Motorne testere

Da li je to marka PROFESIONAL ili je profesionalna stilka npr?

U koliko je marka PROFESIONAL onda se radi o kinezu niskog kvaliteta . Poprilicno sam upoznat sa tom markom . To sto je iz Nemacke nemoj da te vara . Tamo se te testere prodaju za sitne pare .

Jel si dobio dve motorke u kutiji?

I da oces da je prodas ne mozes za nju da uzmes vise od 6 do 10 hiljada plafon . Ako prodas nekom ko se ne razume pa mu nemacka nesto znaci . I einhell je iz 'Nemacke' pa svi znamo kakav je . Meni lepo radi jel cuvam masine .

Znaci ostavi to za sebe pa dok radi radi. Moci ces ponekad da iseces nesto relativno tanko. A kad potrosis jedan rezervoar onda tu stavis da je odmoris a palis drugu . To ti je bolja varijanta.
 
Kineze prepoznajemo po specificnim amortizerima koji se nalaze iznad cepa rezervoara goriva . Vidi se gumeni deo i plasticni cep u sredini . Nalazi se i sa druge strane na istoj pozicij. Dalje vidi se po karburatoru , marka , kad skines filter vazduha vidis marku karba. To je uglavnom losa kopija walbro karbova.

Mesavinu pravi tako sto na 4l benzina sipas jednu bocicu sintetickog ulja .

No sve sto je dzabe je odlicno.
 
Dakle prijatelju Dule , ovo sam dobio u znak zahvalnosti što sam jednom gastajbateru učinio jednu uslugu, nisam se nešto namučio, inače su u posebnim kutijama i baš sutra planiram da isečem jedno dva metra bukovih drva, jer sam do sada imao električnu ali otišo plastični zupčanik . I piše China na kutiji a ja se ponado da se u Nemačkoj pakuje pa kao malo je bolja.Možda glupo pitanje, ali da li da pustim da prvi rezervoar odradi u prazno ?
 
To svakako. Ali moras da joj dodajes gas povremeno . Znaci ne da je upalis pa dok ne stane.

Posto je bukovina onda posle jednog rezervoara pali drugu pa nastavi ukoliko neces da je prodajes. Moj savet ti je da zadrzis obe pa da ih menjas dok seces . A kad jedna crke imaces delove da prepakujes na drugu . Ovako za njih moras za delove da juris . Nesto od vilagera se uklapa a ostalo od raznih proizvodjaca. Zavisi od koga su sta iskopirali . Npr karb je kopija walbra pa ces membrane i iglicu da trazis za walbro karb. . .
 
Prijatelju Dule koliko sam shvatio sa ovom testerom treba praviti češće pauze da bi se hladila
 
Pa tako nesto . Na svakih 1-2 rezervoara. Sad mozes ina svaka 2 , ali na leto posle jednog .

Tri godine sam radio sa kinezom pa ti ovo pricam iz iskustva . Za te 3 godine se dosta puta kvario i sad mu je stradala uljna pumpa pa se ne zurim da ga popravljam jer sam kupio novu husqvarnu .

Kako se ti budes ponasao prema testeri tako ce i ona da ti sluzi . Moras biti nezniji i ne smes da je silis i pretiskas mnogo.

Ajd pa nek te sluzi 100 godinica. Srecno sa motorkom . . .
 
Pa bre komso dobrodosao na najbolji forum :cao:,ja sam 5 stanica ispod tebe(Carina),sto se tice motorki video sam ih na limundu i da se ne ponavljamo poslusaj Duleta,jer su to plasticne igracke,pozdrav ::namigivanje::
 
