Motorne testere

Da za sebe isecem 15ak metara bukovine,i to ne od jednom.Kontao sam da mi je mogao i preporuciti sledeci model koji je mislim preko 30000,ali rekao je da je ova idealna za kucne poslove,a da npr.ms 170 nije za te stvari vec uglavnom za tesarske radove.Hvala svima na cestitkama,sad sam je probao i svidja mi se,lagano sece i velike trupce,ne pritiskam je vec samo pustim da sama sece.na prvi pogled zadovoljan.
 
Ja sam danas kupio Stihl ms 180 u stilhovoj prodavnici u Novom Sadu(u okviru Sima na Novom Naselju),objasnio sam prodavcu za sta mi treba i on mi je sam preporucio nju,i jos je dodao da samo ona i jos jedna model imaju garanciju po 3 godine,a svi ostali dve, to mi je pomoglo da prelomim.
Kad bolje pogledas, lepo je imati garanciju ali tesko da ce ti zatrebati jednom ili dva puta za te tri godine. Vrlo verovatno ni jednom. Ti je koristis za tih 15m bukve mozda najvise 5 dana godisnje. I ja sam kupio skoro novu i za nekoliko meseci sam je koristio dva puta do sada. Sad cu mozda ovih dana cesce da je koristim. Prezadovoljan sam sa njom za sada, a kako i ne bi kada mi je druga velika testera teska 8,4kg sa punim rezervoarima..

U svakom slucaju, cestitam na kupovini.
 
Koristite li nešto od zaštitnih vizira, šlemova i sličnog i šta? Husqvarna, Stihl, ili neki drugi šlem sa antifonima i mrežastim vizirom? Ja trenutno koristim običan mrežasti vizir, bez antifona. Ponekad u kombinaciji sa zaštitnim naočarima. I on je odličan (naspram skoro nikakve zaštite sa naočarima) ali bih uzeo nešto ozbiljnije, pre svega zbog buke...
 
Da za sebe isecem 15ak metara bukovine,i to ne od jednom.Kontao sam da mi je mogao i preporuciti sledeci model koji je mislim preko 30000,ali rekao je da je ova idealna za kucne poslove,a da npr.ms 170 nije za te stvari vec uglavnom za tesarske radove.Hvala svima na cestitkama,sad sam je probao i svidja mi se,lagano sece i velike trupce,ne pritiskam je vec samo pustim da sama sece.na prvi pogled zadovoljan.

Nek te sluzi dugo bez kvarova. To sto sama vuce u drvo i napred tako da jednom rukom mozes da struzes zavisi od ostrine lanca. Sto se lanac vise bude tupio sve manje ce da vuce napred dok struze i sece.
 
Od zastitne opreme obavezno koristim nekoliko rekvizita bilo temperatura +44 ili -4. Preko ociju obavezno bar radionicke naocare sa zastitom slepoocnice i zatvorene do obrva. To je najmanje i redje, a najcesce providni vizir preko celog lica do pola glave sa mehanizmom za dizanje. Za ruke obavezno rukavice kozne jake. Na nogama uvek gumene cizme Tigar i mufovi preko gornjeg dela. Ako je bas dugotrajan rad i veca mogucnost gubitka koncentracije, koristim jaci paket zastite bez obzira na spoljnu temperaturu. Osim velikog vizira, jakih rukavica,,budu jaka radna bluza sa rukavima i radne pantalone, a cizme Tigar model sa celicnim svodom iznad prstiju i drvenim djonom ulivenim u gumu. Preko cizama uvek mufovi (kucna izrada kao za skijanje, protiv upadanja piljevine u cizme). Svaki koncic od zastitne opreme se do sada opravdao dejstvom protiv mog povredjivanja ili sakacenja. Bilo je i unistene opreme ali ja ceo (u najvecoj meri). Da sam u nekim prilikama imao zastitne pantalone i bluzu sa zastitiom od testera (punjene plasticnim rezancima) nebih nikad imao ni ogrebotine.
 
