MTZ Belarus

Jel se normalno da "iskace" prednja vuca, tj rucica iskljucuje u ovim nesrecnim uslovima?Nesto mi ko da mi to ranije nije bilo normalno, u pitanju je mtz82. Gde traziti defekt?
Kod mene je bilo ispravno kućište ali je isključivala prednja vuča mislim da je kod mene bio problem do zupčanika koji pogoni to kućiste pa je ležaj na njemu promenjen.
 
Meni na 892 isto iskakala iskakala i kad posle neradi uopste a majstor kaze lamelice u kucistu. Ja kupio i doneo mu metalne lamelica a prodavac sto mi prodao kaze da je to montirati odprilike nemoguca misija ali da one idu sad u sve traktore. Posle konsultacije sa majstorom ipak sam se odlucio za direktno a ne lamelice . Zamenio lamelice(1600) za neki deo isto 1600 din montirali i sad tako vozimo.
 
U tom sklopu sto ide na dif. ima odstojna platna do velikog zupcanika,ona ode i zupcanik seta malo i zbog toga iskace.Tako je barem kod mene.
 
Ma daj milane dusu si mu izvadio,vratio radne sate unazad,i sad ga kao prodajes..sramota..

- - - - - - - - - -

Salim se malo..dobar je..mada meni se vise svidja onaj 82.1..

- - - - - - - - - -

Probao podmazati, i nije do tog. Jel ima neko drugu ideju?(za iskakanje prednje vuce)

Ja sam juce zavrnuo krug i mozada jos pola onu dugscku maticu na sredini sipke za ukljucuvanje,ona kroz patos prolazi kroz neku cevcicu sa zarezom i na sebi ima neki kljun da udje u zaj zarez..i sad je malo nategnuto kad ukljucim ali mi ceo dan nije iskakala prednja vuca a zbog stajnjaka na njivi je slajfovao veci deo vremena..da napomenem da sam prosle godine remontovao komlet prednji most,meddju oslonac i tu njusku sto izlazi iz kucista menjaca( ne mora da se kupi novo,tu je par lezajeva,zupcanika i poluosovinica)..
 
Pa lakse mu je da proklizava u blatu nego da je na tvrdom... A i vidi kako dimi,kao lud,a i ovaj menjac mu nesto krči... :)
 
Poslednja izmena:
Meni na 892 isto iskakala iskakala i kad posle neradi uopste a majstor kaze lamelice u kucistu. Ja kupio i doneo mu metalne lamelica a prodavac sto mi prodao kaze da je to montirati odprilike nemoguca misija ali da one idu sad u sve traktore. Posle konsultacije sa majstorom ipak sam se odlucio za direktno a ne lamelice . Zamenio lamelice(1600) za neki deo isto 1600 din montirali i sad tako vozimo.


gde vi nadjete sve te majstore............
bar te lamelice nije problem zameniti,kako bi se ti majstori latili nekog zesceg posla kad su se usrali od jednog remonta medjuoslonca kardana

- - - - - - - - - -

Ajd prosvetli nas (me)?

Nemam odgovarajucu baterlampu..........:osmeh:
sve se to remontuje za sitne pare i malo vremena,al dzaba kad je danas majstora na izvolte koje ja nebi nazvao majstor nego monter i demonter,stvarno nevidim sta ti nije jasno oko popravke bocnog reduktora prednje vuce koji uopste nije komplikovan,jednostavno je doslo vremen gde majstore sve zivo mrzi i onda od jednostavnosti naprave od muve magarca i posalje te da kupis komplet nov deo a kvar je u distant platni nekom iglicastom lezaju ili kuglicnom i slicno....
 
Od svih majstora koji su mi prali hladnjak jer se traktor greje meni bubu ackov namestio rusvaja,tj ja sam po njegovoj dijagnozi i evo vec tri dana kida u oranju,grebe klizi trza dimi ponekad samo prsti a temo zakucana na 80..toliko o majstorima..u tel imeniku najvise njih imam anije jedan nije ni za kiselu vodu..zato sam kupio nov traktor i kupicu jos jedan cim ovaj odplatim..toliko o majstorima monterima..
 
Ja prednje duvam na 0.9-1bar a zadnje na 1.5bar u transportu povećam na 1.3 i 1.8-2bar
 
Na koliko bari se duvaju gume na rusu 82.1?
9323a94e043f03f05b9072773a5bed28.jpg


Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh