MTZ Belarus

Ja sam naduvao moje na 1.4 zadnje i 1.7 prednje, a traktor nosi dvobrazdni plug IMT 757. Nadam se da je to ok.
 
Ne znam odakle potreba za tolikim pritiscima u gumama?
Što je guma mekša (izduvanija), bolja je vučna sila traktora. Zadnje gume na 1,4 bar-a? Pa ti u transportu mora da bubrege vratiš u džepovima kući, a u oranju proklizava kao lud?! :D
Ljudi, što je veći balon, manji je pritisak potreban (veća površina naleganja).
U mom slučaju MTZ 952 RM sa trobraznim Vogelom L950, prednje na 1,3÷1,4 bar, a zadnje na 0,8÷0,9 bar.
 
Najbolje na izduvanim vozit....Jeb.. vucnu silu ako guma konatantno zvace....ta nece dugo

Nisam rekao da treba voziti na felnama, nego da guma mora biti mekša. A ako je guma preduvana, u obradi zemlje imaš više proklizavanja, a samim tim i veću potrošnju goriva, neudobnost, veći pritisak na tlo (utabavanje) itd...
Ako neko slučajno ima uputstvo od Vogel-ovog pluga, neka proveri, zakleo bih se da tamo traže da pritisak u zadnjim pneumaticima bude jednak i da iznosi 0,8 bar.
U ostalom, svi imate You Tube pa pogledajte malo kako izgledaju gume na zapadnim traktorima, u oranju npr.
:ppozdrav:
 
Ja sam čitao u uputstvu za T40 iz 1978-me. Baš tako stoji. U oranju trebaju biti gume 0,8. Ja na svom nisam nikad pumpao iznad 1,2. Svi mi pokazivali prstom kad prođem a meni su prve gume trajale 31 godinu :D
Doduše za sve to je napravi samo 2.000 sati ali je komšija sa tvrdim gumama i istim traktorom menjao gume već 2x do sada a i on je malo radio i ima ukupno 1.500 sati.
Guma voli da se mesi. Prepumpana guma mnogo optereti platna i ona popuste. Isto kada nagazi panj u šumi, ništa joj ne može. Tvrdu odmah ošteti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kod mene držao zadnje do max 1.2 a prednje do max 1.4. I koga god da sam pitao svi kažu popucaće ti guma nuz felnu, i mora veći pritisak. Zato sam pitao. Inače u uputstvu od rusa piše da zadnje idu 1.0-1.6 a prednje 1.4-2.5.
 
Ja sam čitao u uputstvu za T40 iz 1978-me. Baš tako stoji. U oranju trebaju biti gume 0,8. Ja na svom nisam nikad pumpao iznad 1,2. Svi mi pokazivali prstom kad prođem a meni su prve gume trajale 31 godinu :D
Doduše za sve to je napravi samo 2.000 sati ali je komšija sa tvrdim gumama i istim traktorom menjao gume već 2x do sada a i on je malo radio i ima ukupno 1.500 sati.
Guma voli da se mesi. Prepumpana guma mnogo optereti platna i ona popuste. Isto kada nagazi panj u šumi, ništa joj ne može. Tvrdu odmah ošteti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije isto ako se sa tim gumama ide po zemljanom putu ili betonu za različite uslove idu i različiti pritisci.
 
Prečešljao sam ceo forum i jako malo ima diskusije o ravnom mostu na Belarusima...mislim na modele 820,892,952...Kako su se pokazali i dali je neko imao ozbiljnih problema sa njima kao i kakvo je održavanje istih?
 
Kod mene u indjiji ima dva komada,sa po par hiljada sati i jos se prednji most nije kvrario..belsina gume se popucale na oba a ripne bi mogle jos dosta,a gume su skupe dosta..ja sam malo tanjirao sa 892rm i nosam primetio da je bolji od grbavog 892..dalje nista vise ne znam..
 
Zanima me konkretno to dali su kvarljivi ili ne ja sam zadovoljan i sa grbavim,nisam imao problema...čim se ne piše o njima tj ravnom mostu znači da ljudi nemaju problema...

Kvare se iz razloga ako im semering popusti i iscuri ulje, prije kupovine provjeri da li ima ulja u mostu , imas posebno u diferencijalu i posebno u bocnim reduktorima.

Takodje kad traktor stoji zamoli nekog da polako mota volan na ler gasu u jednu i drugu stranu, gledas kad su kotaci u pravcu i momenat kad pocinje skretanje , most ne sme da napravi ni mm pokreta samo gume se pomicu , ako prvo pomakne malo most onda ima lufta u kolijevci, nepodmazivano mazalicom, mogu samo da su osle caura a moze i gore.
 
Primetio sam da mi je opao pritisak ulja u menjaču(mtz 1025), nivo ulja je isti. Da lije neko imao sličan problem i šta bi moglo biti uzrok.
 
Primetio sam da mi je opao pritisak ulja u menjaču(mtz 1025), nivo ulja je isti. Da lije neko imao sličan problem i šta bi moglo biti uzrok.

Izmeri drugim meracem prvo...ako je pao ipak,dosteluj na centrifugi.ako ti je nekada staradao neki lezaj u menjacu ili diferencijalu,a nisi zamenio ulje nakon,moguce da je pumpa dobila zera.
 
Prečešljao sam ceo forum i jako malo ima diskusije o ravnom mostu na Belarusima...mislim na modele 820,892,952...Kako su se pokazali i dali je neko imao ozbiljnih problema sa njima kao i kakvo je održavanje istih?

Imao sam jedno vreme obe varijante. Ravni most je malo jači u radu i sporiji u transportu (jako su male razlike ali ih ima). I ravni most ne zvaće gume tj ne liže spoljne rubove guma.
 
Kod nas od celog traktora za 6000 sati jedino je ravan most ostao suv (ima ulja u njemu). To je belarusu izgleda pun pogodak.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh