MTZ Belarus

Ja to nikad nisam radio,ali ako je ispod tog srafa obican ventil,trebalo bi u pravcu kretanja kazaljke na satu,tj da se steze.A ako tu ne curi ulje kad motor radi,moze neko da bude u kabini i da kaze sta se desava sa pritiskom ulja dok neko steluje.
 
kod mene na rusu recimo hladnjak ulja bio uvek samo pola topao ono ostalo ladno pritisak nikad preko 2 bara. i ja uzmem i sve te oko centrifuge di su opruge dotegao sad pritisak 3,5 bara. hladnjak za ulje ceo tppao ispalo ko da sam uradio motor.
 
Jel ima neki drugi cep za rezervoar onaj zuti uvek prosipa gorivo kako god da ga zavrnem

Imas metalni , uzeo kod nas a vidim da mu je porijeklo iz madjarske (habi trgovine), jedino sa starog izvadis onu unutra plastiku na kojoj je lancic i stavis na taj metalni , ima kopcu koja klikne na tu plastiku sa lancicem.

Ja nedavno mjenjao ali nema nikakvu rupicu , ne znam da li je potrebna , da mi vakum ne iskrivi rezervoar.
 
Kod tih cepova hoce da ako ih jako stegnes i tri put uzastopno udaris jaku turazu ume da povuce ceo rezervar kroz crevo do talozne solje......:osmeh:
 
I mene je to jako nerviralo. Uzimo novi žuti, mijenao gumice, uzeo novi metalni i na kraju vratio onaj prvi ali dorađen. Šelna oko vanjskog ruba žutog da se ne rastegne i više ne slini.
 
Kod tih cepova hoce da ako ih jako stegnes i tri put uzastopno udaris jaku turazu ume da povuce ceo rezervar kroz crevo do talozne solje......:osmeh:

Kuku, ja taj metalni čep zavrnem koliko ide rukom, ali tako curi nafta kad je pun rezervoar. Onda sam skontao da tu ima još dosta navoja samo što teško ide pa sam onda onim ključem za filtere (sa kaišom) dotezao još za 3/4 kruga sigurno. Tad sve suvo i čisto, a pre toga uvek usran rezerevoar.

Odgovori sa citatom
 
Kod mene na metalnom sam imao zuti cep isto je balavio,na odpadu kupim parce cevi od rezervoara auta ca originalnim cepom i zavarim na rezervoar sad je suv ko barut i imam cep oda auta gospodski:osmeh:U stvari imam na oba rezervoara po čep.
 
Poslednja izmena:
Jel ima rus blokadu prednjeg mosta?

Ima, ali na tu vozac ne moze utjecati, ima neke lamele(metal) unutra koje treba da koce planetarce , pa mu to dodje neka vrsta blokade, tako imaju i vecina zapadnih traktora za koje proizvodjaci preporucuju da se u radu po klizavom cesce mjenja ulje u prednjem diferencijalu zbog tih lamela koje oneciscuju ulje trosenjem.

Onaj induktivni davac naprijed koji kod zakretanja prednjih guma vise od 11 stepeni(mislim) iskljucuje ventil ali zadnje blokade , koja je isto neka vrsta kocnice zadnjeg diferencijala. Znaci kad pocnete da skrecete iskljucuje se samo zadnja blokada automatski i kad se prednje gume isprave onda se automatski opet ukljuci.

Ona blokada na prednjem mostu radi kako radi , a zavisi i od stanja lamela.

- - - - - - - - - -

Kod tih cepova hoce da ako ih jako stegnes i tri put uzastopno udaris jaku turazu ume da povuce ceo rezervar kroz crevo do talozne solje......:osmeh:


Ti se zaj*** imao sam takav slucaj na opelu(jos oni stari) uvukao vakum rezervoar , imao poslije pola kapaciteta, pitam jer sam vidio da neki buse rupicu na rezervoaru.
 
foto_16382.jpg
kakav je ovo alaser?Ima ga u juselu.
 
Zašta ti teba brzi alnaser? imam ja jedan za 82 -jku viška vrlo malo je radio sada mi je viška pa ako nekome treba......
 
Nazad
Vrh