Motorne testere

Husqvarna,Jonsered,Stihl,Dolmar,Oleo-Mac,imaju sve tri palete proizvoda,za kucnu upotrebu,za intezivnu upotrebu,za profesionalnu upotrebu,dakle koju god izaberete kvalitet je nesporan,a za to treba da se plati

- - - - - - - - - -

Mozda nekom zatreba,STIHL jesenja akcija 2014 (cene su sa dodatnim rabatom od 5% i snizenjem od 10%)

MS 170 - 19.900,00 (ovaj model je bez popusta)
MS 180 - 23.310,00
MS 211 - 28.980,00
MS 230 - 43.110,00
MS 290 - 57.150,00
MS 390 - 66.150,00
MS 381 - 71.910,00
MS 461 - 96.660,00
MS 661 - 105.210,00
MS 880 - 147.960.00
 
Mozda nekom zatreba,STIHL jesenja akcija 2014 (cene su sa dodatnim rabatom od 5% i snizenjem od 10%)

MS 170 - 19.900,00 (ovaj model je bez popusta)
MS 180 - 23.310,00
MS 211 - 28.980,00
MS 230 - 43.110,
MS 290 - 57.150,00
MS 390 - 66.150,00
MS 371.910,00
MS 461 - 96.660,00
MS 661 - 105.210,00
MS 880 - 147.960.00[/QUOTE]

mislim da si zakasnio, ta akcija je prosla pre vise od mesec dana
 
Pa gledam uvek na stihl-ovom sajtu, a tamo nema nikakve akcije
Kao prvo,ne informisem se samo preko sajtova,drugo,tacno da jesen nije nastupila (uskoro ce),ali kako je ekonomsko stanje i platezna moc ljudi porazna,trgovci se dovijaju na sve nacine da privuku kupce,STIHL jesenja akcija,traje od 15.8 2014. do 30 .10.2014.

- - - - - - - - - -

Nekeko po mom skromnom misljenju, najbolje vreme za kupovinu je pred kraj zime, februar, mart, cini mi se da tad budu najpovoljnije.
Tako je,u prolece se kupuju testere,a u kasnu jesen trimeri
 
Podijeilo bih sa vama moje iskuststvo sa jednim problemom na motornoj testeri STIHL 038 AV, koja proizvedena 1985, nije jemnogo jada ubilo, ne znam je li za skoro 30 godina presegano 200 m drva. Uglavnom, vec par godina desava se da prilikom rada sega pocne da se gasi. Onda se jedva upali, pocnem da radim, pustim gas, ona se ugasi. Upalim, pustin na ler da radi, ona se ugsi. Nosio sam je kod svih majstora u Podgorici, za koje vazi da su dobri, ukljucujuci i ovlasteni servis, ciji vlasnik popravlja testere i pente vise od 30 godina, i nista. CIsti, steluj, mijenjaj membrane, filtere, opet isto. Radi pola sata i opet isto. Prosle zime pozajmim prijatelju (automehanicaru inace) da isprekida drva, i objasnim mu problem. On pocne da radi i pocinju problemi. Skine poklopac filtera, filter, pogleda malo i uzme lemilicu i prelemi jedan spoj. U pitanju je jedan pletena bakarna zica koja ide od prekidaca za gasenje testere. Od tada radi kao sat. Prije par dana sam isprekidao 5 m drva, radila je kao nova. E sad sve ovo ne bilo interesantno da ja nisam nosio testeru nekoliko godina kod ovlastenog servisera koji nije uspio da ustanovi kvar, i pored skoro 40 godisnjeg iskustva. U glavnom, ja sam srecan kao malo majmunce :) U sustini od muke sam tragao po internetu da nadjem nekakvo resenje i nabasao na ovaj forum, i rijesio da vam se prikljucim.
 
Eto,stvarno zanimljivo iskustvo i dokaz da ni ovlasceni servis nekad ne moze da resi kvar.U ovom slucaju bas bezazleni kvar.Bitno da je ona sad ispravna i da radi kao sat i samo gas.:ppozdrav:
 
- - - - - - - - - -

meni pre neki dan jonsered zalepio kariku za klip,ugasio se i vise nije hteo da upali sad sam kupio huskvarnu 365 special,testera ko zmaj
 
Poslednja izmena:
Jel ima možda neko Stihl 046 ali rasturenu ili sa zaribalim motorom? Drugar ima jednu koja je nazad izlomljena a motor joj je dobar, pa bi da od dve da sastavi jednu.
 
Za utehu njemu zeznuli su se pre mnogi jer su se poveli za cenom koja je pravi mamac za naivne.Skuplja dara nego mera to je geslo za viladzere i za njemu slicne podvale.
 
Imam tomos husqvarnu 266 sve sam skoro unutra izmijenio ali me zeza pri paljenju.Kada povučem čok da upali ona se ne ugasi kada se "javi" nego nastavi da radi jos neko vrijeme i pod cokom pa se ugasi. Onda vratim cok da upali ali onda prvi put upali pod velikom turazom neko vrijeme i kad dodam gas ugasi se , a nekad kada vratim čok poslije prve " faze" i pokusam upaliti necen da upali nikako. Sta bi to moglo da bude?
 
Dulis, uzmi mali srafciger, i skroz zavij L i H koji ti se nalaze sa leve strane testere. Onda i L i H okreni za tacno jedan ceo krug (odvijas za jedan krug). Posle toga upali testeru i vidi kako se ponasa.
Ja imam istu tu testeru, i kod mene je potrebno da posle za fino podesavanje jos za nijansu zavijes H ali vrlo malo.
Probaj to kao prvu pomoc i javi da li je uspelo.
Trebalo bi da se hladna testera javi posle dva ili tri pokusaja paljenja, onda vratis sauh i cim povuces, odmah upali i radi pod slabim okretanjem lanca, ali se ubrzo smiri i radi lepo. Onda jos proveri da li ima potrebe da povecas/smanjis ler gas (veliki sraf sa isto leve strane testere).

P.s. ako si pocetnik u stelovanju, a verovatno jesi, skini gornji poklopac na testeri (tri srafa) da bi bolje video ta dva srafa L i H od karburatora. U suprotnom, moze se desiti da ih nisi skroz zavio u startu, ili da ih posle ne odvijes po jedan pun krug ravnomerno.
 
Nazad
Vrh