Motorne testere

E judi sutra stize video stihl 038av super vs sachs dolmar 153...Ocigledno je da ce biti dolmar brzi al eto malo zabave....:)
 
motorna-pila-partner-465-slika-7848188.jpg
Sinoć sam svraćao kod jednog poznanika da vidim neke dve testere. Obe neispravne i stoje mu neće da ih popravlja daje za 30 evra obe. Ima Partner 465 rasklopljenu u delove. Cilindar malo oparan, klip i karike ne valjaju. Nema mehanizam za paljenje, lanac i mač ima al nisam pogledao u kakvom su stanju. To je valjda ova. Malo sam njakao radilicu i nisam osetio da ima lufta. Možda bih mogao da joj obradim cilindar i kupim klip i kariku i mehanizam za paljenje? ne znam kolko bi to koštalo i koliko bi radila tako?A druga je homelite, na njoj fali lanac inače je cela, nije rasklopljena. Varnicu baca dobru ali kompresija skroz loša kad povučem kanap, a on kaže da je radila samo je neki problem u dovodu goriva (valjda malo laže). Znači treba joj uraditi motor, možda bi pomoglo i samo karičenje? I na njoj nema lanca neko je skinuo a i mač je neki previše dugačak, znači treba odmah i mač i lanac. Ali za Homelite na netu u postovima po forumima kažu da nema delova? Ta fabrika je propala pa je neko kupio i ponovo proizvodi i testere i za te nove je moguće naći delove ali za ove stare nema. E sad šta vi mislite da li da uzmem te mačke u džaku (testere u plastičnoj gajbi) za 30 evra obe i rizikujem da li ima i pošto delova za partnerku a homelite kad otvorim i vidim stanje možda uspem da zbudžim nešto možda od nekog kineza ili neke druge mašine. Nisam nešto pri parama ali 30 evra mogu da odvojim (a nije problem i da me sačeka za pare) pa da polako skupim para i tražim delove? Gledao sam malo po oglasima ( i kod onog Dejana iz ŠA) i vidim da testeru te veličine ne mogu da uzmem bez 200 evra a da radi i opet je pitanje u kakvom je stanju i koliko će raditi a meni je malo problem pored svih troškova (ostalih) da skupim 200 evra na gomilu. Pisao sam i ranije da imam Husqvarnu 137 i da me zeza verovatno elektronika pa nju ne bih ni popravio (zbog finansija) ako bih mogao da osposobim jednu od ove dve? A ako bi bilo para uradio bih naravno i nju za kresanje i sitnija drva. Ima li neko savet, nečije mišljenje i ako zna za delove pošto su? Nešto me zeza kopiranje slika.
200px-Homelite2.jpg
 
Sve to dok ispopravljas izacice te malo jeftinije nego da uzmes neku u dobrom i radnom stanju.Pitanje je ako zamenis klip i karike na partnerci koliko ce raditi zbog tog cilindra a da kupis i cilindar ne isplati se. Homelite necu ni da pomisljam da je popravljas jer je iz 60 godina.
Ako hoces dobru testeru uzmi neku stilovku iz 80tih do 100e i skupljaj pare za bolju testeru.. To je moje neko misljenje, da nebi jeftinije ispalo skuplje.:ppozdrav:
 
Nadjem danas onog mog majstora u radionici al u zurbi i on i ja. Rekoh "imas li kakvu jacu polovnu za mene,- kaze evo ove (stil 041) nije moja, covek je doneo ovu da se sredi i proda a on je kupio novu. 130 evra". -Ja "meni treba al nemam para moze li na rate, prvog da donesem oko 50 evra pa opet kad budem mogao jos jedna ili dve rate?-Provericu sa covekom garantovacu mu za tebe. Dodji prvog a ja cu je dotle srediti." Vidim da je otpusten levi dekl i malo ocesan ventilator i snimio sam i lanac da je skoro nov. Ne videh u zurbi al mislim da na poklopcu pored stihl 041 pise i AV, narandzast poklopac dole bela. I odjurismo svaki za svojim poslom, ostade dogovor da odem prvog sa kolko budem mogao da odvojim para. Sad trazim na netu pa i ne nadjoh nesto o tom modelu na nasem jeziku. Ima slika, vidim da ih ima dole sivkastih a gore crvenih (i naoko deluju starije od ove) a ta buduca moja je narandzasto bela. Verujem da je u finom stanju jer se vec duze znam sa tim majstorom i znam da hoce nekad da slaze za rok (ne stigne od previse posla) ali sto on sastavi mora da radi dugo i kako treba. Imam vec od njega trimer i motokultivator, dve i tri god kod mene, i apsolutno sam zadovoljan na iste. Ako uzmem ovu a ne bude para do letos i za elektroniku na hus 137 ( a ponecu mu prvog i nju da je jos malo usteli pa cu je opet probati) radicu sa stilom i sitnija i krupnija drva. I sta kazete za stil 041 i kako prolazim sa cenom?
 
