Motorne testere

da za prodaju,dolaze u trupcima pa se krati na metrice,pa onda ide na cepanje i posle se slaze i metri a kupac ako zeli secena drva onda vrsim i te usluge....:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 19:33 ---------- Prethodna poruka je at 19:29 ----------

Al jebeno se seci drva sa ovakvih kamara hoce da se obruse drva pa je opasno moracu da smislim da nadjem neki veci plac pa da ih redjam jedno pored drugoga eventualno u dva reda u visinu jel ovako rezati je veoma opasno jesi video kako je cale na kraju videa krenuo da pada sa trupca jbg uplasio se da nekrenu drva...:osmeh:
 
pa ok. Bio sam blizu. Rekao sam da ima preko 5ks. Samo jednom sam radio sa njom i stvarno je dobra ali je malo teza. Rekao bih da je slicne tezine kao husqvarna 385xp
 
Tezina kao stihl 088...:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:12 ---------- Prethodna poruka je at 20:00 ----------

I jos jedno pitanje za sve koji su na forumu jel ima neko kompletnu kocnicu za stihl 038av stize mi sutra u zameni za ovu moju malenu ms180c?:ppozdrav:
 
Imam određenih poteškoća da nađem logiku u par poslednjih rečenica...

Stihl crveno ulje je mineralno ulje, stihl ima u ponudi i polusintetiku i sintetiku koja su drugih boja , ako ti to nije do sad bilo poznato eto cisto da znas.Ta ulja naravno kod nas se ne uvoze .Ja licno koristim Mobil dvotaktol ful sintetiku koja je crvene boje.
 
Stihl crveno ulje je mineralno ulje, stihl ima u ponudi i polusintetiku i sintetiku koja su drugih boja , ako ti to nije do sad bilo poznato eto cisto da znas.Ta ulja naravno kod nas se ne uvoze .Ja licno koristim Mobil dvotaktol ful sintetiku koja je crvene boje.

Nisi shvatio moju poruku,svejedno...
A što se tiče STIHL ulja,od sredine 90-ih isključivo njih koristim za svoje mašine...Tako da mi je bilo poznato...
 
Ja imam husqvarnu 137 nekih 6-7 godina. Kupio sam je novu i koristim samo za sebe, nekih 10tak metara drva godišnje oborim i ispresecam za šporet. Sečem i poneko baš debelo ali ne pritiskam, znači sa osećajem po zvuku motora. Odlična je testera i lepo ima snage za svoju veličinu. Međutim pre tri godine sam u žurbi otišao u drva i nasuo čist benzin umesto mešavine a bila je vrućina a još sam sekao neko drvo keje je se osušilo uspravno u obali i bilo jako tvrdo. I dok sam osetio da se pregreva i ugasio već je bilo kasno. Setio sam se šta je i napravio mešavinu ali je teško palila i nije imala snage. Rasklopio sam je ono spekla se karika i malo ostrugan klip sa jedne strane. Cilindar jedva malo oparan sa jedne strane. Cilindar sam malo ručno u krug ošmirglao vodenom šmirglom a klip i karike kupio nov. Malo odradila u mestu i ajd ponovo u drva. Radila je lepo drva za tu zimu i opet sledeće leto za sledeću zimu i oseća se da opet da je izgubila snagu. Radi ali nije to to. Znači prošle jeseni je rasklopim celu i odem u jednu radionicu gde čovek privatno radi sve te male mašinice. Testere trimere freze pumpe i agregate. Ima svog dobavljača za delove, mislim iz Niša a važi za dobrog majstora. Inače je zaposlen i u ovlašćenom distributeru i servisu vilagera. Kod njega obradim cilindar, kupim klip karike lezajeve i semeninge radilice (55 evra) i on mi i sastavi mašinu a ja odnesem kući i nastavim dalje sklapanje, karburator palenje plastike. Malo je razradim u mestu i krenem polako da presecam ona drva što sam imao kod kuće. Testera ima snagu ekstra i zvuk je pravi onako rezak. I na leru lepo radi. Ali... kad presecam drvo oko 25 cm i treba joj lupam deset sekundi da prodje do kraja javlja se neko štucanje. Probam da je baš forsiram na deblje drvo i pun gas i pritiskam je da je baš opteretim tek da ne ugušim motor to štucanje je još izraženije. Pošto ona nema one zubce pored mača da se zabije u drvo jer nije predviđena za obaranje stabala moram da je držim na rukama i celog me ljulja dok štuca a dok je zadržavam da ne udara kućištem u drvo. Svratim kod njega, on skine karburator pregleda, ureže bonsekom sa čela ona dva šrafa za štelovanje da bi moglo da se šteluje šrafcigerom (fabrički su oni ravnog čela a po spoljnoj ivici nazubljeni tako da treba specijalan ključić za štelovanje). Nije ništa naplatio, već se poznajemo, kupio sam od njega pre toga motokultivator koji radi odlično i delove za testeru a kod njegovog rođenog brata (u istom dvorištu dvorištu delove za skuter, ovlašćen servis). Znači zavrne karburator upali testeru malo je zagreje i našteluje. Kući je probam i mnogo manje trza ali opet... Ajd da i ja malo štelujem (znam malo mehanike, uglavnom sam sebi odrzavam kola traktor i krševe od freza koje sam kupoprodavao dok nisam kupio dizelku kod ovog majstor) i naštelujem kao još bolje. Skoro ne trza uopšte može tako da ostane ali primetim malo veću potrošnju i drugi baš gadan problem. Ja je inače teram (oduvek) i po nekoliko rezervoara bez odmora, samo dopunim i seci dalje. Znači pored malo veće potrošnje radi dobro ali kad ispraznim rezervoar i napunim ga odmah i palim dok je vruća pali nema problema. Ako je ostavim 5-10 minuta da iskrešem ili isprebacujem drva posle neće da upali nikako dok se ne ohladi skroz (sat vremena). Znači skroz vruća i skroz hladna pali besprekorno, kao nova, a ako malo odmori i počne da se hladi neće da upali nikako dok se skroz ne ohladi! Nije pomogla nova svećica i kurblanje bez svećice da izluftiram cilindar. Ni sa sauhom ni bez, inače joj naravno treba samo kad je totalno hladna. Nosio sam je opet do njega i on je opet preštelovao i kaže možda je bobina oslabila, nosi probaj pa vidi kako se ponaša. I zeznula me dvaput da sam izgubio vreme kad nije htela da upali ali sam završio jesenas sa drvima i tako je ostala. Probao sam jesenas i da štelujem zazor između bobine i namotaja i tom prilikom sam zezno jedan navoj da prošlajfuje ali je ostalo da čvrsto stoji bobina i nije mi se pomerala. Da li da kupujem novu bobinu ili šta bih drugo mogao da probam i kako da rešim onaj navoj? Kad prvi put izvrnem onaj jedan šraf više neće držati nikako. Moraću da urezujem nov navoj za veći šraf i da proširim i rupu na bobini za toliko ili ima neko rešenje? Nisam baš nesto ni pri parama a ne volim da mi stoji tako nesigurna testera. Kasnije sam komšiji presecao malo drva i malo hoće i da trzuće a i nikad ne znam da li će upaliti posle gašenja. Da li da odem večeras sa posla do tog majstora ako je u radionici da se posavetujem i sa njim, ne znam pošto je palenje (bobina) a kratak sam sa parama ili da pokušavam nešto sam, nisam siguran imam li odgovarajuću ureznicu a i ne znam više šta bih uopšte radi na testeri. Karburator je vraćen kao dobar (bez zamene membrana) i sito u rezervoaru je čisto. A trebaće mi testera na proleće.
 
