje. Prosto je nemoguce da se neka kolicina ne potrosi, a da neka kolicina ne ispari kroz iber jer ulje isparava kad se ugreje.
 
Moj (82.1) u sojištu gotovo da ništa nije trošio (ekstremno lako oranje), ali u džombištu za 8 sati oranja po 0.6l sam dolivao. Jedan manji deo mi curi negde na glavi, ali veći deo ipak potroši. Iberlauf mi je bio suv u sojištu, dok se u džombištu lepo video trag ulja po karteru ispod tog cerva. I dimi solidno na to crevo. Izgleda da mu je prethodni gazda izvadio dušu sa trobrazdnim 757.

Moj ne dimi na iberlaufu i potpuno je suv .Večeras sam dosuo oko 0.7l toliko je falilo a uzoro sam negde ukupno oko 22kj,što znači da je to za rusa verovatno i normalno.
 
Moj je 2007god. kupio sam ga 2014god.sa 2500rs nije vukao plug ali je zato radio sa vadilicom za repu,i godišnje je pravio oko 350-360rs
 
Mtz 1025

Da li prednja moze da se ukljucuje-iskljucuje preko prekidaca u hodu ili mora traktor da stane?
 
Nazad
Vrh