MTZ Belarus

Hladnjak im jeste mali za toliki motor,sto se tice sirine i visine hladnjaka 82 i 1221 su isti,jedino na 1221 je deblji jer ima jedan red vise saca..........

- - - - - - - - - -



klasika imt teleoptik,zbog osvetljenja...........a stavio sam i onaj elektro ANEL sat

- - - - - - - - - -

Kako si povezao taj mehanički a da ti ostane i ovaj sa kombinovanog ajd slikaj kad uzmogneš da vidimo izvedbu,koji manje lažu od sva tri:osmeh:
 
Ja juče detaljno izduvao i oprao hladnjak,sve mi jurio ka 100-tki danas do 90 isti rad,doduše juče i prekjuče pakleno,ventilator sam nešto sjebao samo duva toplo da poludiš,sutra ga pregledam.

Provjeri remen, otpustis spaner i vrti ventilator i spaner mozda su lezajevi na pumpi ili spaneru , da li imas visko?

Ne znam da li je tako kod drugih ali zavrsni kvalitet izrade im je malo jaci, tolerancije na spaneru su takve da lezajevi zuje, izbio remenicu i osovinu i lezajevi su u redu , tolerancije su malo "zesce" kad sam vratio sve nazad i kirnerovao opet zuje jer su lezajevi pretegnuti.


Da li se kod vas moze kupiti optibeltov remen za ventilator na 1221 , ovdje mi kaze da takav nema optibelt.
 
Juce mi klipu hidraulike izbila gumica.Vec sam jednom pre par godina menjao sam gumice (kupio u agro panonci).
Sta mi je pametnije ciniti da opet sam menjam ili da odnesem negde klip da se promenu i gde naci kvalitetne gumice?
Kaze mi kolega da odnesem u Lacarak.
Možeš to da rešiš u Inđiji, ima majstor koji remontuje cilindre.
 
.a stavio sam i onaj elektro ANEL sat

Upravo to sad montiram i piše da se za broj obrtaja žica stavi na oznaku W na alternatoru. Koja je to oznaka u konkretnom slučaju, rus 952.

Jel to onaj znak beskonačnosti. I ima još dva izvoda na alternatoru.
 
Poslednja izmena:
Kako si povezao taj mehanički a da ti ostane i ovaj sa kombinovanog ajd slikaj kad uzmogneš da vidimo izvedbu,koji manje lažu od sva tri:osmeh:

Radi se o 1221 i sondu sam ubo odmah pored davaca za sat,a izvrnuo sam davac(tm111) koji pali crvenu,taj davac i ovako nicem nesluzi jer ako se doceka da se crvena upali ondak do q.....a

- - - - - - - - - -

a5axwp.jpg
 
ja bih na 1221 stavio,samo kad bi nasao ventilator sa vise peraja i ubedjen sam da bi mu mnogo znacilo. pre sam imao yto 1204 i cim je malo toplije on se greje,a opran hladnjak i termostat na 65c. i onda sam izbacio ventilator od 7 peraja i stavio od 10 peraja i od tad nikakav problem,cak sam morao da mu vretim termostat na 80c
 
BxXLDbO.jpg

s1caBrS.jpg

xc5MVky.jpg
Ej0RzSU.jpg
qMYrY1V.jpg



ako nekom treba imam jedan visak nov samo proveren dali sve radi ima sedam razlicitih boja moze se uklopiti u svaki enterier
 
Poslednja izmena:
ja bih na 1221 stavio,samo kad bi nasao ventilator sa vise peraja i ubedjen sam da bi mu mnogo znacilo. pre sam imao yto 1204 i cim je malo toplije on se greje,a opran hladnjak i termostat na 65c. i onda sam izbacio ventilator od 7 peraja i stavio od 10 peraja i od tad nikakav problem,cak sam morao da mu vretim termostat na 80c

Stavio sam ja odmah prve godine sa 11 ventilator............
 
Nazad
Vrh