Uglavnom nosim neke lagane naočare (zaštita od trunja i prašine), obavezno kvalitetne rukavice (da se ne pokidaju nakon par dana, a da imam dobru kontrolu mašine), duboke cipele sa metalnim zvonom. Ostatak uniforme uglavnom ratna, tek da štiti od šiblja i udaraca manjih grana. Bilo ni dobro da ima nešto bolje, ali uvijek je nešto preče pa to čeka bolja vremena. :osmeh:
 
Radio sam dugo godina u šumi sečom izvlačenjem i transportom do kamionskog puta.
Imam hugsvarnu 385 xp i 266.
Nemojte nikada da sečete jednom rukom koristite zaštitnu opremu i ne žurite.
Nikada ne idite sami u šumi povrede testerom su katastrofalne ona kida.
Vuča u drvo ne zavisi samo od oštrine lanaca,zavisi pod kojim je uglom lanac naoštren i od vodjica tj.čistača koji regulišu dubinu reza.
Kako se lanac troši treba koristiti tanje turpije za oštrenje i vodjice turpijati ali ne previše kako testera nebi poskakivala već ravnomerno vukla u drvo.
Na takav način kolko god se lanac troši ona vuče u drvo.
Kad je lanac pri kraju bacite ga jer je oslabljen pa pucaju zubci koji mogu da vas povrede.
Pozdrav za sve i srećno vam bilo.
 
Preda, ti si prvi da sam procitao da ima istu testeru kao i ja tj husqvarnu 266. Kako se kod tebe pokazala i sta mislis o njoj generalno?
 
Radio sam dugo godina u šumi sečom izvlačenjem i transportom do kamionskog puta.
Imam hugsvarnu 385 xp i 266.
Nemojte nikada da sečete jednom rukom koristite zaštitnu opremu i ne žurite.
Nikada ne idite sami u šumi povrede testerom su katastrofalne ona kida.
Vuča u drvo ne zavisi samo od oštrine lanaca,zavisi pod kojim je uglom lanac naoštren i od vodjica tj.čistača koji regulišu dubinu reza.
Kako se lanac troši treba koristiti tanje turpije za oštrenje i vodjice turpijati ali ne previše kako testera nebi poskakivala već ravnomerno vukla u drvo.
Na takav način kolko god se lanac troši ona vuče u drvo.
Kad je lanac pri kraju bacite ga jer je oslabljen pa pucaju zubci koji mogu da vas povrede.
Pozdrav za sve i srećno vam bilo.
Sve je to tacno, koristim priliku samo da ukazem da je vec otvorena slicna tema, pa mozete tamo o tome.
http://poljoinfo.com/showthread.php?6846-Motorna-testera-i-bezbedan-rad
 
Preda, ti si prvi da sam procitao da ima istu testeru kao i ja tj husqvarnu 266. Kako se kod tebe pokazala i sta mislis o njoj generalno?
Ona je malte ne ista kao i tomos hugvarna 61.
Ima loše gumene amortizere,karburator joj se puni često prljavštinom, treba ga redovno čistiti.
S druge strane brza je i jaka motorka u njenoj klasi,uz dobro odrzavanje mislim da je to dobra motorna testera.
Mislim da za ove starije modele treba praviti malo jaču mešavinu,ne previše jer onda dimi i gubi snagu.
 
Bas sam skoro u ovoj temi pisao kako su mi bili propali svi originalni amortizeri, pa sam ih sve i menjao. Za karburator nisam znao tj nisam to primetio. Problem koji imam ponekad (dok sam cesce radio sa njom) je da hoce da promeni zvuk, ili da smanji gas i da zeza prilikom paljenja.
Zamenio sam membrane, iglicu, i za sada je ok tj nisam radio dugo sa njom.

