Motorne testere

Mislim da je duza za 1mm na 153. Premeri da bi znao sigurno. Znam da je hod klipa veci za 2mm na 153 nego sto je na 133 a to je verovatno dobijeno duzom klipnjacom ili visljim klipom. Moras da premeris da bi znao sigurno. Velicina bolcne je ista.
 
Mislim da je duza za 1mm na 153. Premeri da bi znao sigurno. Znam da je hod klipa veci za 2mm na 153 nego sto je na 133 a to je verovatno dobijeno duzom klipnjacom ili visljim klipom. Moras da premeris da bi znao sigurno. Velicina bolcne je ista.
Mislio sam da bar ti neces tako da lupis.
Kako se duzi hod klipa moze dobiti duzom klipnjacom ili visim klipom?
Duzi hod se dobija iskljucivo na radilici(visim kolenom).
Velika je verovatnoca da je klipnjaca ista na 153 i 133.
 
mirosti,jel mozes to da mi proveris,bio bih ti zahvalan,i ja sam nesto nalazio da je ista ali proveri mi molimte,treba mi jer ja imam 153 a riknula mi klipnjaca (kacio sam slike),ako je ista imas pivo od mene :osmeh:
 
Lezaj iglicasti u klipu je sigurno isti: 12/16x13.
Dolmar 133 i 133s ti je klip 52 sa hodom 40.
Dolmar 153 je klip 55 sa hodom 42.
Za 153 klipnjaca se moze uzeti kao poseban deo, a na 133 se vodi kao sklop sa radilicom.
I dalje mislim da su iste klipnjace(radilice nisu), ali ne garantujem.
Ne razumem sto licno ne proveris(premeris).
Dalje, zasto ne zahartletujes tvoje ostecenje na klipnjaci i ne obradis. Dobra masinska radionica ti to moze zavrsiti.
Cisto da se ne smaras vise. Mislim da to juris vec godinu dana. Resavaj to ili, ili...

Piva moze..
 
Meni je sumnjivo da na oklopu odozgo nema znaka husqvarne. Bez veze da se neko prevari i da tolike pare. Ali da je dobro odradjena to stoji.
 
Toliko je dobro odradjena da stvarno treba dobro da se zagleda i opet ne moze covek da bude siguran da je fals.Meni zadnji rukohvat deluje previse cetvrtast,a i prednji gde dolaze ona 2 srafa nije bas kao sto bi trebalo,a takodje i zabice na haubi nisu bas kao sto bi trebale da budu.Ima onu plocicu,ali nema znak na haubi i ima nesto sto mi govori da je fals.U svakom slucaju dosta dobro odradjena.
 
Ufff da budem iskren stvarno dobra kopija.... Samo mu je prica losa nemoguce je pronaci novu 038 bar ja tako mislim... A sto je naj gore neko ce da se zaleti i uzece je uz tu pricu...
 
strugao sam drva sa mojom husgvarnom 359 iseko sam 14,5 metara sa 3,8 lit goriva i 2lit tesrerila...dal treba da stelujem protok ulja al jebao sam je majku lego sam na nju sa 103kila.....bolje biti malo lud nego pametan
 
pa to je otprilike ta potrosnja goriva (1l na 4 kubika) a na 359 pumpa je podesiva i to plozaj 1 za mac duzine 16",polozaj 2 za 18" (tako je fabricki podesena) i polozaj 3 za 20 ",nista joj nece faliti ako je stavis na 3
 
Nazad
Vrh