Motorne testere

Ја кад сам купио мс180 хтео сам да купим и тај метални део. Али су ме у продавници лепо посаветовали да је то само кад се много ради са тестером... Моју упалим највише 5 пута годишње... тако да је добро што нисам купио.
 
Kod mene kontra 180 je radno magare jer je zgodna ko biciklo.
Imam nešto malo jaču husk 346 i ona u šumi služi da oborim drvo i presečem deblje komade na parče a sve ostalo radi mala.
 
Dobro onda da li staviti na 180 - tku ili ne?
Obavezno stavi. Obavezno. Bez kandze, testera mi "bezi" i nema stabilnost prilikom sece. Mnogo znaci u radu.


Ja sam moju kupio u sumoopremi mada verujem da je svuda ima. Evo izguglah brzinski


 
Bez veze je sto fabricki ne dodje, nema veze sto je mala testera.
Nerviraju me ta skrtarenja na nekim glupostima kod poznatih brendova.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne dođe zato što ona nije predviđena za veće šumske radove.
U karakteristikama za nju su predviđeni građevinski ,voçarski i lakši radovi u šumi.
Dok je npr.kod mene do pre 5-6 godina bila jedina u domaćinstvu i u šumi obarala debla i do 50tak centimetara.
 
Nije mi testera pri ruci pa me interesuje da li se ti zubi zamo usrafe ili treba da se probuse rupe na testeri (ms180)?
 
Stigla prinova. Stihl ms 261 od 2,8kw/3,8hp sa stelujucim karburatorom.
U fabrickom stanju, osim kandze koja je neka budzevina. Od ulaganja ima i jedan veliki amortizer koji treba zameniti.
Dosla je sa novim macem 13" i i novim lancem 28 zuba .325 sto me posebno raduje.
Na prvi pogled, prvi utisci su pozitivni. Ne svidja mi se sto H dizna imaj blokadu tj mogu je zaviti ali je ne mogu dodatno odviti, pa iako se pod punim gasom vrti na 13800, hteo sam da joj odvijem malo H diznu, da mi previse "ne peva" ali nisam mogao. Moze samo da se zavije. To se moze resiti ali eto..
Preko L dizne sam joj malo rad popravio, i dobila je ostrinu ali ipak ne reaguje na prvu onako idealno na malom gasu, da ujede, ali kasnije pod punim gasom to kompenzira i ima snage u drvetu.

Evo par fotki
















Evo i jednog videa. Ako vam nesto upadne u oko, javljajte :ppozdrav:

 
Čestitke za nabavku!
I kod mene na 026 je ta rezna garitura od 28 zuba, jedino imam lančanik od 8 zuba za brzo rezanje u tanjim drvima. Za debelo mora da se stavi lančanik od 7 zuba radi većeg obrtnog momenta.
Preporučio bih ti da nabaviš sebi i zvezdu od 8 zuba pa malo probaj kako se ponaša.
 
Ako sam te razumeo, fabricki je 7 zuba i tako je i kod mene sada. Ti si stavio zvezdu od 8 zuba da bi dobio brzinu reza za tanja drva?

Meni ova 261 treba za srednja drva. Za mala imam ms 180.
 
@markokg1982 Za L diznu osim sami odziv gasa, isto treba kad das pun gas na kratko i pustis brzo\skoro momentalno da se obrtaji spuste...ako nema dovoljno goriva\siromasno radi treba vremena da se vrati\spusti na ler...da je moja testera probao bih 1\8 ili 1\4 da odvijem L.
 
Zanimaju me iskustva u vezi motornih testera
Znam da su Stihl testere među najboljima ali su one najskuplje.Meni ne treba profesionalna testera već za povremenu upotrebu ...
Womax testere su po specifikaciji dosta dobre jer imaju čak 4 KS za oko 15.000 dinara
a ostale poput:
FARM
Vilager
Einhel
su nešto skuplje sa sličnim karakteristikama...

Da li je Womax dobra testera da li može da izdrži bez kvarova bar 2 godine dok traje garancija?
Da li stvarno motor ima snagu 4 KS kao što piše?
Ili je neka druga marka bolja?

Koja su Vaša iskustva?
 
Nazad
Vrh