Motorne pumpe za vodu

Sto rekao Sokac tu je skoro 2,5 puta veca povrsina plus visinska razlika gde gubi 1,5 bari plus duzina gde opet ima gubitaka. Podaci na pumpa su jedno a u praksi nesto sasvim drugo jer pritisak i kapacitet vode su u odredjenom odnosu tako ako je potrosnja kolicine vode veca pritisak pada. i obrnuto, a to resis ili pumpom sa jacim radnim pritiskom ili deljenjem povrsine na dva ili tri dela pa etapno zalivati
 
E upravo to je mene i mucilo,nije mi problem da seckam redove tj parcelu nego da ne uzimama za dzabe da dajem pare ako moze i sa starom...novu uzimam verovatno u ponedeljak pa javljam iskustva mozda neko bude imao slican problem...da znam da ce da zaliva ne bih se mislio uopste ovako mi nije svejedno pa zbog toa moja p[itanja...hvala vama dvojici u svakom slucaju...Pozdrav
 
Ajde sad da mi neko da savet. Imam slap 800, pa me interesuje da li moze da izgura vodu 500 metara duzine, i jedno 30 metara je visinska razlika.
 
Imaš slap od 3,5 bara i 5,5 bara ako imaš ovu jaču 5,5-3 -otpor cjevi oko 0,75 (moro bi pogledat tablice otpora za pojedine cjevi i promjere ) osta ti oko 1,75 bara na izlazu .
3,5 bara bi vrtila u mjestu taman da ruke opereš .
 
Podaci vaze samo takoreci za nove pumpe a vec koje su par godina radile i one izgube jos malo radnih osobina pa opet problem.Slap 800 je vecinom od 3,5 bari sem ako nije plava pumpa koja je veceg pritiska od oko 5,5 bari ali su retke. Imaju sad i kineske pumpe ali veceg pritiska ali su skuplje. Ali u svakom slucaju uvek se isplati ueti pumpu veceg pritiska
 
Uzeo pumpu jaceg pritiska sada sve radi normalno,to je odgovor na moj post...Hvala svima
 
Jel skidao ko turbinu sa Vilager vp 30 pumpe visokog pritiska.aluminijumska tanka turbina ali nijednom metodom se neda skinuti. Ima centralni vijak koji smo odvrnuli sa radilice ali dalje nikako. Ima ulivenu maticu na sredini turbine ali niti se da odvrnuti niti radpcigerom smaci niti grejanjem .Vise neznam nacin ni koji je djavo drzi i dal je moguce da je toliko zapeklo .
001.jpg
 
Ako me Vica oko ne vara to ti je isti princip ko i na tomosici ,taj centralni vijak ti je samo kontra a turbinu moraš ošarafit u levo ,levi navoj -zato je i ne možeš izut radapcigerom kad je na navoju -ja se isto ubio dok ne skužiš sistem -ako mjenjaš semering taj ti centralni vijak ima bitnu stvar -
 
I ja mislim da se odvrce ali nema ti teorijske sanse da vrdne.Svom tezinom i na polugu od 50cm sa obe strane smo pokusali odvrtati u nekoliko navrata i udaranjem po palici uz silu otpustanja i grejalii ni makac.Ceo dan juce smo izgubili i nacuo sam informaciju od dvojice da nema sanse i da je ulivena za radilicu po njihovim recima i da remont takoreci nepostoji .Ali komsija je danas uzeo novu pumpu kompletnu a ovu cemo turbinu izlupati ili iseci da vidimo koji je vrag drzi.
Jedino sto mi pada na pamet je dal ga nisu onim totalnim lepkom za navoje namazali i da se zato neodvrce jer nijedno logicko resenje nemam jos uvek
 
Ja baš planiro da kupim jednu takvu ,treba mi za bušenje bunara jer puno mi odlaze semerinzi a ako je tako ne vredi mi -derem neke TIP pumpe i semering se promjeni za 5 minuta -aj baš javi kako je stanje možda je pravo zapeko
 
Za sta ti treba pumpa?
Drugar ima hpwp 30.Pumpa sa vecim pritiskom od tih navedenih.Ok pumpa.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
za ovostarnik oraha. 6 reda pod 165m sa time sto kapiljice bice postavjeni na 7 metara po dvije. svaki red imace ventil za zatvaranje.
njiva ima prirodni blagi pad skoro i se neprimecue pad od busotina do kraja redova.

- - - - - - - - - -

Za sta ti treba pumpa?
Drugar ima hpwp 30.Pumpa sa vecim pritiskom od tih navedenih.Ok pumpa.

za ovostarnik oraha. 6 reda pod 165m sa time sto kapiljice bice postavjeni na 7 metara po dvije. svaki red imace ventil za zatvaranje.
njiva ima prirodni blagi pad skoro i se neprimecue pad od busotina do kraja redova.
 
Problem sa pumpom,dizelka najjaca sto moze da bude,u toku zalivanja pusten venturi radi sve niormalno samo nakon 2 sata rada opadne pritisak za 2 bara????sta li je uzrok?da li je mozda u pumpi problem?s obzirom da zvuk motora nije promenjen tokom celog rada
 
imam villager wp36p e sada nemogu da nagem ulje sae 10-30 za nejze.
dali moze da se stavi drugo ulje??

sta ulje koristite za 4 taktne motore sa bezolovni benzin???
 
Poslednja izmena:
Problem sa pumpom,dizelka najjaca sto moze da bude,u toku zalivanja pusten venturi radi sve niormalno samo nakon 2 sata rada opadne pritisak za 2 bara????sta li je uzrok?da li je mozda u pumpi problem?s obzirom da zvuk motora nije promenjen tokom celog rada
Možda imaš problem sa bunarom -padne ti nivo vode u bunaru i pumpa sa svakim metrom gubi kapacitet a sa njim i pritisak -provjeri nivo vode u bunaru prije rada i onda kad izgubiš tlak -ako padne nivo to ti je uzrok ...
 
Nazad
Vrh