Motorne testere

Moj je savjet odmah polako piliti bez ikakvog razrađivanja .
Uvjek za za bogatiju smjesu ali uz kontrolu auspuha .
 
Sad cu polako da pocnem da secem sa njom... Kad je radila na prazno poveremeno sam dodavao gas,polako...
 
Seci slobodno , bez preterivanja naravno.

Danas je potrosila jos jedan rezervoar u mestu naravno opet uz blago dodavanje gasa,posle sam ponovo napunio rezervoar i malo sam sekao sa njom neko granje i tako sam potrosio pola rezervoara...

Uz te popravke morao samd a zamenim jos i onaj zupcanik sto pogoni lanac... Sledeca investicija ce mi biti mac...

Posto jos uvek nemam gde da je probam dal sece pravo i kako sece,na granje to se nemoze osetiti...
 
Ja sam sa dosta ljudi pricao i dosta citao i da li i kako razradjivati testeru i skoro svi imaju neka drugacija misljenja.Licno mislim sa treba napraviti nesto jacu mesavinu i pustiti na ler uz povremeno dodavanje gasa,recimo do pola i onda lagan rad bez velikog opterecenja i obavezno po zzavrsenom poslu da odradi malo na ler kako bi se postepeno rashladila.To je neko moje misljenje.Testera moze da sece ukrivo,odnosno da vuce u stranu ako je lanac lose odostren.
 
Pa tako su i meni serviseri rekli sto su je odradili... Rekao mi da napravim jacu mesavinu (sto i jesam) i ostavio sam je na ler gas da radi i povremeno polako dodavao gas... Tako je potrosila 2 rezervoara,mozda malo i jace jel kazu u servisu da su je i oni ostavili da radi...

Ma lanac sam stavio nov odmah kad je vec bila u servisu... De lanac da ostavim stari...:osmeh:

- - - - - - - - - -

A da danas malo testirao tezinu testera!!!!

Stil 064- Teska je 10kg sa punim rezervoarom ulja i benzina...
Stil 038- Teska je 9kg sa punim rezervoarom ulja i benzina...

I Stil MS 341 - Teska je 7kg sa Punim rezervoarom ulja i benzina...
 
Pa tako su i meni serviseri rekli sto su je odradili... Rekao mi da napravim jacu mesavinu (sto i jesam) i ostavio sam je na ler gas da radi i povremeno polako dodavao gas... Tako je potrosila 2 rezervoara,mozda malo i jace jel kazu u servisu da su je i oni ostavili da radi...

Ma lanac sam stavio nov odmah kad je vec bila u servisu... De lanac da ostavim stari...:osmeh:

- - - - - - - - - -

A da danas malo testirao tezinu testera!!!!

Stil 064- Teska je 10kg sa punim rezervoarom ulja i benzina...
Stil 038- Teska je 9kg sa punim rezervoarom ulja i benzina...

I Stil MS 341 - Teska je 7kg sa Punim rezervoarom ulja i benzina...
ja imam 038-micu i sa starom originalnom vodilicom skoro 11kg,nedavno sam uzeo novu vodilicu rolomatic i to je tu oko 9kg zmaj testera,samo mislim da je 064 neprikosnovena poteska ali brije
 
http://www.telegraf.rs/zanimljivost...ite-akumulator-uz-pomoc-motorne-testere-video
MOŽDA VAM ZATREBA: Evo kako da napunite akumulator uz pomoć motorne testere (VIDEO)

Nije losa ideja jako je kreativan ali uglavnom kad se to desi na automobilu nemas motornu testeru kod sebe... Ili je na mnoga vozila to neizvodljivo jel je alternator nepristupacan... Ali nije losa ideja... :osmeh:

- - - - - - - - - -

ja imam 038-micu i sa starom originalnom vodilicom skoro 11kg,nedavno sam uzeo novu vodilicu rolomatic i to je tu oko 9kg zmaj testera,samo mislim da je 064 neprikosnovena poteska ali brije


Da malo je 064 teza od 038 ali razlika u snazi je OCIGLEDNA!!!! Oseti se razlika itekako...
 
Sta mislite da li valja ovo ulje za mesavinu????

080914194749.jpg
 
To je jedno od boljih ulja, a inače što se tiče stihl i husqvarna ulja najbolje ih je uzimati u litarskom pakovanju. Najmanja šansa da te zajebu, a i izađe jeftinije nego na bočice od 100 ml.
Ako neko baš malo radi i traži mala pakovanja neka uzme dvotaktol sint rafinerije ulja Modriča, jer se isto može svugdje naći original.
 
To je jedno od boljih ulja, a inače što se tiče stihl i husqvarna ulja najbolje ih je uzimati u litarskom pakovanju. Najmanja šansa da te zajebu, a i izađe jeftinije nego na bočice od 100 ml.
Ako neko baš malo radi i traži mala pakovanja neka uzme dvotaktol sint rafinerije ulja Modriča, jer se isto može svugdje naći original.

Necu vise da kupujem one male bocice jer nemam poverenja... Sve su mi sumnjive i svuda su te male bocice iste!!! I na pumpama i na pijaci i u prodavnice pa sumnjam da su fals roba...

Nemogu nigde da nadjem Stil ulje litarsko pakovanje... Samo ovo Huskvarna ali deluje mi kvalitetno...
 
Ima da se uzme Stihl u pakovanju od pola litre i od litru. Ovo tvoje ima mericu gore, za pravljenje smeše. Isto ima i Stihl od litru, samo je mnogo skupo. I šta će ti toliko ulja kad ti to ne trošiš... :osmeh:
 
Ima da se uzme Stihl u pakovanju od pola litre i od litru. Ovo tvoje ima mericu gore, za pravljenje smeše. Isto ima i Stihl od litru, samo je mnogo skupo. I šta će ti toliko ulja kad ti to ne trošiš... :osmeh:

Koliko je skupo Stil od 1l????? I gde ima da se nadje??? Kod mene nigde nemogu da nadjem... Jedino preko neta...

Pa ovako volim da imam kvalitetno ulje.. :osmeh: Meni 2l tog kvalitetnog ulja stignu za celu godinu mozda i ostane.. :haha:
 
Ciro, kod nas u Stilovoj radnji u Kovinu imas koje god hoces ulje,ima i od 10 litara,ili 8 tako nesto ne secam se.Ja kupujem male bocice od 100ml jer mi vise ne treba,ali nemaju cep nego se otkine kraj i onda sipa,a sve pise na Nemackom,tako da ne moze da bude fals.Cena je 250 dinara za bocicu malu.
 
Nazad
Vrh