Motorne testere

Nemojte me drzati za rec ali moguce da je to isto bofl kao i ona ms 381. Ne znam da li ste videli oglas na kupujem prodajem, izlazio je u isto vreme za 365 kada i za ms 381 i prodavao je isti onaj sumljivac i tu husqvarnu. Zagledao sam i tu nazovi husqvarnu i mogao sam se opkladiti u gajbu piva(bar) da je plagijat.
 
Ciro nesme da pada eventualno moze da preskoci jedan ili dva zareza kada je hladna nesme nikako da mrdne
Koliko brzo treba da pada kad je uhvatim za kanap???? I od kad do kad su se proizvodile te 051??? Ja ako je izvucem za 100 evra i necu mnogo da je zagledam secicu malo sa njom pa kasnije cu da je uradim komplet,motor sve i da je ofarbaju u servis.. Nece ona mnogo seci jer imam ove dve testere ali po nekad idem da secem dosta debela drva ali ne cesto vecinom kad neko odluci da posece tako neko drvo koje je cuvao pa ga sad secemo za daske.. Kad secemo tako nesto 038 se muci isto jednom sam morao da pozovem jednog sa 051 da mi isece jedno moje drvo iznenadio sam se kako sece to...
 
Tintoreti hoces da ti snimim ,pa da postavim da vidis i uveris se sam,a naravno da ce se odmotati ako drzis pola sata u vazduhu ,bar pet sest sekundi nesme da mrda
 
Tintoreti hoces da ti snimim ,pa da postavim da vidis i uveris se sam,a naravno da ce se odmotati ako drzis pola sata u vazduhu ,bar pet sest sekundi nesme da mrda

komso snimaj ako ti nije tesko, pa da svi ucimo po nesto!

p.s. kupio pre neki dan Stihl MS 180, 96 god. onako ocuvan 110 eura
 
komso snimaj ako ti nije tesko, pa da svi ucimo po nesto!

p.s. kupio pre neki dan Stihl MS 180, 96 god. onako ocuvan 110 eura

I ne zaboravi na kraju da upalis da vidimo koliko dimi na auspuh :osmeh:

Ima svakakvih, ali do sada nisam u zivotu nisam sreo testeru koja kad se podigne za kanap nije pocela da se spuste nakon odredjenog vremena(10sek-2min). S obzirom da joj je opruga povratnog mehanizma standardna tj fabricka i da u cilindar nije sipano ulje i ko zna kakve jos fore.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je vase misljenje o testerici Partner 351 , i naravno koliko moze najvise da se plati polovna u ok stanju? Hvala u napred...
 
Hobi model koga treba zaobici ako sa njom seces drva, ako ti treba za "u izlog onda je ok". Mnogo slab model koji ne zasluzuje da nosi oznaku partner na sebi, to je moje misljenje i tako se pokazalo u vecini slucajeva. Brzo crkne jer je namenjena za vikendase koji iseku godisnje 2 rezervoara max.
Cena ja mislim da je nova oko 120e inace te testere se kupe nove i dokle radi to je, jer nema racun u njih ulagati.
 
Sto se tice padanja testere kad je drzite za kanap,ja znam da moja potpuno nova ms 290 od prvog dana pada i to odmah.Isto tako i 026 sa novim klipom i karikama,jeste da sporije pada,ali ipak pada.
Nije mi jasno kako recimo ne bi padale ove nove Husqvarna testere kad imaju ne znam ni ja koliko olaksan start,a kad je drzis za kanap i pustis to je kao da je startujes.
 
E onda tintoreti nismo se u startu razumeli tako vec moze 10-tak sekundi ja sam rekao bar 5-6 bitno da se na kraju razumemo
 
ajmo ljudi,svaka ( i nova) mora da padne,sto sporije krene i sto joj vise treba da dotakne pod to je stanje kompresije bolje
 
Probao sam na mojim testerama ova 038 pada ali sporo,kod ove druge je slucaj takav da dosta mora da se zadrzi da pi jednom preskocila na pole.. Znaci bobra je... Video sam jednu 051 bolje da je nisam ni gledao.... Doslo mi je da se uhvatim za glavu,pola delova nema a trazi za nju 150 evra...
 
to sam ti rekao,stare su to masine,moras da naletis (ako bas nju hoces) na neku koja je dosta stojala,znas ono deda umro,a baba nije htela da prodaje,inace su to izrabljene masine.Sto se tice kompresije,sada si video i sam i stekao kakvo takvo iskustvo
 
Sve mi se cini da je tesko naleteti na dobru... A ove na buvljaku zamazane cetkom za koje traze 300-400 evra necu ni da gledam to je prevarant do prevaranta.. Polako sad je sezona prosla valjda cu da naletim na neku malo bolju do jeseni tamo posle zetve tad krecemo da se cemo i kod nas i usluzno... Mozda mi i vi pomognete ako saznate da se negde prodaje malo bolja a da ne kosta 400 evra.. Bar da je kompletna pa cu posle da je uradim komplet ja...

- - - - - - - - - -

Ima li negde da se kupi polovno,ovaj poklopac sa strane za 038 gde ide kanap za paljenje??? Evo kod mene je pukla njena orginalna i ja kupio novu nije izdrzala ni dva secenja...

 
ne znam kako,ali evo jedne nove

http://www.kupindo.com/Testere/10722606_Motorrna-testera-STIHL-051-AVE

- - - - - - - - - -

ovo sto ima u moto bike je uglavnom lose,kina/indija,a polovne moras da juris ko je rashodovao pa prodaje u delovima,uglavnom taj kvalitet plastike vise se ne radi ni na novim stihlkama,sa Husqvarnom je nesto bolje stanje,ali su u polednje vreme i oni poceli da zajebavaju sa kvalitetom plastike
 
Cepas ti ovo muski kad si uspeo da progoris poklopac iznad auspuha :osmeh: Tesko, te se ne kvare da bi ih neko rasturio u delove::super:: pa da nadjes originalan poklopac. Probaj ove sto imaju bolje ili ako naleti nesto javice ti ljudi, strpi se.:ppozdrav:

Ne proizvode se, proizvodjene su od 68-72g Ovo moze biti i da je u dobrom stanju ili je restaurirana po propisu.
 
Ma vazi ako naeti,jer nov necu da kupujem opet nije nista trajao,ma cepam ja nju posteno kad ima da se seku dosta debeli trupci,jednom sam je sahranio vec sad je taze uradjena skroz sve novo stublina klip karike radilica lezajevi sve sve sve... Ova 051 mi se opasno svidja,ja mislim da su je posteno odradili kao nova izgleda....
 
Nazad
Vrh