Postovani drugari,
vec duze vreme merkam motorne testere, nisam profesionalac vec vikendas i treba mi prvenstveno za krcenje obale, ali i da mogu da oborim neko stablo, komsiji isecem i tako :) Citajuci forum i lutajuci po net-u izabrao sam dve testere koje su nadam se za moje potrebe dovoljne, ali se vec danima lomim koju da kupim- husqvarna 455 Rancher ili Stihl MS 290, po papirima, stil je jaci 4.1KS naspram Huskve koja ima 3.5KS. Cena obe testere je prakticno ista, ja sam blizi huskvi, nekako imam utisak da je kvalitetnije odradjena, jedino me brine snaga. Ako neko moze da pripomogne u odluci, do sada nisam imao teteru, pa bas nemam nikakvog iskustva. Hvala!
 
iz mog iskustva sa sezonskim spremanjem oko 4 do 5 metara ( a mozda i koji metar vise ) plus struganje tih istih drva , dovoljna ti je i testera od 2 KS ( moja je husqvarna 340 od 2KS ). samo ostar lanac i mozes s takvom testerom i celu sumu da poseces.Sto se tice snage sve testere imaju snage samo je vazno da lanac bude ostar. Ako se pogodi los nema te testere koja moze da struze lako sa tupim lancom, bar ja tako mislim posle iskustva sa losim lancom.
 
Au , znaci ja sam 6 godina u zabludi, a bio sam ubedjen da ima 2KS .Nije lose onda sto je jaca .Moram da se izvinim clanu Indian zbog pogresnih podataka.
 
Nadjem danas onog mog majstora u radionici al u zurbi i on i ja. Rekoh "imas li kakvu jacu polovnu za mene,- kaze evo ove (stil 041) nije moja, covek je doneo ovu da se sredi i proda a on je kupio novu. 130 evra". -Ja "meni treba al nemam para moze li na rate, prvog da donesem oko 50 evra pa opet kad budem mogao jos jedna ili dve rate?-Provericu sa covekom garantovacu mu za tebe. Dodji prvog a ja cu je dotle srediti." Vidim da je otpusten levi dekl i malo ocesan ventilator i snimio sam i lanac da je skoro nov. Ne videh u zurbi al mislim da na poklopcu pored stihl 041 pise i AV, narandzast poklopac dole bela. I odjurismo svaki za svojim poslom, ostade dogovor da odem prvog sa kolko budem mogao da odvojim para. Sad trazim na netu pa i ne nadjoh nesto o tom modelu na nasem jeziku. Ima slika, vidim da ih ima dole sivkastih a gore crvenih (i naoko deluju starije od ove) a ta buduca moja je narandzasto bela. Verujem da je u finom stanju jer se vec duze znam sa tim majstorom i znam da hoce nekad da slaze za rok (ne stigne od previse posla) ali sto on sastavi mora da radi dugo i kako treba. Imam vec od njega trimer i motokultivator, dve i tri god kod mene, i apsolutno sam zadovoljan na iste. Ako uzmem ovu a ne bude para do letos i za elektroniku na hus 137 ( a ponecu mu prvog i nju da je jos malo usteli pa cu je opet probati) radicu sa stilom i sitnija i krupnija drva. I sta kazete za stil 041 i kako prolazim sa cenom?



Bi zeleni, te je dobro posavetovao. Stihl 041 je dobra testera ali za 038 imas delova i na trafici. Najbolje je uzeti testeru za koju ima delova. Pomenuo si Homelitu, a neko je pomenuo da je prastara i da je fabrika zatvorena... U pravu je. Ljudi bukvalno bacaju testeru zbog sitnice. Stihl 038 se radi u tri verzije 038, 038s, 038m. Neki vec znaju ali da utvrdimo gradivo... 038 pormer klipa 48, 038s promer klpa 50 i 038m (magnum) pormer klipa 52. Da znas da postoje tri verzije.
Ja bih jos dodao Stihl 044 koja je u tom rangu i isto jako dobra.