kvar ko kvar lici na elektroniku,e sad sraf je vec problem i ne vidim drugog nacina osim urezivanja veceg i prosirivanja rupe na bombini,i da primetim nesto(bez ljutnje) da je ti bas forsiras,a da za to kako sam kazes (drva za kucu) nema potrebe...137 je hobi testera i moje misljenje da bi trebao cesce odmarati,pozdrav!
 
Znači da odem do njega i da vidim šta mi i on kaže i pošto je? Inače u sve mašine sipam kvalitetno ulje i kad počnem da radim ne odmaram i po nekoliko sati, samo dopunim i nastavim a u principu sam zadovoljan kako me služe. Uglavnom ih ne silujem, teram po sluhu koliko može motor da trpi. Možda malo preterujem sa trimerom, njega uvek pun gas i od tri do pet rezervoara bez odmora a neki malecki japanac kupljen polovan kod istog majstora pre tri god za 90 evra. Utanjio sam sa svojim drvima i možda ću ove godine kod jedne babe seći popola njeno, i meni i njoj pa će biti dosta posla za testeru. Da mogu da odvojim para za neku malo veću pa makar i vilager ali nema, škripi mi na sve strane. Taj majstor mi reče da novi vilager nije loš i da su im otklonjene mane starijih a da su prva klasa kineza. I kod njega ima svih delova u servisu. Jeste malo mučenje da obaram krupnija drva sa 137micom. Presecanje već može i polako ali obaranje kad kreće drvo nema zezanja. Ako je baš veliko i dugo ga guslam ja je uzvadim i stavim u vodoravan položaj par sekundi pa nastavim. Ne znam koliko dugo sme da radi testera kad je na stranu u obaranju stabla a da ima podmazivanje dobro na oba ležaja radilice?
 
vidim da si iz Sapca,bar tamo kod vas donose polovne masine iz uvoza,imas za 150 - 200e neki ozbiljniji stihl,husqvarnu,a malisana ostavi kao ispomoc i sitnije poslove...

p.s.ako je ovaj 558 na tvom avataru tvoj,onda znas sta moze on a sta ferguson,nece slonce u lonce!
 
Zdravo ljudi,evo mene posle duze pauze... Jel postoje husqvarnine testere(manje) koje same steluju kolicinu ulja za podmazivanje lanca u zavisnosti od opterecenja?
 
Za popravku navoja koji je ostecen postoje helicoli navoji koje se ubacuju na mesto ostecenog navoja i to moze zavrsiti u Sapcu na vise mesta.Postoje modeli testera koji separatno ubacuju ulje u zavisnosti od opterecenja to je sistem self mixing i to sam vidjao na testerama iz USA.Bili su to neki egzoticni modeli sa tri rezervoara i sa katalizatorom.Boze mili sta su tu napakovali kojekakvih senzora ,obrtaja, senzor temerature izduvnih gasova, senzor polozaja leptira.Ima cak i senzor nivoa ulja za self mixing i zbog toga ta tetstera nije htela da upali pa sam im ja to resio .Kontrola kolicine ulja za podmazivanje lanca na profesionalnim modelima Stihl-a se moze podesiti ali ona nije promenljiva u toku rada dakle sa donje strane testere se podesava kolicina ulja koju ce pumpa izbaciti.Na nekim Mc culock testerama video sam da postoji poluga sa kojom se moze manuelno spricnuti dodatno ulje u toku secenja ako se za tim pokaze potreba.
 
Nazad
Vrh