Motorne testere

Meni je ovo kolekcija testera sa odprilike slicnom snagom i tezinom.
Lepo bi bilo da imas i neku okretniju testeru manje tezine za okresivanje i lakse radove(recimo ms180/211). Tako ledja mnogo manje osecaju.
 
@Cira 92,dobra kolekcija.Koliko ti racunas da ima drva u toj jednoj prikolici?@Bi Zeleni,ti si hvalio tu tvoju 064,ako se ne varam,a ono Cira morao sve da menja.
 
pozdrav svima...interesuje me vase misljenje o jonsered 2055 turbo, ..polovna , izgleda lepo , 160 eura, ali ja nista o njoj ne znam, pa ako neko moze nesto da mi kaze, dobro bi mi doslo...hvala unapred...
 
Spada u profi masine,veoma kratko se proizvodila (2002.2004.),naslednica 2054,a od 2004.godine proizvodi se nesto jaci model 2156,inace imA 3,8KS,53,2 kubika i teska je 5,2kg,ako je dobra nisu to velike pare za nju
 
Imao sam Alpinu iz 80-ih godina, KATASTROFA i jos nekoliko ljudi sam znao sa lošim iskustvom. Na svim forumima pljujem Alpinu jer je to najlosija alatka(mašina) iz mog iskustva (sada imam stihl-prezadovoljan).

Strucniji ljudi od mene (Tintoreti - ima odlicne tekstove) hvale Alpinu ali ja ne mogu da se slozim. Ja sam amater testeru koristim za pripremu drva za svoje domacinstvo do 15m3 godisne.
Moje iskustvo sa Alpinom, model prof 45, 1982 godina proizvodnje, kupljena nova, gorivo se pravi - mesavina 4% 10l obicnog benzina i 400 g ditaktola. Rezultat tesko pali hoce/nece, uglavnom nece, upalim je radi, kad se ugasi ponovno palenje ne ide, bubrezi mi otpali od vucenja kanapa. Posle nekoliko godina upotrebe i smesne kolicine isecenih drva, odnesem u ovlascen servis (90te ) nabavim sve neophodne delove iz Italije (300 maraka) i opet katastrofa, nece da pali. Zadnji pokusaj je bio proba sa gorivom za stihl testeru 2% mesavina, "Stihl" radi Alpina UZAS ne pali nikako. Jaci model od rodjaka isto tako radio, proda je komsiji i kod njega zlo nevidjeno.

Iz moje prakse nikako Alpina!
 
Jos ako je stavio kvalitetan kineski cilindar ima samo da sija.
Bitno je da je ne pali i trajace dugo..

E druze da budes ti ziv i zdrav ja sa kineskim delovima ne popravljam nista... Mogo sam ja da kupim kineski cilindar za 50e i klip za 25e isto kineski ali nepada mi napamet..

Narucio sam u Stilu ORGINAL delove i napisao sam koliko je izaslo... 23.000din je to sve kostalo... Ostalo je sve na testeri u odlicnom stanju tako da netreba da se menja...

- - - - - - - - - -

@Cira 92,dobra kolekcija.Koliko ti racunas da ima drva u toj jednoj prikolici?@Bi Zeleni,ti si hvalio tu tvoju 064,ako se ne varam,a ono Cira morao sve da menja.

U jednoj prikolici neverujem da ima vise od 3m drva... To jest slikacu kad budem radio,ja to secem za svoje potrebe samo nemam ja veliki branik.. Tek toliki da ako se ozbiljno sece moze CEO da se isece za nekoliko dana.. :haha: Zato moram malo da sparam.. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Pa, ti si kolekcionar ?:osmeh: Ipak si sredio ovu 64ku. Morao i cilindar da se menja? Gde si nasao tako jeftine delove?

Da morao je cilindar da se menja... Pa delovi i nisu bas jeftini u poredjenju sa kopijama....
 
Kad vec spomenuste IMT jednoosovinke,jel zna neko koliko kubika hvata kad se poravnjaju stranice?Ja je nisam merio,a zanima me zbog peska da znam koliko stane.
Prosle ili preprosle godine drug za 064 platio klip i bocne lezajeve 120e,tako da si Ciro stvarno jeftino proso,uzeo si jos i stublinu i lanac za malo vece pare.
 
JA sam to narucio u Stilu u bg-u... Mislio sam i ja da ce izaci skuplje ali dobro je ispalo na kraju... :ppozdrav:
 
Kad vec spomenuste IMT jednoosovinke,jel zna neko koliko kubika hvata kad se poravnjaju stranice?Ja je nisam merio,a zanima me zbog peska da znam koliko stane.
Prosle ili preprosle godine drug za 064 platio klip i bocne lezajeve 120e,tako da si Ciro stvarno jeftino proso,uzeo si jos i stublinu i lanac za malo vece pare.
oko2,10 kubika. malo vise znaci od 2 kubika peska
 
Neznam koja je kombinacija ali po onome sto ja znam da je prosao skoro sumljivo jeftino za sve to. Ako je original prosao je odlicno mada sumnjam.Nemoguce da svi ljupaju oko cena samo ti u bg "ne lupaju" ili oni imaju neke privilegije.

A sto se tice jedno osovinke i peska uzmes lepo pa premeris duzinu sirinu i visinu pa sve to pomnozis i eto koliko je. Ali kao sto rekose negde oko 2,2 m3 ili malo vise sve zavisi.
 
Znam da clanovi (poslednjih par postova) znaju da je tema "motorne testere",tj. da postoji tema "prikolice",samo da podsetim
 
Nazad
Vrh