MTZ Belarus

Ima u mađi za sve klipove

- - - - - - - - - -

i setovi koštaju od 2eura pa do 25 eura i ima preko 10 vrsta setova ,pročitaj mi kataloški broj klipa i reći ću ti cijenu
 
Pošto sam terao RD na punom gasu možda onda upalila,svaki 5 kj sa RD izduvam filter,mada kišica rominjala nije bilo prašine .Sutra proveravam pa javljam.
 
Pitao bi vas za pomoć,prije mjesec dana mi u polju crko traktor,ispuhao crijeva goriva i bila je neka nečistoća izašla iz crijeva,to je vjerovatno bio uzrok,malo pumpanja goriva upalio i radio do jučer normalno,tokom rotiranja mi opet izgubio snagu,ali sada ne crkava,osim u leru,ali nema motor snage ko da je 40ks a ne 90ks.tako sam došao i kući sa pola gasa.Motor radi normalno bez čudnih zvukova,a niti ne dimi nešto čudno,normalno ko inače,osim kad sam ga na ac pumpi nadruko malo,onda je malo kod paljenja zadimio.Danas sam kupio filtar goriva i nova crijeva od grubog filtera do AC pumpe,pa do filtera goriva,i od filtera goriva do bosh pumpe,te sam provjerio one opruge u AC pumpi,one su u redu.Dali ako novi filtar i crijeva i ispuhavanje crijeva do rezervara ne uspije,Koji bi još mogao biti uzrok?hvala
 
20160418_142504.jpg

Neznam dali se vidi ser.broj

- - - - - - - - - -

url]

20160418_142512.jpg

Pankin@ Neznam dali se vidi ser.broj
 
Ima to je novi tip i mora se naručiti ,ajd ako ti je još rastavljeno slikaj sve gumice i čitav klip da budem siguran da je to

- - - - - - - - - -

23265.jpg
jel ovakav klip
 
Pitao bi vas za pomoć,prije mjesec dana mi u polju crko traktor,ispuhao crijeva goriva i bila je neka nečistoća izašla iz crijeva,to je vjerovatno bio uzrok,malo pumpanja goriva upalio i radio do jučer normalno,tokom rotiranja mi opet izgubio snagu,ali sada ne crkava,osim u leru,ali nema motor snage ko da je 40ks a ne 90ks.tako sam došao i kući sa pola gasa.Motor radi normalno bez čudnih zvukova,a niti ne dimi nešto čudno,normalno ko inače,osim kad sam ga na ac pumpi nadruko malo,onda je malo kod paljenja zadimio.Danas sam kupio filtar goriva i nova crijeva od grubog filtera do AC pumpe,pa do filtera goriva,i od filtera goriva do bosh pumpe,te sam provjerio one opruge u AC pumpi,one su u redu.Dali ako novi filtar i crijeva i ispuhavanje crijeva do rezervara ne uspije,Koji bi još mogao biti uzrok?hvala

Da li si proveravao one stapice ispod sedista sto ulaze u rezervoar, tu ume da se nakupi necistoca iz goriva takodje.
 
Nisam provjeravao,nego sam zamijenio crijeva povrata u rezervar,koje ide iz boš pumpe,te stavio na ac pumpu,a sa ac pumpe na povrat u rezervar na boš pumpu,tako da direktno vuče gorivo iz rezervara,bez onog grubog filtera ili lončića.Gorivo kroz to crijevo curi ko na slavinu.Ali opet ne radi kako treba i gasi se,sutra bi trebala doći nova ac pumpa,možda je ona greška,ona gumica je loša,kad se pumpa gorivo sikta van,a kad zavrnem klip do kraja onda počinje još teže radit.Jedino ako je boš pumpa ili dizne greška,ali to ja nebi znao bez majstora.A majstor serviser može doći krajem tijedna,a traktor treba za predsjetvenu pripremu.
 
20160418_142524.jpg

20160418_142521.jpg

Pankin@ovo je sve za sada sto imam od slika

- - - - - - - - - -

Na klipu na slici vide se te dve neznam kako da ih nazovem karike plasticne ista takva ali duplo sira imanja ide u onaj deo sa serijskim brojem.
 
Zasto ne premjeris , manzete , cistace i ostalo i ne nazoves neku trgovinu koja to prodaje i narucis, izgleda na slici sve standardno, ili ako nije neka ti neki tokar prepravi na standardne hidraulicke manzete koje mozes naci i puno kvalitetnije od ovih sto proizvode za belarusa.

Pogledaj malo po netu po katalozima u koji tip spadaju te tvoje premjeri zljebove i cilindar. Evo na brzinu sa googla neke pa pogledaj ako imaju kataloge sta ti treba, imas katalog pa pogledaj sta tebi treba
http://elasto.hr/Files/Elasto_2013_Katalog.pdf

pa poslije zovi neke u lokalu i to trazis

http://www.hidraulika.biz/c/zaptivke-za-hidrauliku/manzete/

- - - - - - - - - -

20160418_142524.jpg

20160418_142521.jpg

Pankin@ovo je sve za sada sto imam od slika

- - - - - - - - - -

Na klipu na slici vide se te dve neznam kako da ih nazovem karike plasticne ista takva ali duplo sira imanja ide u onaj deo sa serijskim brojem.


To ti je vodeci prsten, ono u sredini ti brtvi a ovo su vodilice da ti ne struze po cilindru , sve se mijenja.

Ako ti je mehanicki ostecen cilindar ili klipnjaca , ima riseva nista od opravke odnosno bice vrlo kratkog vijeka.
 
Nisam provjeravao,nego sam zamijenio crijeva povrata u rezervar,koje ide iz boš pumpe,te stavio na ac pumpu,a sa ac pumpe na povrat u rezervar na boš pumpu,tako da direktno vuče gorivo iz rezervara,bez onog grubog filtera ili lončića.Gorivo kroz to crijevo curi ko na slavinu.Ali opet ne radi kako treba i gasi se,sutra bi trebala doći nova ac pumpa,možda je ona greška,ona gumica je loša,kad se pumpa gorivo sikta van,a kad zavrnem klip do kraja onda počinje još teže radit.Jedino ako je boš pumpa ili dizne greška,ali to ja nebi znao bez majstora.A majstor serviser može doći krajem tijedna,a traktor treba za predsjetvenu pripremu.
Ne verujem da je problem do te gumice,ipak to sluzi da se gorivo rucno navuce,nista vise,i kod mene je isto tako,prska dosta kad navlacim gorivo,a i treba dugo vremena da navuce jer je gumica propala,uglavnom pored toga motor radi dobro.Nzm sta je kod tebe problem,samo mislim da ta gumica ne igra uloga u radu motora,po mom misljenu,ali ja nisam mehanicar da bih znao 100% :),kazem samo kako je kod mene.
 
Ma nema veze, nek ti se obrati svakako.........čisto iz ljudskih razloga, da te pita za zdravlje, kako živiš, itd.........:osmeh:
 
Nazad
Vrh