MTZ Belarus

Pošto si vidim po stručnosti i znanju apsolvirao MTZ traktore u svakom smislu i daleko si iznad nivoa ovog foruma,moj ti je savet da nas ostaviš na miru i poštediš nas tvojih komentara jer smatram da ne doprinosiš temi sa svojim sarkazmom i ismevanjem nečijeg truda i rada,bolje tu energiju i znanje (za koje se već predstavljaš da ga imaš) usmeri ka kreativnijim, svrsishodnijim stvarima, nego što traćiš svoje i tuđe vreme na pisanje i komentarisanje ko kako i na koji način eksploatiše svoj traktor i sprdaš se sa radom vrasnika istih. Izvinjavam se na:off_topic:
 
Juce mi klipu hidraulike izbila gumica.Vec sam jednom pre par godina menjao sam gumice (kupio u agro panonci).
Sta mi je pametnije ciniti da opet sam menjam ili da odnesem negde klip da se promenu i gde naci kvalitetne gumice?
Kaze mi kolega da odnesem u Lacarak.
 
Pošto si vidim po stručnosti i znanju apsolvirao MTZ traktore u svakom smislu i daleko si iznad nivoa ovog foruma,moj ti je savet da nas ostaviš na miru i poštediš nas tvojih komentara jer smatram da ne doprinosiš temi sa svojim sarkazmom i ismevanjem nečijeg truda i rada,bolje tu energiju i znanje (za koje se već predstavljaš da ga imaš) usmeri ka kreativnijim, svrsishodnijim stvarima, nego što traćiš svoje i tuđe vreme na pisanje i komentarisanje ko kako i na koji način eksploatiše svoj traktor i sprdaš se sa radom vrasnika istih. Izvinjavam se na:off_topic:

Jel to tvoj privatni forum? Izvinjavam se svima koji se nasli uvredjeni komentaru o macoru:sta:.

Kako mi je bio skinut hladnjak sa 1221 i ono ravno crijevo dolje jako lose , zamijenio sam ga, najjeftinije je kupiti komad od oko 10cm gumenog crijeva za motore , unutrasnjeg precnika fi 55mm , koje je ujedno i standard, prvo navucete crijevo na onu aluminijumsku cijev , odrezete ostrim nozem da viri oko 2cm crijeva, stavite hladnjak nazad i vratite taj komad na hladnjak koliko je potrebno. Kod mene je taj razmak izmedju cijevi hladnjaka dolje i te alu cijevi na koju se spaja oko 2cm, i to je barem meni bio najjednostavniji nacin.
 
Poslednja izmena:
Blago tebi kad imas na cosku da kupis, a ja dok iskokam ima da prodje epizoda :haha:

- - - - - - - - - -

Juce je bilo pakleno za masinu i masinistu (mi sto nemamo klime :haha:) Na 60-tom kj. upali mi se lampica i zvucni signal da sam doveo RUJU do usijanja :haha: reko imas i ti dusu i odem kuci...
 
Kad ti zao potrositi kilovat struje na kokice,ti izgleda drmas sporet levo desno kao Mujo pa naravno da ce proci epizoda.......

- - - - - - - - - -

Sta ti se usijalo?prazan rezervar na 60kj ili motor...............:osmeh:
 
Slabo se snalazim oko sporeta, vise mi lezi rostilj, kotlic...

- - - - - - - - - -

I jedno i drugo :))
A ta kazaljka pocela da laze opasno, nije bio ni na 80 kad se upali alarm, cim sam stao minut 2 polako se ugasi i zvuk i lampica..

- - - - - - - - - -

Koliko je to stepeni kad se upali, verovatno 2-3c pre stotke?
 
Slabo se snalazim oko sporeta, vise mi lezi rostilj, kotlic...

- - - - - - - - - -

I jedno i drugo :))
A ta kazaljka pocela da laze opasno, nije bio ni na 80 kad se upali alarm, cim sam stao minut 2 polako se ugasi i zvuk i lampica..

- - - - - - - - - -

Koliko je to stepeni kad se upali, verovatno 2-3c pre stotke?


pooprilicno iznad stotke.............
 
obavezno mu drzi antifriz bar na -30 do -35,i ugradi kao ja mehanicki sat,ja sam ugradio cim sam ga doterao i za sad se podudaraju vrednosti
 
Mislio sam na 1221 belarus,mozda i nema isti hladnjak,ali znam da im je hladnjak mali za toliki motor,i cim je malo zaprljan,ili fali rashladne tecnosti,on se greje.
Aco,nisam ja specijalista za to :D,ali sta ja znam,dosta je visoka ta temp,mozda bi bolje bilo sa termostatom.Ali do visokih temp. motora(kolko sam citao po ovom forumu),problem moze biti i do ventila,stanja motora,pvp,ugla paljenja,itd.
Inace ono najlakse,proveri hladnjak,jel cisto sace,kao i unutra jel mozda zapusen od taloga,ja sam detaljno prao moj hladnjak iznutra pre 2 godine mislim,sa peracem pod pritiskom,bilo je dosta nekog taloga,slicno kao mulj.Inace svake godine bar 2 puta sa peracem perem sace hladnjaka,uglavnom pred tanjiranje strnjike i zimskog oranja,tako da u najtezim poslovima nema problema sa dizanjem temp.

Hladnjak im jeste mali za toliki motor,sto se tice sirine i visine hladnjaka 82 i 1221 su isti,jedino na 1221 je deblji jer ima jedan red vise saca..........

- - - - - - - - - -

Od koje fele ti je taj mehanicki?

klasika imt teleoptik,zbog osvetljenja...........a stavio sam i onaj elektro ANEL sat

- - - - - - - - - -

2mzwc8y.jpg
 
Ja juče detaljno izduvao i oprao hladnjak,sve mi jurio ka 100-tki danas do 90 isti rad,doduše juče i prekjuče pakleno,ventilator sam nešto sjebao samo duva toplo da poludiš,sutra ga pregledam.
 
Ok. lepo si to izveo i pregledno je samo mora biti cisto staklo :osmeh:

Vidi se i kad je prasnjavo,mada je kod mene sajba uvek cista jer volim cist pogled ako slucajno neka u minjaku zaluta u atar:haha:

- - - - - - - - - -

Ja juče detaljno izduvao i oprao hladnjak,sve mi jurio ka 100-tki danas do 90 isti rad,doduše juče i prekjuče pakleno,ventilator sam nešto sjebao samo duva toplo da poludiš,sutra ga pregledam.

Zavrni slavinu grejanja:osmeh:
 
Nazad
Vrh