Motorne pumpe za vodu

Neko da pomogne oko ulje koje ulje da stavim?u kniga pise sae 10-30 ali nemogu da nadjem.
Pumpa villager wp36p 4taktna benziska.
 
imam villager wp36p e sada nemogu da nagem ulje sae 10-30 za nejze.
dali moze da se stavi drugo ulje??

sta ulje koristite za 4 taktne motore sa bezolovni benzin???

Koristim sae 30 u Hondinoj cetvorotaktnoj kosilici, taj motor inace ide i u Hondine pumpe za vodu (gx160), a kinezi su doktorirali kopije istih. Razlika je u tome sto ti 10-30 pokriva malo veci opseg spoljne temperature. Naravno, na sopstvenu odgovornost, bla, bla...

2cxc7bc.png
 
Dobar odgovor, ja se nadam da nećemo palit pumpe i kosilice na -20 koliko mu gradacija dopušta ,za to ulje trgovci deru koda je maslinovo extra djevičansko 5 EURA
6 dcl.
 
Ja za kosilicu koristim SAE 5W-30 jer je sa SAE30 bilo problema kad je malo hladnije. Ono, često nemam vremena da čekam lijepo vrijeme i kosim kad mogu pa na desetak stepeni regulator poblesavi i nikako da se umiri motor. Otkako sam prešao na ovo nema problema ni u sred zime kad se upali na debelom minusu (probao sam, čisto da vidim). :osmeh:
Jeste poskupo (oko 7€ litar), ali za 2-3 zamjene godišnje mi nije frka kad znam da će raditi dok ima benzina.
 
Koliko vremena sme da radi Tomos pumpa (odpr na pola gasa) a da to ne bude štetno po nju (pregrevanje)?
 
Koliko vremena sme da radi Tomos pumpa (odpr na pola gasa) a da to ne bude štetno po nju (pregrevanje)?
Nemas ti toliko benzina koliko ona moze da radi
Ona je napravljena da radi... nema tu pregrevanja ni odmaranja. Da moze da se pregreje, pregrejala bi se za dva minuta. Samo zalivaj i ne sekiraj se.
Nikad necu zaboraviti kad nas je profesor iz masina pitao kad traktor treba da se ugasi da se odmori. Nakon sto smo se mi brucosi izlupetali, kaze profa, samo kad se menja ulje

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Bas tako tomos i dmb pumpe je takoreci nemoguce pregrejati ako je stublina cista i elisa ventilatora citava. Cak je bilo slucajeva gde ni pola peraja elise nema pa godinama rade. Problem jedino moze praviti garezina na vrhu klipa i glave i izduvnom kanalu i ko vise zaliva najbolje bar godisnje da skine auspuh i glavu -kapiu i ocisti da nezavari svecicu. Te masine mogu raditi takoreci stalno da se negase jer imam komsiju koji ih tako terorise da rade po 15 casova dnevno i tako danima nekad.
Ove novije kineske pumpe i motore bi trebalo odmarati barem po 15-20min posle svakog rezervoara posto nam je navika uvek pun gas. Najgore po motore je kad su tako vruci i pod velikim gasom odmah ugasiti i to je vrlo stetno a malo je ostaviti na 1/4 gasa ili 1/3 i to 2-3 minuta je dovoljno i mnogo bolje po svaku masinu
 
Danas sam na Tomos pumpu prikljucio dva rasprskivaca i vidim da dosta slabo rade. Na pola gasa radi ok, ali cim dam veci gas gusi se i kao da hoce da se ugasi. Da li je to simptom da je bunar los i da nema dovoljno vode, ili da pumpa ne daje veci pritisak koji zahtevaju rasprskivaci. Tomoska je 1 bar i 500 l u minuti.
 
Babe i zabe se nemesaju. Prvo tebe muci los rad motora jer cim ti trokira preko pola gasa on nemoze ni postici obrtaje da pumpa da maksimum vode. Skini prvo lonce karburatora i proveri dal nije sta u diznu upalo ili je premali nivo. Drugo sto moze zezati je platine da su lose podesene i shodno tome ugao paljenja je los . Moze se desiti i auspuh u delu stubline da je prilicno zatvorio od garezi i opet se gusi.Prvo te stavke pregledaj da ti motor moze dati maksimum obrtaja a ta pumpa mi je malo nelogina sa podacima. Obicno su pumpe visokog pritiska oko 5 bari na tomosu i 300 ili 500L u min.. Vakum pumpe su 2,5Bar i 300L u min koliko sam upucen i one nisu bas za rasprskivace.
Ako imas maksimum obrtaja i pritisak u crevu do rasprskivaca oni moraju dobro raditi i sa povecanjem obrtaja jos bolje. Ako nema razlike na pola gasa i punom onda ili je usis i dotok premali ili su rasprskivaci prevelikog protoka. Ja imam problema sa bunarom i slavbim dotokom ali opet 7 rasprskivaca Aqva plasticnih teram ili postolje sa dva mini topa ali sa DMB slap 500 pumpom koja je 6 bari i 500L
 
Poslednja izmena:
Kako si zadovoljan da pumpom?
Ja sam agregat malte ne zavrsio pa kad budes u prolazu naleti da vidis.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Prvi put vidim podatak da pumpa daje 1 bar. To onda je samo za puljanje ili takozvana muljna pumpa. DMB slap 800 je jako dobra pumpa i 2,5 bar pritiska a imaju i veceg pritiska od 5,5 pa zato teraju tako rasprskivace. Loncin i slicni kinezi su oko 500-600 lL u min i od 2,5 bar do 4,5 bar pritiska a ima i od 6 bar velikog pritiska ali tesko to motori iozdrze.
Da imas novaca najbolje zasad bi bio kinez kopija kipora koji treba da ima pumpu 600L i 4,5 bar i veoma je zahvalan ili kupi najeftiniju varijantu benzinca koji je oko 100 eur.
Za vece potrebe ja bih najradije kupio polovan ocuvan Dmb slap 800 je su stvarno neprevazidjeni
 
Nazad
Vrh