Evo kako je radila pre tog servisa... Nastelujes je da zvuci skroz ok i da ima lep odziv na gas, i na 1:00 minutu snimka, cuce se lep rad na punom gasu tj priblizno kako bi trebalo da radi, ali pri drzanju punog gasa, sto je na oko 1:10 sec se cuje kako promeni zvuk kao da joj je na H smanjeno gorivo pa ima veliku turazu.
Sada je ok, nego bas mi i nedostaje da malo radim sa njom pa da je ponovo testiram kako se ponasa kada malo zapne.

 
Danas je prvi put za vise od dve godine rada sa malom Husqvarnom 236 da me uopste podsetila da je treba pogledati. Kao i obicno zurno sam je napunio i nanisanio poluiskopan BADEMOV PANJ ODSECEN PRE 4 GODINE (beton, samo sto ne varnici) od oko 60 cm. Kad sam ga napao punim gasom, a testera se malo udavi.. pa opet... pa nece da primi pun gas... Aahmm. Odvrnuo sam gornji poklopac 3 srafa da dodjem do filtera vazduha i imam sta da vidim. Filc nije skroz zagusen ali ima malo prasine i piljevine. Uzeo sam kompresor, dooobro izduvao sve iznutra (inace iznenadjujuce cisto sa tek malko prasine ponegde), zatim skinuo filcani filter vazduha sa limenim ramom (jedan srafic). Posebno sam izduvao filcani filter IZNUTRA KA SPOLJA u nekoliko puta i vratio filter sa limenim okviricem na mesto. Probno palenje je uspelo iz prve, pun gas prima odmah i bez gutanja knedle. Prva kontrola svecice uopste od kupovine testere je pokazala zazor oko 0,6-0,7 mm na CHAMPION RCJ7Y sto je malo povecano. Vracen je zazor na propisnih 0,5 mm, probno palenje je bilo uverljivo. Ipak sam stavio ganc novu odgovarajucu NGK BPMR7A (imao u rezervi) kada je vec otvoren poklopac a originalni Champion RCJ7Y je odradio skoro 2 litre dvotaktola za 2 godine i 1 mesec. Potrosnja goriva je bila smesna. Husqvarna 236 (motor 38 ccm) trosi manje od polovine potrosnje testere od 50 ccm (a nije duplo manji motor). Verovatno je razlog famozni patent X-Tork (dodatni vazduh za dodatno sagorevanje, ili kako neki kazu motor sa ispiranjem). Karburator nije pipan nikad, ni danas. Vracen je gornji poklopac i rad na panju, pa sitnjenju ogreva... Dakle ovo je bio prvi pregled uopste od kupovine (25 meseci), namerno nisam cistio ni jednom godisnje da vidim kada ce se javiti. Ubuduce sledi ciscenje filtera vazduha i opsti pregled jednom godisnje kao i sve druge masine sto imam. Naravno uz svakodnevno spoljno ciscenje, cesce ostrenje lanca, strogu paznju oko dvotaktola. Dobra mala!
 
Poslednja izmena:
Kupljen mač i lanac oregon za testeru dolmar115,od tada imam problem sa popuštanjem lanca ,za svaki rezervar goriva moram dotezati lanac,šta bi mogao biti problem?
 
Sve ovo sto kaze Phliby,samo da dodam da hoce da se opusta i ako se vise radi sa gornjom stranom maca.
 
U pocetku lanac hoce brze da se isteze, to je vidljivije sto je duzi mac. Drugi razlog zasto se brzo isteze je pregrevanje (rasiri se, dilatacija), mozda je dotok ulja na mac nedovoljan, opet ako je mac duzi potrebno je vise ulja. Imao sam i ja slicnih dozivljaja, ali bilo je ipak sve u redu. Sumnjao, sumnjao ali svo vreme radio. Posle okacio kraci mac i sindrom nestao. Onaj duzi mac je dotle odradio da je dobio zljeb ispod zvezde, da je bio los nebi odradio 10% od svega.
 
Nazad
Vrh