Savoris, imam papirce koje mi je tzv.serviser popunio kad mi je primio na servis, mada je i to ko preko q...ca uradio tek kad sam popizdio i reko da cu uci u servis i uzeti prvu testeru koja mi bude na nisanu....verovatno je pristao sto je ta bila Dolmar 7900 :D, pa je odlucio da je primi na servis....
Inace datum na toj potvrdi o prijemu testere na servis je 07.02.2011, i zapisana je moja adresa i broj telefona (mob i fixni), a i koliko sad gledam, uredno je popunjena.Sad samo da sacekam tih 45 dana pa po novu! Najveci fazon je to sto mi je stiglo jos 7-8 kubika sljivovine i cerovine a ja testeru nemam, a zarekao sam se da je necu uzimati ni od koga! Doduse ima komsija jednu msm da je AGM, ali brate ta trosi ko kuga....verujes li mi da na 1 kubik ode rezervoar mesavine, a lanas naostren u servisu masinski!
 
crni gruja je napisao(la):
@mikinac2
idi i predstavi se , ko si, sta radis ,cime se bavis ..
Post je spojen: [time]1299218174[/time]
_________________________________________________
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
ma momak ne ,,jeb... ,,, dva posto nece da se predstavi pa to ti je :bravo:
Post je spojen: [time]1299348880[/time]
_________________________________________________
Ime: mikinac2
Poruka: 4 (2 po danu)
Pozicija: Novi korisnik

Pol:
Starost: Nije dostupno
Lokacija: Smederevo
Datum registracije: 02.03.2011, 21:36
Zadnji put prijavljen: 04.03.2011, 23:
 
@neledr
sačekaj i tih 19 dana strpi se , a u medjuvremenu objasni tom kurtonu od servisera koliku štetu možeš da mu napraviš negativnom reklamom , samo mu to mirnim tonom objasni i smješkaj se ::namigivanje:: ako ima trunku mozga neće ostati ravnodušan
lijepo mu reci da ćeš doći sa tablom od 3X2 metra ispred njegove radnje sa natpisom ''OVAJ ME JE PREVARIO'' ili sličnim tekstom , i da imaš na raspolaganju 10tak dana da mu po cijeli dan stojiš ispred radnje u sred njegove sezone
pa mu objasni da ćeš samo sa tom tablom da mu ''skineš'' 50% mušterija , a dalje načine antireklame bolje mu je da ne traži da mu pojasniš :cao:

vjeruj mi ovo je jako učinkovit sistem , svi se useru kada im ovo pomeneš , ja sam tako sa tablom priprijetio jednoj benzinskoj i problem je riješen u narednih 15 minuta ::namigivanje::

a ako ovaj DUREX ne bude imao sluha ili bude prilično glup da ne shvata pojam ''antireklama'' onda mu lijepo potraži nadređenog pa to sve objasni njemu :D


nego ja danas na mojoj DOLMAR 100 zamijenio crijevo od benzina , sada radi kao pčelica , a stvarno me je namučila dok sam našao problem jer je crijevo tako kurvanski napuklo da je stvarno stvarno bilo teško vidjeti :zli:
 
dejan 351 je napisao(la):
Pa bre komso dobrodosao na najbolji forum :cao:,ja sam 5 stanica ispod tebe(Carina),sto se tice motorki video sam ih na limundu i da se ne ponavljamo poslusaj Duleta,jer su to plasticne igracke,pozdrav ::namigivanje::
Pozdrav i za tebe Dejane
 
Juce poseko jos kubik bukve(za sebe) i 2 kubika bagrema(usluzno),nisam siguran ali mislim da su Rusi ukinuli prolece :haha: :haha: :haha:
 
Uzeli Suljo i Mujo motorku i odose u sumu da sijeku drva. Kad nakon izvjesnog vremena dodje Mujo kod Sulje i zali se. "Slusaj Suljo! Ja se cijeli dan mucim oko jednog stabla, a ti vec oborio deset balvana. Kako ti to uspijeva?" Mujo ce: "Ne radim nista posebno. Prvo upalim motorku pa onada... ". Kad ce ti Mujo iznenadjeno: "A TI JE PALIS !!!!"
:haha:
 
Motorna testera Homelite CSP 4016
Moze li mi iko reci nesto o njoj?Imam je za relativno povoljnu cenu-80e,al nikad cuo za nju.
 
Nazad
Vrh