---------- Poruka napisana u 17:19 ---------- Prethodna poruka je at 16:57 ----------

Postovani drugari,
vec duze vreme merkam motorne testere, nisam profesionalac vec vikendas i treba mi prvenstveno za krcenje obale, ali i da mogu da oborim neko stablo, komsiji isecem i tako :) Citajuci forum i lutajuci po net-u izabrao sam dve testere koje su nadam se za moje potrebe dovoljne, ali se vec danima lomim koju da kupim- husqvarna 455 Rancher ili Stihl MS 290, po papirima, stil je jaci 4.1KS naspram Huskve koja ima 3.5KS. Cena obe testere je prakticno ista, ja sam blizi huskvi, nekako imam utisak da je kvalitetnije odradjena, jedino me brine snaga. Ako neko moze da pripomogne u odluci, do sada nisam imao teteru, pa bas nemam nikakvog iskustva. Hvala!

Mozda je bolje Husqvarnu, malo je rasterecenija. Promer klipa 47mm, Stih 029 promer 46mm ako se ne varam. E sad... Mozda je u prednosti stihl jer se lako dolazi do delova. Recimo paljenje... Tu mogu da pametujem jer prodajem VEC module el. paljenja pa znam kakva je situacija na trzistu. El. za 455 se tesko nalazi u dobroj zameni, hocu reci da pored originala kao zamesnki moze biti Brazilski, Kineski i eventualno Turski. Licno mene bi to odvratilo od kupovine Husqvarne 455. Za stihl 029 postoji el. od dosta proizvodjaca. Koncept paljenja na Stihl 029 ili ti na MS290 isti je kao kod:024, 026, 028, 029, 034, 036, 038, 039, 044, MS 260, 290, 310, 390, 340, 360, 360C, 440. Mozda Vam ovo glupo zvuci sto sam pomenuo, ali verujte mi da el. zna da ode i da je problem posle naci kvalitetan po dobroj ceni. Situacija je takva da covek mora da obraca paznju i na najmanju sitnicu i glupost.
 
Ja imam stihl 038s 50mm klip testera je azdaja i to sto si rekao da ima svakom cosku dolova to i jeste ako se nevaram mislim da je to naj poznatija stihl testera ( bar tako mislim)..:ppozdrav:
 
Hvala svima koji su pomogli savetima, danas popodne sam pazario husqvarnu 455 Rancher! Sad procitah poruku Mr.X-a, i malo se razocarah, sad jedino mogu da se nadam da ce me dobro sluziti. :ppozdrav:
 
Nemoj da je mucis a posto neces da prodajes stotinak metara drva godisnje , sigurno ce da ti traje dugo .Ja sam moju razradjivao po savetu servisera gde sam je kupio na 4 litra benzina flasica ulja za smesu i pola sata na ler gasu uz povremeno davanje gasa. Posle toga sam strugao dok nisam potrosio svu smesu a posle toga flasica na 5 litara i nema problema.
 
nema razloga za razocarenje,clan Mr.X nije naveo ucestale boljke,vec njegov stav o tome.Husqvarnu imam od 2002.god.kupljena nova i do sada se naradila,a na njoj sem potrosnog materijala nista nije menjano(za 10 god.jedna svecica,puz uljne pumpe),vazno je da ispostujes,pre svega razradu motora i kasnije kvalitetna ulja,pravilna mesavina i majstori nece imati za leba,sretna kupovina i neka te dugo sluzi :ppozdrav:
 
imam husqvarnu 61 i radila je perfektno, ali danas htedoh da je upalim, kad prc nece. otkinuo sam i kanap za paljenje koliko sam je vukaoi ali ne upalih je. sve radi kako treba, ali tek na kraju videh da ne baca varnicu na svecicu. promenio sam svecicu. ocistio elektroniku, proverio kablove ali nece.. preptospavaljam da je u pitanju elektronika. je li imao ko slican problem?:sta: sve se nadam da nije elektronika. skoro sam uspeo da upalim sthil 32 kod strica kupljena 1990 i radila 5 rezervoara, ali on napunio nju sa uljem i jedva smo isterali ulje iz motora i upalili. mislio sam da je tu sve zivo otislo ali za divno cudo sve radi kako treba
 
Nazad
Vrh