Motokultivatori - opšta tema

мени при крају рада фрезирања са 509 почели да блокирају точкови фреза окреће али се не помера у месту стоји одвојим шипком редуктор и фрезу у бацим у прву и померим напред уковчам крене и опет се заглави то је почело после 6 7 сати рада дали неко зна разлог нисам баш нешто вичан
 
веруј да је код нас наћи мајстора за култиваторе немогуће у мом месту има двојица који као нешто знају али веруј да их нико није похвалио као одговорне
 
Nije kvantna fizika, ali traži malo pažnje.
Za početak nađi 'parts diagram' pa onda vidi šta se kojim redosledom radi da bi došao do tog puža.
Član @sidrash95 te može spojiti sa proizvođačem delova.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima. Imam par pitanja u vezi mio hondae f600 pa molim za pomoć i savete.
Prvo pitanje je da li su potrebni neki prosširivači na osovinama za hondu jer kada se stave metalni točkovi i zakači vucna freza, točkovi udaraju u frezu. (Freza je sa 4 nosača noza smanjena jer mi tako odgovara)
Drugo pitanje je da li vucena freza na hondi f 600 treba da ima svoj centralni klizač jer moja ima samo onaj standardan crtak skroz pozadi.
I na kraju imam problem jer je kaiš počeo da mi bezi sa spanera ka motoru kada je u sporim brzinama.
Hvala puno na odgovorima i pomoći.

Sent from my SM-A135F using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Imam par pitanja u vezi mio hondae f600 pa molim za pomoć i savete.
Prvo pitanje je da li su potrebni neki prosširivači na osovinama za hondu jer kada se stave metalni točkovi i zakači vucna freza, točkovi udaraju u frezu. (Freza je sa 4 nosača noza smanjena jer mi tako odgovara)
Drugo pitanje je da li vucena freza na hondi f 600 treba da ima svoj centralni klizač jer moja ima samo onaj standardan crtak skroz pozadi.
I na kraju imam problem jer je kaiš počeo da mi bezi sa spanera ka motoru kada je u sporim brzinama.
Hvala puno na odgovorima i pomoći.

Sent from my SM-A135F using Tapatalk
1. Standardni metalni tockovi idu na standardne sestougaone cevi koje imas za motike freze ili tockove naravno ako su skracivane tj secene imas onda problem, netrebajuu nikakvi prosirivaci. Stavis ih na 70cm sirine i to je to.
2. Vucna freza za f600 nema nista na samom kucistu freze skroz dole na sredini izmedju nozeva. Dubinu stelujes tim crtalom skroz na kraju
3. Dobrim papagajkama uhvatis nosac spanera kvacila i pokrivis ga malo na gore ili dole skokntaces i sam tako da nespada kais. Ne puno 2-3-5mm je sasvim dovoljno, vremenom spaner promeni malo ugao u odnosu na remenice pa nije bas 90 stepeni u odnosu na njih pa pravi problem sa kaisem i onda spada pogotovo na sporim brzinama
 
Ako neko ima kontakt ili preporuku za delove za hondu g42f . Potreban karburator a pozeljno i rezervoar u kompletu sa slavinom da ne moram da budzim . I jos da pitam ulje za menjac ako se dobro secam - ne mogu da nadjem na kojoj strani sam procitao ide 10-40 ?
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima kontakt ili preporuku za delove za hondu g42f . Potreban karburator a pozeljno i rezervoar u kompletu sa slavinom da ne moram da budzim .
Мени стоје два мотора од Г42 због карбуратора. На једном недостаје а на другом неисправан. Морао сам због тога да купим Кипор дизел.
 
Какви су утисци о том мотору. У ствари прво да питам од 6.5 или 8 ks си ставио? Јел могао да стане и онај оригинални систем вођица ремена (на онај метални део који криви ремен кад је раздвојен)?

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
Ima li neko grabulje za motokultivator?
Е свака ти част! Дао си ми идеју да направим виле за скупљање грања. Грабуље сам хтео, својевремено, да правим типа "сунце" са три точка (негде видео на мрежи како човек скупља сено мотокултиваторам) али сам, на жалост, одустао зато што нисам могао да нађем мања "сунца".
 
Какви су утисци о том мотору. У ствари прво да питам од 6.5 или 8 ks си ставио?
Јако задовољан моторам, ево 5 година ради без грешке. Данас сам га преврнуо на краов а он и даље ради док точкови гледају у небо. Морао сам сам да га угасим. Кад сам га исправио упалио из цуга. Једино сам се зезнзуо што сам узео Ф 170 уместо Ф178. Има довољно снаге али на самој граници. Иначе, да би остварио гаранцију морао сам да дам 50€ овашћеном сервису за монтажу а они су све уклопили како је било са бензинским.
 
Ако је 170-ка клон "Јанмара" са цилиндром од 70 милиметара, а 178-ца клон са 78 милиметара, онда би 170-ка требало да има кили-две мање или више од 30 кила, зависи од тога има или нема анласер.
 
Е, Миро јеси ли видео фабрику конверзију у дизел оних клонова "Хондине" Ге-Икс машине?
 
Nazad
Vrh