Motorne testere

Pa ja mozda posecem 2-4 prikolice usluzno prijateljima,ali tad i oni ponesu testeru obavezno... Koju testeru polovnu bi mogao vecu da kupim?? Sta preporucujes???
 
Pa sve me nekako vuce na tu testeru da je kupim 051 i naj verovatnije da hocu,a nasao sam jednu 071 ili 078 necu da lazem ne secam se nije bila skupa sta mislite??? Ja se u Husqvarne uopste ne razumem pa bi zato opet Stil... Koja je razlika izmedju 051 i te 078-071??? I da li ima negde polovna dekla za ovu moju 038??? Ruzno mi je to sto je ispucalo...

- - - - - - - - - -

Ovo je za mene kralj testera... :haha: Jer ovo 090???


Premocna testera... Ali 051 mi se naj vise svidja...
 
da ti kazem da su sve te stare stihlke (051,071-kontra) prvo dosta stare,a drugo dosta teske i zajebane za origin. delove
 
Ova 051 i nije skupa kod nas traze u takvom stanju 300 evra,ja prvi put vidim 051 za 100 evra... Sad bi je kupio,a i ako joj nesto fali imam druga koji radi samo testere ima da je sredi kao novu... Zasto su 051 i 071 kontra??? Ja mislim da su to proverene testere a delova ima jos uvek,a za tezinu ne marim imam dosta snage i preko 100 kg....:haha:
 
reggacci@ ne znam tacno,napunio sam je (0,7l) i kad je ostalo malo manje od pola ,ponovo sam tankovao ali je unutra bilo jos goriva,ali neka procena je oko 1l i seceno je na 3 seka

- - - - - - - - - -

zovu ih "kontra" zbog polozaja motora,tj.svecice u odnosu na cilindar,kod njih svecica stoji sa strane,a ne odozgo,centralno,ima tu jos razlika,ali mislim da je ova najbitnija
 
Jer je to nedostatak sto svecica stoji sa strane??? Rece mi cale sad da je nasa neku 051 dva sela dalje od mene pa da odem da je pogledam ceni je 150 evra ali moze nize... Na sta naj vise da obratim paznju,probacu je naravno ali da li mogu jos nesto ovako spolja videti sem u kakvom je stanju da nije lomljena i tako nesto sto se vidi.. Ja nemam pojma oko testera sem da radim sa njima.. Ako moze mala pomoc pri kupovini...
 
ma nije to mana,to je resenje iz 50-ih godina proslog veka,a sto se tice tvoje kupovine zna se:pogledaj kompresiju (uhvati je za kanap i vidi kojom brzinom pada pod sopstvenom tezinom),upali,vidi kako prima gas,kako maze lanac,kako radi na leru kad se zagreje,kako radi u svim polozajima,malo je optereti,pa sve ovo proveri jos jedanput
 
Koliko brzo treba da pada kad je uhvatim za kanap???? I od kad do kad su se proizvodile te 051??? Ja ako je izvucem za 100 evra i necu mnogo da je zagledam secicu malo sa njom pa kasnije cu da je uradim komplet,motor sve i da je ofarbaju u servis.. Nece ona mnogo seci jer imam ove dve testere ali po nekad idem da secem dosta debela drva ali ne cesto vecinom kad neko odluci da posece tako neko drvo koje je cuvao pa ga sad secemo za daske.. Kad secemo tako nesto 038 se muci isto jednom sam morao da pozovem jednog sa 051 da mi isece jedno moje drvo iznenadio sam se kako sece to...
 
zovu ih "kontra" zbog polozaja motora,tj.svecice u odnosu na cilindar,kod njih svecica stoji sa strane,a ne odozgo,centralno,ima tu jos razlika,ali mislim da je ova najbitnija

Postoji taj stariji model koji se zove fabricki tako "Stihl contra" i nema veze sa polozajem svecice, jer se model koji se tako zove bas ima svecicu gore tj cilindar je vertikalno. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Auspuh deformisan i ofarban a kanap na starteru masan i prljav kao da je star pet godina.
Znam jednog svercera sto je kupio novu testeru i sa nje poskidao vitalne delove za svoju staru testeru a onda one stare delove ispeskirao popakovao na novu i prodao na pijaci.Uz tu novu dao je i racun i kutiju .Al se usrecio taj sto je tu sklopociju kupio mogu samo misliti.
 
Nazad
Vrh