MTZ Belarus

Grunt
A jesi li razmisljao o,npr,Tumosanu ili Hatatu? Pretpostavljam da nisu losijeg kvaliteta od MTZ,a imam utisak da su udobniji za rad od MTZ...
 
O kvalitetu tumosan i hatata ne zalazim jer ih nemam.Jedino sto me odbija da ih i pogledam je velika cena.Turcin od 100ks kosta 33000eura.Taj traktor nema sta da trazi pored MTZ 1221.
U 9 ujutru rastavljen mtz na pola.U 12h je bio spreman da radi sve sa novom keramickom lamelom u sebi.I na te stvari treba gledati.
 
Pa što onda tražiš nešto kvalitetno lepo uzmeš mtz 150ks pa da ima delova na svakom ćošku i da ga čekićaš mesečno bar jednom čisto da ne bude dosadno i nikad neće biti 100% ispravan a o potrošnji da ne govorimo pojede razliku u ceni popravke.
 
Ako cemo o kvarovima , massey kupljen nov ,95ks , poslije 2 godine otisla AC pumpa , radi jako malo , takodje uvezen novi jelen, i to iz Njemacke , vlasnik ne vjeruje domacim dilerima, na oko 1000rh otislo nesto na motoru , vlasnik kaze da je prilicno razocaran u đondira , na rusu kaze tek je popravljao motor na oko 5000rh , a za ovu opravku i rez. djelove servis ga oderao vise od 1500E.

Isto covjeku na kinezu otislo crijevo vode na motoru(neka 2-truka krivina plus na svakom kraju razlicita debljina , ne moze ga naci ni u Hr ni u Srbiji , onda kupuj nesto za sto naobicniji potrosni deo cekas mjesc u sezoni.
 
O kvalitetu tumosan i hatata ne zalazim jer ih nemam.Jedino sto me odbija da ih i pogledam je velika cena.Turcin od 100ks kosta 33000eura.Taj traktor nema sta da trazi pored MTZ 1221.
U 9 ujutru rastavljen mtz na pola.U 12h je bio spreman da radi sve sa novom keramickom lamelom u sebi.I na te stvari treba gledati.
Diklofen-jeste-li-to-rastavljali-tvog-Rusa?On-ima-nešto-malo-sati?
 
Poslednja izmena:
Diklofen-jeste-li-to-rastavljali-tvog-Rusa?On-ima-nešto-malo-sati?

Nije moj.Drugarov 920.Moj je rastavljan na 100 sati pod garancijom.Promenjena potisna plica ,lamela i ostalo.Vise nije bilo problema.
O potrosnji MTZ ne zelim diskutovati.Reci cu samo da se treba manuti tig babskih prica i premeriti potrosnju.Tek onda diskutovati trosi li MTZ vise ili manje od nekih brendiranih.
Ja javno ovde garantujem da MTZ 1221.3 na istoj dubini,sa istim plugom,na istoj njivi i istog momenta je potrosio 2l po ha manje nego Case 140.Oba traktora kuplhena nova iste godine.Sve detaljno meteno_Od povrsine do litraze.Vi sad kako hocete.
 
Diklofen jel znaš možda gde je drugar uzeo tu keramičku lamelu, i šta kažu koliko je dugotrajnija od obične?
 
Nije moj.Drugarov 920.Moj je rastavljan na 100 sati pod garancijom.Promenjena potisna plica ,lamela i ostalo.Vise nije bilo problema.
O potrosnji MTZ ne zelim diskutovati.Reci cu samo da se treba manuti tig babskih prica i premeriti potrosnju.Tek onda diskutovati trosi li MTZ vise ili manje od nekih brendiranih.
Ja javno ovde garantujem da MTZ 1221.3 na istoj dubini,sa istim plugom,na istoj njivi i istog momenta je potrosio 2l po ha manje nego Case 140.Oba traktora kuplhena nova iste godine.Sve detaljno meteno_Od povrsine do litraze.Vi sad kako hocete.

A sad opet bilo je reči o običnim mtz traktoru a ne sa interkulerom.
 
Sojiste ove godine nikad lakse uzorano potrosnja do sada najmanja negde je islo i ispod 10lit/kj ,u sejanju mi je trosio 2,2-2,3lit/kj sipam ed.
 
Sinoc se vratio sa oranja i jutros primetim ulje kod prednjeg desnog tocka, sta se tu menja, i kako, i dali je neophdno odmah zameniti ili moze ici jos neko vreme ovako?



 
Otvori cep za dosipanje pa zavrni mozda ti je oduska zapusena.Meni se to desilo pre 15 dana i sad nista
 
Poslednja izmena od urednika:
ja sam tamo malo dodao vazelina pre 4-5god tose vremenom izmesalo malo je gušće al ima podmaz dobar i više ne curi tako sume majstori posavetovali i za sad je ok
 
Pocelo ulje da mi kaplje iz srdnjeg kucista kardana pr.vuce.Odavno sam re montovao na staroj 82 pa sa am zaboravio koji lezaji i semening ide u njega. Ima neka i caura sa gumicom koliko se secam.
Jel neko skoro remontovao?
 
Napiči masti unutra i neće više,,meni je na novom traktoru počelo kapati i ja natiskam masti i evo već 10 godina nema problema
 
Nazad
Vrh